• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AFSÜ’de kulüp ve topluluk  öğrencileri ödüllendirildi

AFSÜ’de kulüp ve topluluk öğrencileri ödüllendirildi

AFSÜ bünyesinde faaliyet gösteren öğrenci kulüp ve topluluklarından 2021-2022 akademik yılında çeşitli alanlarda başarılı etkinliklere imza atanlara ödül verildi. Sağlık Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanlığı tarafından organize edilen törene Rektör Yardımcısı Ümit Dündar, SKS Daire Başkanı Filiz Özden Yılmaz, AFSÜ Kulüp ve Toplulukları akademik danışmanları ile öğrenciler katıldı.

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) SKS Daire Başkanı Yılmaz, katılımcıları selamlayarak başladığı konuşmasında kampüs hayatına renk katan, Afyonkarahisar özelinde ve farklı illerde sosyal, kültürel ve sportif alanda AFSÜ’nün adını duyuran öğrenci kulüp ve topluluklarına ve yoğun akademik çalışmaları arasında öğrencilere bilimin ve sosyal hayatın ışığında destek olan akademik danışmanlara teşekkür etti. AFSÜ’nün kuruluşunun 5’inci yıl dönümünde kulüp ve toplulukların toplamda 560’dan fazla etkinliğe imza attığını dile getiren Yılmaz, öğrencilerim şen kahkahalarının kampüsten eksik olmaması temennisiyle konuşmasını tamamladı.

‘ÖĞRENCİLERİMİZE, İLKELİ VE EVRENSEL BİR VİZYON KAZANDIRMAK İSTİYORUZ’

AFSÜ Öğrenci Kulüp ve Toplulukları Koordinasyon Kurulu Başkanı Rektör Yardımcısı Ümit Dündar ise konuşmasında Sağlığın üniversitesi AFSÜ’de sadece meslek edindirmeye yönelik eğitim ve bu eğitimde başarılı olan öğrencilere diploma vermediklerini öğrencilerin mesleki konular dışında da duyarlı, bilinçli ve inisiyatif kullanabilen bireyler olarak toplumsal hayata katılmalarını desteklediklerini belirtti. “Öğrencilerimize, ilkeli ve evrensel bir vizyon kazandırmak istiyoruz” diyen Dündar, kulüp ve toplulukların sağladığı sosyal, kültürel, çevreci, sportif ve mesleki faydaların sadece üniversite hayatında değil, mezuniyet sonrası profesyonel yaşamda da öğrencilere katkı sağlayacağına dikkat çekti.

‘ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE DE GÜZEL ETKİNLİKLERE İMZA ATACAKLARINA GÜVENİYORUM’

Öğrenci kulüp ve topluluklarının ulusal, uluslararası ve bölgesel çaptaki etkinlikleriyle faaliyet göstermesinin, AFSÜ’nün müzik, sosyal sorumluk projeleri, girişimcilik, spor ve eğitim faaliyetleri ile de öne çıkarılmasına katkıda bulunduğunu belirten Dündar, öğrencilerin güçlü liderlik ve öncülük yetenekleriyle önümüzdeki dönemde de güzel etkinliklere imza atacağına güvendiğini dile getirdi.  Kulüp ve topluluk akademik danışmanlarının ödüllerini Rektör Yardımcısı Dündar’ın çeşitli alanlarda başarılı etkinliklere imza atan kulüp ve topluluk temsilcilerinin de SKS Daire Başkanı Yılmaz’ın elinden aldığı tören anı fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

ÖDÜL ALAN TOPLULUKLAR

1.En Nitelikli Etkinlik Ödülü (Bilim Araştırma Kulübü)
2. En Çok Ses Getiren Etkinlik Ödülü (Eczacılık Kulübü ve Beslenme ve Diyetetik Topluluğu)
3. En Fazla Sayıda Etkinlik Ödülü (Türk Tıp Öğrencileri Birliği)
4. Depremde Yitirdiğimiz Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü Öğrencimiz “Muhammed Bitar” Adına Verilen Özel Ödül (Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Topluluğu)
5. Depremde Yitirdiğimiz Atatürk SHMYO Hasta Bakımı Programı Öğrencimiz “Şeyma Işık” Adına Verilen Özel Ödül (İlk Yardım ve Arama Kurtarma Topluluğu)
6. En Aktif Kulüp ve Topluluk Ödülü (Genç Yeşilay Topluluğu)
7. SKS Özel Ödülü (Müzik Topluluğu ve AFSA Spor Topluluğu)
8. En Farkındalık Yaratan Etkinlik Ödülü (Organ Nakli Farkındalık Topluluğu)
9. En İyi Afiş Tasarım Ödülü (Sinema Topluluğu)
10. En Çok Katılımlı Etkinlik Ödülü (Modern United Nations Topluluğu)
11. En Renkli Etkinlik Ödülü (Resim Topluluğu)

Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM