• DOLAR
  $3.750,6000
 • EURO
  $1,0787
 • ALTIN
  $61.411,3000
 • BIST
  1,1610
AFSÜ REKTÖRLÜK İHMALİ AZ DAHA CAN ALIYORDU

AFSÜ REKTÖRLÜK İHMALİ AZ DAHA CAN ALIYORDU

AFSÜ içerisinde kimin tarafından yaptığı ve yaptırıldığı belli olmayan inşaat alanında hiçbir inşaat tedbiri alınmaması sebebiyle 4-5 metrelik inşaat temeline düşen yemek dağıtım kuryesi AFSÜ Rektörlüğünün ihmali sebebiyle ölümden döndü.

AFSÜ tarafından kampus içerisine yaptırılan ek bina inşaatında uyarı levhalarının olmaması ve olması gereken inşaat uyarı tedbirlerinin alınmaması kazaya sebep oldu.

RAPORU ELDEN VERİLMEDİ

Tasarruf tedbiri diye ışıklandırılmayan AFSÜ kampüsü ve inşaat alanı,  alınmayan yasal inşaat tedbirleri sebebiyle gece karanlığında motosikletle inşaat çukuruna düşerek ölümün eşiğinden dönen yemek dağıtım kuryesine istediği halde hastane çıkışında raporunun elden verilmemesi ise tedbirsizlik skandalından sonra bir de sağlık skandalına sebep oldu.

HİÇBİR TEDBİR LEVHASI YOK

Edinilen bilgiye göre, geçtiğimiz Perşembe  gecesi saat 20:00 sularında 03. BM. 996 plakalı motosikletiyle verilen siparişleri dağıtmak için AFSÜ’ye giden yemek siparişleri dağıtım kuryesi ve işyeri sahibi Tolga Samet Dilek ve rahatsızlığı sebebiyle kendisini oraya kadar gitmişken hastaneye bırakmasını istediği Alperen Kayhan,  AFSÜ içerisinde yapılan ve inşaat ile hiçbir levhanın ve uyarıcı işaret ve tedbir levhalarının bulunmadığı yaklaşık 4-5 metrelik inşaat için kazılan inşaat temel çukuruna düştüler.

ÖLÜMDEN DÖNDÜLER

İnşaat yerine giden gazete muhabirleri inşaat alanında inşaat ile ilgili hiçbir levhayı ve tedbirleri göremezken kaza geçiren hasta Alperen Kayhan’ın sipariş veren doktora kaza geçirdiklerini, halen hastanede inşaatındaki temelde yaralı olarak bulunduklarını, kurye Samet Dilek’in baygın yattığını ve hafıza kaybı yaşadığını bildirmesi ile kaza ihbarını alan doktorun hastane çalışanlarını bilgilendirmesi ile yaralıların hastane çalışanları tarafından kaza mahallinden çıkartıldığını, Üniversite Hastanesi Acilinde müşahede altına alındıklarını gördüler.  Kuryelerden T. Samet Dilek’in Taktığı kask sayesinde sadece çenesi kırılırken diğer hasta Alperen Kayhan’ın dalağından hasar aldığı ve kolunun çıktığı belirtildi.

ZEVAHİRİ KURTARICI TEDBİRLER

Kazanın sosyal medyada yer almasının getirdiği infial ile olaydan sonra rektör Nurullah Okumuş’un olay yerine geldiği ve ertesi günde üniversite bahçesindeki oturma bankları ile inşaat alanında zevahiri kurtarıcı inşaat tedbirleri ve uyarıcı tabelalarla güvenlik tedbiri  alındığı gözlendi.

BU BİR SAĞLIK SKANDALIDIR

AFSÜ Bahçesinde inşaat tedbirleri alınmamış ve inşaat hakkında uyarıcı hiçbir levhası olmayan inşaat temeline düşerek ölümün eşiğinden dönen kuryeye hastane çıkışında “Biz sadece konservatif tedavi yapıyoruz” diyerek adli raporun ve tutanağının elden verilmemesi ve sokağa çıkma yasağına rağmen hastaneden taburcu edilmesine sağlık uzmanları “Bu da ayrı bir sağlık skandalıdır, neyi örtbas etmek istiyorlar” dediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM