• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AFSÜ İletişim temsilcileri 1’inci olağan koordinasyon kurulu tamamlandı

AFSÜ İletişim temsilcileri 1’inci olağan koordinasyon kurulu tamamlandı

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin (AFSÜ) akademik ve idari birimleri arasında duyuru ve haber akışının etkin bir şekilde sağlanması, kurumsal iletişim çalışmalarında eşgüdüm oluşturulması, kurumsal kimlik kullanımı ve tanıtımla ilgili konuların ele alındığı ‘AFSÜ İletişim temsilcileri 1’inci olağan koordinasyon kurulu’ Tıp Fakültesi Mavi Salonda toplandı.

Rektör Yardımcısı Adem Aslan, Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Birim Koordinatörü, koordinatörlük personeli ile üniversite akademik ve idari birimlerinin iletişim temsilcilerinin katıldığı kurulda, AFSÜ’nün kurumsal iletişim süreçleriyle ilgili bilgilendirme yapıldı.

‘AFSÜ’NÜN İTİBARINI GÜÇLENDİRMEK VE MİSYONUNU YAYMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ’

Birim koordinatörü kurulun açılış konuşmasında üniversitenin bütün alt birimleriyle AFSÜ’nün toplumla, iç ve dış paydaşlarıyla, yerel, ulusal ve uluslararası bağlamda etkileşimini artırmak, itibarını güçlendirmek ve misyonunu yaymak için çalıştıklarını, bu noktada kurumsal iletişimin çok önemli olduğunu söyledi. AFSÜ Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Birim Koordinatörlüğü’nün görev sahası itibariyle özel bir fonksiyon icra ettiğini dile getiren Birim koordinatörü, Koordinatörlüğün, AFSÜ’nün gelişimini, başarılarını ve misyonunu toplumla paylaşmak, medya ile etkili bir şekilde iletişim kurmak, dış paydaşlarla etik çerçevede güvenilir ilişkiler geliştirmek gibi önemli görevleri olduğunu belirtti.

‘DAHA BAŞARILI İŞLERE İMZA ATACAĞIZ’

Etkili bir kurumsal iletişim için Birim İletişim Temsilcilerinin sorumluluklarının altını çizen birim koordinatörü, eşgüdümlü çalışmaların oluşturduğu sinerji sayesinde kurumsal iletişim alanında daha başarılı işlere imza atacaklarına inanıcının tam olduğunu ifade etti.

Açılış konuşmasının ardından Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Birim Koordinatörlüğü’nün görev sahası ve iş süreçleri ile ilgili koordinatörlük personelince sunumların gerçekleştirildiği kurulda AFSÜ Kurumsal Kimlik standartları, kurumsal sosyal medya hesaplarının işleyişi, kurum içi iletişim süreçleri ve birim koordinatörlüğü formlarının kullanımı hakkında detaylı açıklamalar yapıldı.

‘SON DERECE KRİTİK VE BENZERSİZ BİR FONKSİYONA SAHİP’

Birim İletişim Temsilcilerinin ve web sorumlularının çalışma usulleri ve görevleri hakkında açıklamaların da yapıldığı sunumların ardından Rektör Yardımcısı Aslan, kurul hakkında değerlendirmelerde bulundu. Üniversite açısından kurumsal iletişimin, AFSÜ’nün itibarını yönetme süreci olduğuna dikkat çeken Aslan, Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Birim Koordinatörlüğü’nün AFSÜ’nün bütün akademik ve idari birimlerine temas eden son derece kritik ve benzersiz bir fonksiyonu olduğunu söyledi. Koordinatörlüğün, üniversitenin dış dünya ile olan iletişimini yönetirken aynı zamanda içerideki iletişim ağını da güçlendirmekle mükellef olduğuna işaret eden Aslan, ilki gerçekleştirilen Koordinasyon Kurulunun sonraki adımlar için yararlı bir başlangıç olacağına inandığını belirterek, Koordinatörlük personeline ve iletişim temsilcilerine çalışmalarında kolaylıklar diledi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM