• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
AFSÜ, fuar icra komitesine seçildi

AFSÜ, fuar icra komitesine seçildi

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi, İzmir İktisat Kongresinin 100. yılı programı ile aynı tarihte 17-18 Şubat tarihlerinde, İzmir’de gerçekleştirilecek ‘Uluslararası Sağlık, Estetik ve Medikal Kariyer Fuarı’nın icra komitesine seçildi. Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda düzenlenecek olan fuar, Ege Bölgesi üniversiteleri ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ile gerçekleştirilecek. Fuarın, taslak, organizasyon ve gerçekleştirilmesinde görev verilen icra komitesinin başkanlık görevini Ege Üniversitesi (EÜ) gerçekleştirirken, icra komitesinde Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ), İzmir Katip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ), Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) ve Uşak Üniversitesi (UÜ) yer alacak.

OKUMUŞ DÜZENLEME HEYETİYLE GÖRÜŞTÜ

AFSÜ Rektörü Nurullah Okumuş, fuar icra heyetinde yer alan EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, CBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ataç, UÜ Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş ve İKÇÜ Rektörü Prof. Dr. Saffet Köse ile birlikte İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger’i ve İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener’i ziyaret etti.

Ziyaretlerin ardından diğer rektörler ile fuar alanında incelemelerde bulunan Prof. Dr. Okumuş, ‘Uluslararası Sağlık, Estetik, Medikal Kariyer Fuarı’nda sağlık sektörünün öncü firmaları, kamu sektörü kurumları ve temsilcileri, uluslararası düzeyde sağlık hizmeti sunumu, ilaç ve tıbbi cihaz üretimi konusunda lider firmalar ve temsilcileri, sağlık ve estetik alanında duayen akademisyen ve kişilerle öğrencilerimiz ve akademisyenlerin bir araya geleceğini söyledi.

FUARIN ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN OLDUKÇA YARARLI OLACAĞINI UMUYORUZ

Rektör Okumuş, fuarın sağlık alanında lise, ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde sağlık meslek eğitimi alan tüm öğrenci ve mezunları ile bu alanda kariyer ve istihdam sağlayan ulusal ve uluslararası paydaşları bir araya getirecek en büyük fuar olacağını belirtti. Fuarda, forum ve tartışma benzeri sunumların yanında, atölye çalışmaları, firmaların sunum stantları, firmaların üst düzey temsilcileri ile birebir görüşme çalışmaları, yarışmalar, tatbikatlar, sağlık bilişimi ve teknolojisi alanında uygulamalar gibi çok sayıda aktivitenin yer alacağını belirten Okumuş, fuarın sağlık meslek mensubu olan ve sağlık alanında eğitim gören öğrencilerin vizyonlarının belirlemesi, kariyerlerini yönlendirmesi ve gelecekteki istihdamlarının planlanması açısından oldukça yararlı olacağını umduklarını belirtti. Haber Merkezi

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM