• DOLAR
  $2.307,4700
 • EURO
  $0,7088
 • ALTIN
  $40.285,0200
 • BIST
  1,1847
Afete Hazır Türkiye Projesi 4 farklı kategoride yürütülüyor

Afete Hazır Türkiye Projesi 4 farklı kategoride yürütülüyor

 

 

AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan “Afet ve acil durum eğitimlerimiz, AFAD Başkanlığımızın 2013 yılında başlatmış olduğu Afete Hazır Türkiye Projesi kapsamında, toplumun tüm kesimlerine ulaşmayı hedefleyen 4 farklı kategoride yürütülmektedir”

 

AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan, “Bireysel olarak ve evlerimizde ailemizle birlikte yapmamamız gereken hazırlıkları kapsayan Afete Hazır Aile Birey eğitimi, okullarımızda yapılması gereken hazırlık ve faaliyetleri kapsayan Afete Hazır Okul eğitimi, Yine afet ve acil durum ekipleri kurulu olan işyerlerine yönelik düzenlenen Afete Hazır iş yeri ve afetlerin öncesinde, sırasında ve sonrasında yürütülen faaliyetlerde gönüllü olarak görev almak isteyen gençlerimize yönelik olarak düzenlenen Afete Hazır Gençler eğitimi. Afete Hazır Gençler eğitimi 2019 yılından bu yana AFAD Başkanlığımızca oluşturulan AFAD Gönüllülük Sistemi üzerinden yürütülmektedir” diye konuştu.

 

“EĞİTİMLER PANDEMİ KURALLARINA UYGUN SÜRDÜRÜLÜYOR”

 

“2020 yılının başlarında pandemi kısıtlamalarının başlaması ile birlikte tabiî ki afet eğitim faaliyetlerimizde de bir süre duraksama yaşandı” diyen AFAD Eğitim Uzmanı Uğur Çetinkaya, “Fakat uzaktan eğitim yönteminin yaygınlaşması ve gerekli alt yapıların oluşması ile birlikte yılın sonuna doğru eğitimlerimize tekrar başladık. Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de pandemi kurallarına uygun olarak afet farkındalık eğitimlerine hız verildi. Eğitim seferberliği kapsamında bu ay içerisinde 17 ilçe kamu kurum ve kuruluş amirlerine, memurlarına, muhtarlarımıza ve sivil toplum kuruluşu üyelerine afet farkındalık eğitimi verildi” şeklinde değerlendirmede bulundu. Buldan ayrıca ilimizdeki AFAD Gönüllü sayısının 1580 kişiye ulaştığını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM