• DOLAR
  $1.035,01
 • EURO
  $0,3128
 • ALTIN
  $19.235,49
 • BIST
  1,0406
Acısıyla tatlısıyla, zorluklarıyla, güzellikleriyle bir yılı daha geride bırakıyoruz

Acısıyla tatlısıyla, zorluklarıyla, güzellikleriyle bir yılı daha geride bırakıyoruz

 

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek; “Yeni yıllar bir dönüm noktasıdır, geçen bir yılın muhasebesinin ve yeni yıla ilişkin yol haritasını belirlenmesinin fırsatıdır. Bizler de bu anlayıştan hareketle hemşerilerimize daha iyi hizmet verme, şehrimizin potansiyelini daha iyi noktalara taşımanın azim ve gayreti içerisinde olacağız.”

Vali Çiçek; “Her yeni bir yıl, yeni bir başlangıç, yeni bir umut demektir. Yeni yılla birlikte hepimizde bir yenilenme, güçlenme, yarınlar için heyecan ve umut yeşerir içimizde. Güzel ve iyi dileklerle başladığımız 2020 yılını tüm dünyayı etkisi altına alan küresel salgın Korona virüs nedeniyle bir hayli zorlu ve mücadelelerle geçirdik. İlk aylardan itibaren Pandemi süreciyle başladığımız tüm yılı ne yazık ki Covid-19 gölgesinde tamamlıyoruz. Covid-19 bizleri hiç alışık olmadığımız bambaşka bir hayatla karşı karşıya bırakırken, paylaşmayı, birlik ve beraberliği, mücadeleyi, pes etmemeyi, üretmeyi, güçlü bir ekonomiye sahip olmayı, en önemlisi de sağlığımızın ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha göstermiş oldu. Tüm bu tecrübelerden hareketle 2021 yılını umutla, heyecanla ve güzel dileklerle bekliyoruz ve her bir gününün ülkemiz, şehrimiz ve milletimiz adına her açıdan iyi bir yıl olmasını temenni ediyoruz.”

GECE GÜNDÜZ DEMEDEN HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

Anadolu’nun kapısı, kültürlerin, medeniyetlerin, iklimlerin buluştuğu bu güzel şehirde yaşayan her Afyonkarahisarlıya düşen görev; birlik ve beraberlik içerisinde moralimizi ve heyecanımızı yüksek tutup, sahip olduğumuz değerlerin kıymetini ve değerini bilerek, Afyonkarahisar sevgisi paydasında buluşmak ve bu şehir için dertlenmektir. Şehrimizi ekonomik, sosyal, kültürel ve turizm alanları başta olmak üzere her anlamda en üst düzeye çıkarmak ve bu şehri daha yaşanılabilir kılmak için yorulmadan çalışmaktır. Yaklaşık 7 ay önce göreve başladığımda Afyonkarahisar’ın tarihin hiçbir döneminde önemsiz bir şehir olmadığını, tarihten getirdiği kültürel kaynaklarıyla kendine ait bir aklı, bir medeniyet birikimi ve potansiyeli olduğunu, bizlere düşen görevin bu medeniyet birikiminin izlerini takip edip ortaya çıkarmak ve ileriye doğru taşımak olduğunu ifade etmiştim. Afyonkarahisar için gece-gündüz çalışacağıma dair de söz vermiştim. Geldiğimiz noktada verdiğim birçok sözü yerine getirmenin mutluluğu ve gururu içerisindeyim. Hayata geçirdiğimiz projelerle, şehrimiz için ayırdığımız kaynakları verimli ve yerinde kullanarak, bu şehir için akıl ve alın teri akıtarak Afyonkarahisar’ı hak ettiği konuma hep birlikte taşıyacağız. Buna yürekten inanıyorum.

HEMŞERİLERİME EN İÇTEN SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNUYORUM

Bu duygu ve düşüncelerimle, şehrimizin daha iyi yarınlara ulaşması adına yoğun mesai harcayan, zamanını, ilgisini ve desteğini esirgemeyen kamu kurumlarımızdaki tüm personelimize, özel sektördeki çalışanlarımıza, sivil toplum örgütlerimize, basınımızın değerli mensuplarına ve tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. 2021 yılının başta Afyonkarahisar’ımız,  ülkemiz ve tüm insanlık için hayallerin ve umutların gerçeğe dönüştüğü bir yıl olmasını, sağlık, mutluluk ve başarılar getirmesini diliyor, tüm hemşerilerime en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM