• DOLAR
  $1.185,5
 • EURO
  $0,352
 • ALTIN
  $20.704,98
 • BIST
  1,0586
A takıma Alt yapıdan destek

A takıma Alt yapıdan destek

 

Son yıllarda altyapı konusunda yaptığı hamlelerle birçok takıma örnek olan Afjet  Afyonspor tam bir futbolcu fabrikasına döndü.  U 19 takımında yer alan 7 futbolcu A takımda idmanlara çıkmaya başlaması büyük sevinç ile karşılandı.

Hemen hemen tüm yaş gruplarında liglerde mücadele eden ve grup müsabakalarında önemli başarılara imza atan Afjet Afyonspor’un alt yapıdaki oyuncuların A takıma kazandırılması ile yapılan işlerin ne kadar doğru ollduğunu ispatladı.Afjet Afyonspor antrenörlerinin bundan 3 yıl önce başlattığı altyapı hamlesi diğer takımlar için de örnek teşkil etti.

ALTYAPI HAMLESİ TUTTU

Yaz kış demeden çocukların üzerine eğilen ve yetenekli olanlara Afjet Afyonspor’un çeşitli yaş kategorilerinde forma şansı veren antrenörler, çalışmalarının karşılığını almaya başladılar. Neredeyse tüm yaş gruplarında takımları başarılı olan Afjet Afyonspor’un grup müsabakalarında ilimizi en iyi şekilde temsil etmesi de dikkatlerden kaçmadı.

BAŞARININ MİMARLARI

Antrenör Turan Saltuk, altyapı takımlarında geleceğin futbolcuları olabilmek için mücadele eden gençlerin üzerine titriyor. Altyapıya verdikleri önemle dikkat çeken ve belki de Afyonspor’un geleceğini kurtaracak olan antrenörler çocuklara futbolun tüm inceliklerini hem pratik olarak hem de uygulamalı olarak gösteriyorlar.

YETENEKLERİ İŞLİYORUZ

Afjet Afyonspor’un başarılı antrenörlerinden Turan saltuk, ilimizde çok iyi bir potansiyel olduğunu ancak çocuklarla bire bir ilgilenmek gerektiğini söyledi. Uzun yıllar bu işle uğraştıklarını ve hangi çocuğa ne eğitim verileceğini çok iyi bildiklerini belirten Saltuk “Bizim amacımız genç ve yetenekli gençlerin kaybolup gitmesine engel olmak. Antrenör arkadaşlarımızla çok iyi bir ekip çalışması yaparak Yozgat sporuna faydalı olacak çocuklara futbolun inceliklerini öğretiyoruz. Ardından yetenekli ve futbola ilgisi yüksek olan çocuklara lisans çıkartarak Afjet Afyonspor’da forma şansı bulmalarını sağlıyoruz” dedi.

7 FUTBOLCU A TAKIMLA İDMANLARA BAŞLADI

Bunun semerelerine kavuşan Mor beyazlı alt yapı takımında  A takımına 7 futbolcunun davet edilmesi büyük sevinç ile karşılandı. Konu ile ilgili olarak U 19 takımının teknik adamı Turan Saltuk”Bugün en mutlu günlerimizden birini yaşıyoruz. U 19 takımımızda yer alan – EMRE DAYAN 2001 Doğumlu oyuncumuz, ABDURRAHMAN DİNDORUK 2002 Doğumlu oyuncumuz, HÜSEYİN İÇLEK 2003 Doğumlu oyuncumuz, MERT ÜNER 2003 Doğumlu oyuncumuz,- ATİLLA KUYUÇAY 2003 Doğumlu oyuncumuz,

MUSTAFA ERKASAP 2003 Doğumlu oyuncumuz,ENES KARATAŞ 2003 Doğumlu oyuncumuz,Bu gün iki oyuncumuz Mustafa ve Enes de A takım antrenmanına davet edildi. Şu an itibariyle yedi oyuncumuz A takım ile  antrenmanlara çıkacak. Bu imkanı çocuklarımıza tanıyan Teknik Direktörümüz Sayın Bahattin Güneş hocamıza ve ekibine ayrıca Başta Başkanımız Sayın Yusuf Ulutürk ve yönetim kuruluna Şahsım ve çocuklarımız adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.” İfadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM