• DOLAR
  $1.301,77
 • EURO
  $0,492
 • ALTIN
  $18.870,97
 • BIST
  0,9653
8 Mart’ta gelen şok

8 Mart’ta gelen şok

 

8 Mart kadınlar gününde Afyon idman yurdu Kadın futbol takımına büyük şok. Sezon başında Fertellife Hastanesi ile sponsorluk anlaşması imzalayan Afyon İdmanyurdu Kadın futbol takımı Fertellife’nin  sponsorluktan çekildiğini açıklaması ile büyük üzüntü yaşadı.

 

Kısa sürede Kadınlar Futbol liginde elde ettiği büyük başarılarla dikkat çeken Afyon İdmayurdu büyük beğeni kazanmıştı. Elde ettiği başarılar sonrasında maddi ve manevi destek bekleyen Afyon İdmanyurdu Kadın Futbol takımına ilimizde yer alan Fertellife hastanesi sahip çıkmış ve kendileri ile 5 yıllık bir sponsorluk anlaşması yapmıştı. Fertellifeile sponsorluk antlaşması yapan Afyon İdmanyurdu Ağustos ayında antrenmanlarına başladı. Bu süreçte kadınlar liglerinin oynanması Eylül’den itibaren 5 aylık süreler ile ertelendi. Kimi kulüpler ilk erteleme kararları sonrasında da mevcut şartlara uyarak antrenmanlar yapmaya devam ettiler. Oyunculardan imkânı olanlar bireysel antrenmanlar yaparken, takıma önemli transfer yapan Afyon İdmanyurdu Fertillife Sağlık Grubun bünyesinde bulunan otelde yeme içme ve kalma imkânlarından yaralandı. Liglerin bir türlü başlamaması bütün Kadın futbol takımları gibi Fertellife Afyon İdmanyurdunu’da sıkıntıya soktu.

FERTELLİFE SPONSORLUKTAN ÇEKİLDİ

Bu sonuçlardan sonra Fertellife hastaneleri Afyon İdmayurdu takımından sponsorluğunu çektiğini açıkladı. Takımda bulunan çoğu futbolcunun Sponsorluğunun çekilmesi ardından Fertillife Sağlık Grubun bünyesinde bulunan otelde yeme içme ve kalma imkânlarından yararlanamayacak olması yönetimi bir hayli zorda bıraktı. Kulüp Başkanı Cemalettin Karabıyık konu ile ilgili olarak “ Biliyorsunuz Fertellife Hastaneleri bize büyük destek vererek sponsor olmuştu. Fertellife sayesinde futbolcularımız Fertillife Sağlık Grubun bünyesinde bulunan otelde yeme içme ve kalma imkânlarından yararlanmıştı. Şimdi bilmediğimiz bir neden ile sponsorluk antlaşmasından vaz geçtiklerini bize bildirdiler. En üzüldüğüm nokta 8 Mart kadınlar gününde bize bunu bildirmeleri oldu. Gerekli işlemleri yapacağız” dedi. Öte yandan Afyon İdmanyurdu 8 Mart Kadınlar günü nedeni ile dün Başkent Ankara’da düzenlenecek olan 8 Mart özel kadınlar futbol turnuvasına katıldı ve burada başarılı sonuçlar elde etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM