• DOLAR
  $1.305,53
 • EURO
  $0,484
 • ALTIN
  $18.865,07
 • BIST
  0,9650
6. Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sistemleri kış okulu sona erdi

6. Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sistemleri kış okulu sona erdi

 

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Mühendislik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü ile Güneş ve Rüzgar Enerjisi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından organize edilen 6. Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sistemleri Kış Okulu sona erdi.

3-6 Mart 2021 tarihleri arasında çevrim içi platform üzerinden gerçekleştirilen ve TÜBİTAK 2237-A programı kapsamında desteklenen 6. Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sistemleri Kış Okulu süresince; lisansüstü, doktora ve lisans son sınıf öğrencilerine alanında uzman yurt içi ve yurt dışında görev yapan öğretim üyeleri tarafından yenilenebilir enerji sistemleri kapsamında farklı konular aktarıldı.

YENİLENEBİLİR ENERJİ SİSTEMLERİNİN BOYUTLANDIRILMASI

Etkinlik kapsamında yurt içi ve yurt dışında görev yapan yaklaşık 20 öğretim üyesi tarafından katılımcılara, rüzgâr enerjisi sistemleri, güneş enerjisi sistemleri, jeotermal enerji sistemleri, akıllı elektrik şebekeleri, enerji depolama sistemleri, biokütle, güneş bacaları, yenilenebilir enerji sistemlerinin boyutlandırılması, tasarımı, optimizasyonu ve modellenmesi gibi alanlarda gerçekleştirilen güncel konular aktarıldı. Prof. Dr. Fatih Onur Hocaoğlu tarafından anlatılan “Yenilenebilir Enerji Sistemlerinin Boyutlandırılması” dersi ile başlayan etkinlik kapsamında bu yıl ilk defa “Bilim Söyleşileri” oturumları da gerçekleştirildi. Bu oturumlarda yenilenebilir enerji sistemlerinin dünü, bugünü, yarını ve yenilenebilir enerji sistemlerindeki son yenilikler katılımcılara aktarıldı. Farklı ülkelerden yabancı konukların da davet edildiği bilim söyleşilerine katılımcıların yanı sıra etkinlik kapsamında ders veren öğretim üyeleri de katıldı.

KALİTELİ UZAKTAN ÖĞRETİM

Etkinlik sonunda gerçekleştirilen değerlendirme oturumunda ise katılımcıların fikirleri ve etkinlik konusundaki görüşleri düzenleme komitesince dinlendi. Her yıl ilginin artarak devam ettiği ve geleneksel hale gelen etkinliğin Türkiye’de benzer formatıyla uzun soluklu ilk etkinlik olduğunu dile getiren Prof. Dr. Fatih Onur Hocaoğlu, içinde bulunulan salgın sürecinin eğitim literatürüne, salgın bitse de bir şekilde devam edecek olan “kaliteli uzaktan öğretim” kavramını kazandırdığını ve ileride gerçekleştirilecek olan etkinliklerde bu yöntemin yer almaya devam edeceğini ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM