• DOLAR
  $1.093,49
 • EURO
  $0,3299
 • ALTIN
  $20.335,5
 • BIST
  1,0471

Kayseri’ye atana Vali Gökmen Çiçek, bu sabah Afyonkarahisar’dan ayrılıyor. Afyonkarahisar valiliğine atanan Kübra Güran Yiğitbaşı da bu akşam mesaisine başlıyor.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 12 Mayıs’ta imzaladığı Valiler Kararnamesi ile Kayseri’ye atanan Vali Gökmen Çiçekbugün Afyonkarahisar’dan ayılıyor. Vali Çiçek için bu sabah Valilik binası önünde uğurlama töreni yapılacak. Uğurlama töreni, kaymakamlar, belediye başkanları, bürokratlar ve vatandaşların katılımıyla saat 09.30’da düzenlenecek. Vali Çiçek, yaklaşık 23 ay görev yaptığı Afyonkarahisar’a, 9 Haziran 2020’de atanmıştı. Vali Çiçek, evli ve iki çocuk babası.

VALİ YİĞİTBAŞI BUGÜN GÖREVE BAŞLIYOR

Afyonkarahisar Valiliğine atanan Kübra Güren Yiğitbaşı ise bugün Afyonkarahisar’a gelerek, saat 17.00’de düzenlenecek törenle görevine başlayacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı iken Afyonkarahisar Valisi olarak atanan Kübra Güran Yiğitbaşı, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin (AKÜ) kurucu Rektörü, Bolvadinli Prof. Dr. Şahabettin Yiğitbaşının gelini, Op. Dr. Burhan Selim Yiğitbaşı’nın eşi.Aynı zamanda doçent olan Vali Yiğitbaşı, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde dekan yardımcılığı da yaptı. Vali Yiğitbaşı, Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) Yönetim Kurulu, Çocuk İçin İçerik Derneği (ÇİÇEK) Akademik Kurul üyesi ve Basın İlan Kurumu’nda görev yaptı. Evli ve 3 çocuk annesi olan Yiğitbaşı, Muğla Valisi Lale Aytaman, Uşak Valisi Funda Kocabıyık’tan sonra Ege Bölgesi’ne atanan 3. kadın vali oldu. Vali Yiğitbaşı, Türkiye’nin il başörtülü valisi olarak da tarihe geçti. Kübra Ergün

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM