• DOLAR
  $1.035,01
 • EURO
  $0,3128
 • ALTIN
  $19.235,49
 • BIST
  1,0406
5 BİNİNCİ SAYIMIZ, BU GURURU PAYLAŞIYORUZ

5 BİNİNCİ SAYIMIZ, BU GURURU PAYLAŞIYORUZ

Hisar Gazetemiz bugün 5 Bininci sayımız ile siz değerli okurlarımızın karşısında.  Gazetemiz, demokrasimizin bilgiye erişimin en önemli unsurlarından bir tanesi olmasının yanı sıra, toplumun gözü kulağı ve sesi oldu. Aynı zamanda devletle toplum arasında köprü görevi gören önemli bir görevini başarı ile yerine getirdi.

Hisar Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Dilek; “ İleri demokrasilerin vazgeçilmez kurumlarından olan basın ve medya kuruluşları, toplumun gözü kulağı ve sesi olmakla kalmayıp, aynı zamanda devletle toplum arasında köprü görevi gören önemli bir görevi yerine getirmektedir” Hisar Gazetesi 5 Bininci yayını ile bugün sizlerin karşısına çıktı.  20 Eylül 2004 yılında yayın hayatına başlayan Hisar Gazetesi, 17 yıllık süreç içerisinde okurlar tarafından güvenilen, talep gören ve çok takip edilen bir yayın olmayı sürdürmektedir. Çalışanlarımız, ilkeli, tarafsız ve objektif yayın anlayışıyla halkın sorunlarının tespit edilmesi, dile getirilmesi ve paylaşılması adına başarılı bir gazetecilik yapmaktadır. Yayın hayatına başladığı ilk günden bu yana aynı çizgide kararlılıkla ilerleyen, farklı bakış açısıyla yerel basınımızda kendine yer edinen Gazetemiz şehrimizde yapılan haberciliğe üstün katkılar sağladığına inanıyorum. Gazetemizin 5 Bininci baskısını kutluyorum” diye konuştu.

ÇALIŞANLARIMIZIN MESLEĞE YAKIŞAN HABERCİLİK ANLAYIŞI TAKDİRE ŞAYANDIR

Hisar Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Dilek; “ Yayın hayatına başladığı ilk günden bu yana aynı çizgide kararlılıkla ilerleyen, farklı bakış açısıyla yerel basınımızda kendine yer edinen Hisar Gazetesi şehrimizde yapılan haberciliğe üstün katkılar sağlayarak ilimiz basınımızın güzide kuruluşlarından biri olmuştur. Gazetemizin 17’nci yayın yıldönümün de 5 Bininci sayımızı çıkmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Şehrimizde varlığını hissettiren, vatandaşlarımızın gözü, kulağı olan ve bununla birlikte düsturundan ayrılmadan bugünlere kadar gelen Hisar Gazetesi kamuoyu adına çok önemli bir görevi başarıyla yürütmeye devam ediyor. Gazete çalışanlarımızın da mesleğe yakışan habercilik anlayışı takdire şayandır. Evrensel değerlerden taviz vermeyen halkın değerleriyle uyumlu ciddi, objektif sansasyondan uzak bir yayıncılık anlayışı güden Hisar Gazetesi Afyonkarahisar’ın değerlerine büyük katkılar sağlamıştır. Afyonkarahisar basınının gerek kamuoyu oluşturmada, gerekse kamu adına görevlerini yerine getiriyor” ifadelerini kullandı.

 

ŞEHRİMİZİN OLUMLU VE GÜZEL YÖNLERİNİ TÜRKİYE VE DÜNYA’YA TANITACAĞIZ

Hisar Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdür Selçuk Taşkın da duygularını dile getirdi. Taşkın ; “Şüphesiz yöndeşmenin gazetecilikteki etkilerini tanımlayacak en önemli unsurlardan birisi okurun durumudur. Geleneksel medyada okuyucu, izleyici, dinleyici gibi medya araçlarının özelliklerine göre haberler yapılırken, yeni medyanın ürünleri takip edenlerde de, sektörde ve iş yapma biçimlerinde olduğu gibi bir tümleşme görülmektedir. Artık yeni medyayı takip edenler hem okuyucu, hem izleyici, hem dinleyici ve hem de gücünü yeni medyanın etkileşimci özelliğinden alan bir katılımcı ve hangi içerikle ilgileneceğine karar verme konusunda eskiye nazaran görece daha özgür olan bir kullanıcıya dönüşmüştür. Bu yeni dönemde okurların haber okuma alışkanlıkları değişmeye başlamıştır. Bu değişime bizde uyarak okuyucularımızın istediği türlerde haberler çıkarmaya gayret gösteriyoruz. Şehrimizi tanıtacak, şehrimizin olumlu ve güzel yönlerini Türkiye ve Dünya’ya tanıtacak haberleri ön plana çıkarmak önceliğimizdir” ifadelerini kullandı.

ÇAĞIN EN DİNAMİK MESLEKLERİNDEN BİRİSİ DE GAZETECİLİK

“Yayın hayatı boyunca demokrasiye, insan haklarına, hukukun üstünlüğüne önemli katkılar sağlayan Hisar Gazetesi bünyesinde yer almaktan onur ve gurur duyuyorum” diyerek sözlerine başlayan Gazetemiz Mizanpaj Sorumlusu Yurdanur Mergen; “ Mesela Joseph Pulitzer, 1890 yılında New York Sunday’e bağlı “World” gazetesinin tirajını 300 bine çıkarmayı başarmıştır. Haberinde insanların duygularına hitap eden ölümleri, hastalıkları ve çeşitli melodramları kullanmıştır. Bunun yanında sansasyonel fotoğraflar ve çizgi roman serilerini ilk olarak denemiş ve bu uygulama okuyucuların ilgisini çekmiştir. Uğur Mumcu gazetecilik anlayışıyla Türkiye’de değil dünyada da gazeteciliği yalnızca bilgiye değil aynı zamanda etik bir zemine oturtan bir anlayışın öncülerindendir. Herhangi bir güç odağı, siyasi parti, oluşum ya da örgütlenmeden bağımsız biçimde yalnızca gerçekleri yazmayı ve aktarmayı görev edinmiştir. Gazetecilik anlayışıyla bugünkü nesillere de örnek olmaya devam etmektedir. Biz de kendimize Uğur Mumcu’yu örnek almaktayız. Gazetemiz bugün 5 Bininci sayısına ulaşmıştır, bugün bu mutluluğunu yaşamak gerçekten çok güzel bir duygu” dedi.

KAMUNUN HİÇ SUSMAYAN SESİ OLACAKLARINI BİLMELİDİR

Hisar Gazetesi Köşe Yazarlarından Esra Güleç de duygularını dile getirdi. Güleç; Gazetecilik, dünyanın en güzel, en heyecanlı, en zor ve en onurlu mesleğidir. Bu mesleği severek ve yürekten isteyerek seçmelisiniz. Bu mesleği seçenler, özellikle bireysel çıkarları doğrultusunda değil de toplumun çıkarları doğrultusunda çalışacaklarını, kamunun hiç susmayan sesi olacaklarını bilmelidir. Gelecekte kendinizi saygı duyulan, sevilen, güvenilen ve aranılan bir gazeteci olarak görmek istiyorsanız mesleki bilginin yanında meslek etiğine de önem vermek zorundasınız. Ben duygu ve düşüncelerimi yazdığım gazetenin 5 bininci sayısını çıkartmasından dolayı onur ve gurur duyuyorum” diye konuştu.

GAZETEMİZİN ÇOK BÜYÜK EMEĞİ VE ROLÜ VAR

Gazetemizin Spor Muhabiri Alaattin Yeşilçay; “Kurulduğu günden bu tarafa demokrasinin gelişmesi, yeni fikirlerin hayatımızda yer bulması için gazetemiz bu görevi üstlenmiştir. Afyonkarahisar’da olup bitenleri vatandaşlarımızın anında haberi oluyorsa Hisar Gazetesi’nin çok büyük emeği ve rolü vardır. Yapmış olduğu yayınlarla bölge halkının dikkatini çekmektedir. Bundan sonrada Hisar Gazetesi’nin ilkeli yayınlarının devam ettireceğiz. 5 Bininci sayımız hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM