• DOLAR
  $1.097,47
 • EURO
  $0,3322
 • ALTIN
  $20.378,39
 • BIST
  1,0470
40 adet engelli aracı dağıtıldı

40 adet engelli aracı dağıtıldı

İGM ve EYAD işbirliği ile Afyonkarahisar’da yaşayan engelli vatandaşlara akülü araç dağıtımı yapıldı. Toplamda 84 akülü aracın dağıtılacağı projenin 50 araçlık ilk partisinin dağıtımı için dün tören düzenlendi.

 

 

İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Emirdağ Yöresi Yardımlaşma Derneği (EYAD) yetkilileri Necati Şevik ve Metin Edeer tarafından temin edilen akülü araçların dağıtımı dün düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Törene Vali Yardımcısı Mehmet Boztepe, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, Kızılay Afyonkarahisar Şube Başkanı Mehmet Yakın, İl Genel Meclisi Üyeleri, engelli bireyler, vatandaşlar ve basın mensupları katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Emirdağ İl Genel Meclis Üyesi Necati Şevik sözlerine şöyle başladı: “Bugün 40 tane araç dağıtıyoruz. 20 aracın da inşallah cuma günü İscehisar’da dağıtımını yapacağız. Destek olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

‘TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİNE ADAYIZ’

Daha sonra konuşma yapan Kızılay Afyonkarahisar Şube Başkanı Mehmet Yakın, “2021 yılında 265 türkiye Kızılay şubelerinin içinde Afyonkarahisar şubesi olarak performans değerlendirmesinde Türkiye 3. olduk. Ramazan ayında verileri en hızlı giren il olduk. Verileri hızlı girdiğiniz zaman genel merkez tarafından aktarılan kaynakları tamamen kullanıyoruz. Başka illerin kullanamadığı kaynakları da kullanabiliyor ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıyoruz. Bugünkü törende dağıtılan araçlara katkıda bulunan iş adamlarımıza hayırseverlerimize özellikle teşekkür etmek istiyorum.Şube olarak performansımızı artırarak Türkiye birinciliğine adayız” ifadelerini kullandı.

‘BİZE BU MUTLULUK YETER’

İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çobanbir konuşma yaparak engelli araç dağıtımının nasıl başladığını ve EYAD derneğinden söz etti. Çoban, “Bugün dağıttığımız 84 araçla birlikte 2019’dan bu yana Belçika’da ki hemşerilerimizle işbirliği ile dağıttığımız akülü araç sayısı 750 oldu. İş adamları, hayırseverler bu hizmet yarışında engelli bireyleri yalnız bırakmadılar. 40 tanesini bugün dağıtıyoruz. Gelemeyen engelli kardeşlerimize bizzat götüreceğiz. İscehisar’da da bir teslim töreni yapılacak.Az önce bir annemiz “kızım sevinçten 3 gündür uyuyamıyor” dedi. “Akülü arabama kavuşacağım. Ve kimsenin desteği olmadan heryere kendim gideceğim” dedi. Bize bu mutluluk yeter” dedi.

‘AKÜLÜ ARACA SAHİP OLACAK GENÇLERİN SEVİNCİ GÖZLERİNDEN OKUNUYOR’

Daha sonra konuşan Vali Yardımcısı Mehmet Boztepe, “Bugün burada bulunan ve akülü araca sahip olacak gençlerimizin sevincini gözlerinden zaten okuyoruz. Devlet vatandaş işbirliği projesinin en önemli etaplarından biri olan devletin üzerindeki yükü alan Afyondaki her hayırsever etkinlikte yer alan herkese teşekkür ediyorum. Akülü araca kavuşan kardeşlerimizede hayırlı olmasını diliyorum. Afyonkarahisar bu noktada gerçekten Türkiye’nin en önde giden illerinden biri oldu” diyerek sözlerini tamamladı.

‘ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİ EVE KAPANMAKTAN HÜKÜMETİMİZ KURTARDI’

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven de konuşmasında: “Başta İl Genel Meclis Başkanımız Burhanettin Çoban ve Necati ŞevikBey olmak üzere kızılayımıza ve katkıda bulunan hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. İktidar olduğumuz 20 yıl boyunca engellilere yaptığımız hizmetleri tek tek saysak çok uzun zaman alır. Engelli kardeşlerimizi eve kapanmaktan toplumun içine karışmaya sağlayan hükümetlerimizdir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, araçları alan kardeşlerimize de hayırla kullanmalarını diliyorum” dedi.

‘HEPİMİZ BİR ENGELLİ ADAYIYIZ’

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, “Engelli kardeşlerimizin bir nebze de olsa onların ihtiyaçlarını karşılamak için bu araçların teslim törenindeyiz.  Bundan daha kıymetli ve daha mübarek bir hayır az bulunur.  Bir anda bir kaza olabilir, hepimiz bir engelli adayıyız. Bu kardeşlerimizin yaşadığı sıkıntıları bilip, onlara destek vermek, ailelerinin çektikleri sıkıntılarını rahatlatmak için yapılan her çalışma mübarektir. Bu işte emeği geçen her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Allah bu kardeşlerimizi huzur içinde yaşatsın, hepimizin sağlığını korusun. Devletimizin ve milletimizin gücünü kuvvetini artırsın. Eşiminde rehabilitasyonmerkezi sahibi olması sebebiyle 20 yıldır engellilerin ve ailelerinin çektiği sıkıntıları bilerek daha iyi anlıyorum” dedi.

‘EMEĞİ GEÇENLERİ GÖNÜLDEN KUTLUYORUM’

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, “Araç alan kardeşlerimizin gözlerindeki ışıltıyı görünce çok mutlu olduk. Emeği geçenleri gönülden kutluyorum. Engelli kardeşlerimize engelsiz bir ömür için devletimiz hep çalışıyor. Engelli kadroları ile onları evlerine kapanmaktan kurtardık yollar binalar onlara göre yapılıyor. Bu hepimize olan bir borçtur. Çok şey yaptık ama engelli kardeşlerimiz için daha yapılacak çok şey var. Emeği geçen herkesi yürekten selamlıyorum” dedi. Yurdanur Mergen

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM