• DOLAR
  $1.982,68
 • EURO
  $0,3818
 • ALTIN
  $24.501,97
 • BIST
  1,0260
‘3600 ek gösterge bu haliyle yetersiz’

‘3600 ek gösterge bu haliyle yetersiz’

 

 

Zafer Meydanı’nda bir araya gelen Türk Büro Sen Şubesi üyeleri, 3600 ek göstergenin düzenlenmesinin bu haliyle yetersiz olduğunu belirterek ek gösterge konusunda gerekli düzeltmelerin yapılacağına inandıklarını belirtti.

 

 

Türk Büro Sen Afyonkarahisar Şubesi üyeleri, Zafer Meydanı’nda basın açıklaması yaptı. Açıklamayı grup adına Şube Başkanı İsmail Akman yaptı. Akman, 2018’de öğretmen, polis, hemşire ve din görevlilerinin ek gösterge rakamlarının 3600’e yükseltileceğinin ifade edildiğini belirterek, sendika olarak adil ve eşitlikçi bir yasa çıkması için verdikleri mücadeleyi aktardı. Akman, mevcut haliyle 3600 ek göstergenin yetersiz olacağını da örneklerle anlattı. Akman, gelinen noktada yapılması öngörülen düzenlemelerde dört meslek grubunda bulunan kamu görevlilerinin lisans ve önlisans mezunlarının ek göstergelerinin 3600’e yükseltileceği, diğer kamu görevlilerinin bu haktan mahrum bırakılacağına dair yönelik bilgiler olduğunu belirtti, “Böyle bir uygulamanın adalet ve hakkaniyetle bağdaşmadığı açıktır” görüşünü kaydetti.

KARARIN GÖZDEN GEÇİRİLMESİ GEREKMEKTEDİR

Türk Büro-Sen olarak, ek gösterge düzenlemesinin bu itirazlarımız göz önüne alınarak tekrar değerlendirilmesi gerektiğini istediklerini belirten Türk Büro-sen Şube Başkanı Akman, şunlaır söyledi: “Genel İdari Hizmetler sınıfının ek gösterge rakamının 600 puan artırılması beklentileri karşılamaktan uzaktır. Bu çalışmanın bütün unvanlar ve öğrenim durumları dikkate alınarak gözden geçirilmesi gerekmektedir. Ek gösterge artışı ile birlikte; Kamu görevlilerinin emekli maaşı ve emekli ikramiyesi hesaplamasında en önemli unsurların başında ek gösterge rakamlarına endeksli olarak belirlenen özel hizmet tazminatı yansıtma oranı gelmektedir.Büro-Sen olarak, devletimize güveniyor, ek gösterge konusunda gerekli düzeltmelerin yapılacağına inanıyoruz.”3’te

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM