• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
28 bin öğrenciye ücretsiz  yemek uygulaması başlıyor

28 bin öğrenciye ücretsiz yemek uygulaması başlıyor

Afyonkarahisar İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 6 Şubat’tan itibaren okul öncesi eğitimdeki tüm okullarda ve taşıma merkezli okullardaki bütün öğrencilere ücretsiz yemek uygulaması başlayacağını duyururken, ilde toplamda 28 binden fazla öğrenci ücretsiz yemek hizmetinden yararlanacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin eğitime erişimini arttırmak için sosyal politikalarla öğrencileri desteklemeye devam ediyor. Bu kapsam doğrultusunda il genelinde taşıma merkezli okullarda, bağımsız anaokulu ve anasınıflarında ücretsiz yemek dağıtımı yapılacak. İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, il ve ilçe merkezlerinde idarecilerle toplantılar yaparak yemek üretimi yapılacak olan meslek liseleri ve pansiyonlarda incelemelerde bulundu.

’28 BİN 007 ÖĞRENCİMİZ ÜCRETSİZ YEMEK HİZMETİNDEN YARARLANACAK’

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, “6 Şubat 2023 Pazartesi günü başlayacak olan ikinci dönemden itibaren okul öncesi eğitimdeki tüm okullarımızda anasınıfları dahil okul öncesi 11 bin 800 öğrencimize ücretsiz yemek verilecek.  Ayrıca ilimiz merkez ve 17 ilçesinde 252 taşıma merkezi okullarımızda da taşımalı eğitimden yararlanan 9 bin 804 öğrencilerimizin devam ettiği ve pansiyonu bulunan okullardaki bütün öğrencilerimiz de ücretsiz yemek imkanından yararlandırılarak bu sayı 16 bin 207 öğrenciye çıkarılacak. İlimiz genelinde taşımalı öğrencilerimizin yanı sıra okul öncesi eğitimde anaokulları ve ana sınıflarında eğitime devam eden öğrencilerimiz ile birlikte toplam 28 bin 007 öğrencimiz ücretsiz yemek hizmetinden yararlanacak. Yemek üretimi yaparak okullarımızda öğrencilerimize ücretsiz yemek hizmeti sağlayacak olan meslek liselerimiz, öğretmenevlerimiz, halk eğitimi merkezlerimiz en kaliteli yemek hizmetini verebilmek için tüm hazırlıklarını tamamladılar” dedi. Ayrıca okul öncesi eğitim ve taşıma merkezli okullardaki bütün öğrencilere verilecek olan ücretsiz yemek uygulaması şehirdeki billboardlarda da yerini aldı.

BAKAN ÖZER AÇIKLAMIŞTI

Geçen yılın aralık ayında bilim ve sanat merkezlerinde yapay zekâ atölyeleri yapılması için Millî Eğitim Bakanlığı ve Vakıfbank arasında iş birliği protokolü imzalanmıştı. İmza töreninde konuşan Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, çifte müjde vermişti. 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci döneminden itibaren okul öncesi eğitimdeki tüm okullarda ücretsiz yemek verileceğini açıklayan Özer, taşımalı eğitimden yararlanan öğrencilerin devam ettiği ve pansiyonu bulunan okullardaki tüm öğrencilerin de ücretsiz yemek imkânından yararlanacaklarını kaydetmişti. Ömer Koçak

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM