• DOLAR
  $1.207,52
 • EURO
  $0,3904
 • ALTIN
  $16.360,33
 • BIST
  1,0334
2022 Yılının ilk olağan meclis toplantısı yapıldı

2022 Yılının ilk olağan meclis toplantısı yapıldı

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Meclisi’nin 2022 yılının ilkolağan toplantısı, ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci idaresinde, küresel salgın kurallarına uygun olarak ATSO Meclis Salonu’nda düzenlendi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan ATSO Meclis Başkanı Dr. Mehmet Sıtkı Merdivenci, “Zorluklarla bitirdiğimiz 2021’den sonra 2022’de de kaldığımız yerden birçok sıkıntı ile mücadele ediyoruz. 2022 yılının hepimiz için iyilikler getirmesini diliyorum. İşletmelerimiz, çeşitli sıkıntılarla karşı karşıya. Asgari ücrete yapılan zam, işçi kardeşlerimizi mutlu etti; gerçekten daha fazlasını da hak ediyorlar, ama işletme sahiplerine de Allah kolaylık versin. İşletmelerin bekledikleri vergi indirimleri ve teşvikler henüz tam olarak yansımış değil. Malumunuz olduğu üzere, sanayi işletmelerimize yönelik doğalgaz ve elektrik kısıtlamaları ile karşı karşıyayız. Üretimin can damarı olan sanayi kuruluşlarına yönelik doğalgaz kaynaklı elektrik kısıtlamaları, ekonomiyi uzun vadede olumsuz etkileyecektir. Bazı sektörlerde kısıtlamaların kaldırıldığına ilişkin haberler alıyoruz; dilerim ki bu konuda tekrar bir düzenleme yapılır. Bununla birlikte, yılbaşında elektrik faturalarına yapılan zamlar da yine işletmelerimizi oldukça zor durumda bırakıyor. Ocak ayında bir kısmı faturalara yansıyan zammın, asıl olarak Şubat ayında gelecek faturalarda görüleceğini biliyoruz. Bu konuda da Hükümetimiz’den olumlu bir hamle bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

‘2021 yılı Odamız adına dolu dolu geçti’

Merdivenci, ATSO’nun 2021 yılında önemli faaliyetlere imza attığına dikkat çekerek “Gündem maddelerimiz arasında 2021 yılı faaliyetlerimizin onaylanması da bulunuyor. Bu faaliyetlerimizi zaten her ay sizlere sunmuştuk. 2021 yılının Odamız adına dolu dolu geçtiğini görüyoruz. Bu nedenle Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Hüsnü Serteser’e, Yönetim Kurulu Üyelerimiz’e, Meclis Divanımız’a ve siz değerli Meclis Üyelerimiz’e ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu faaliyetlerde çok büyük katkısı olan Genel Sekreterimiz Sayın Ali Şenol ve personelimize de teşekkür ediyorum. 2022 yılında da çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecek” şeklinde konuştu.

2022 OCAK FAALİYETLERİ KONUŞULDU

Toplantının ikinci gündem maddesinde 2021’in Aralık ayı karar özetleri, oybirliğiyle onaylandı. Toplantının üçüncü gündem maddesinde 2021’in Aralık ayı Hesap Hülasası oybirliğiyle tasdik edildi. Toplantının dördüncü ve beşinci gündem maddelerinde ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, Meclis Üyeleri’ni bilgilendirdi. Toplantının dördüncü gündem maddesinde 2021 Yılı Kesin Gelir ve Gider Bütçeleri oybirliğiyle tasdik edildi.  Toplantının beşinci gündem maddesinde 2021 Yılı Bilançosu oybirliğiyle tasdik edildi. Toplantının altıncı gündem maddesinde 2021 Yılı Yönetim Kurulu Faaliyetleri, oybirliğiyle ibra edildi. Toplantının yedinci gündem maddesinde ATSO Yönetim Kurulu Üyesi Ekrem Demirel, Yönetim Kurulu’nun 2021 Aralık-2022 Ocak Faaliyetleri hakkında sunum yaptı. AFYONŞEHİR

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM