• DOLAR
  $1.189,01
 • EURO
  $0,3532
 • ALTIN
  $20.749,74
 • BIST
  1,0599
2021 Yılı yatırım yılı olacak

2021 Yılı yatırım yılı olacak

 

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 2020 yılını değerlendirdi. Yeni yıldaki beklentileri ve planlan çalışmalarını anlatan Başkanı, “2021 yılı, yatırım yılı olacak, bizi izlemeye devam edin” dedi.

Yatırım ve projelerde gelinen son gelişmeleri gazetemiz Şehir Postasına değerlendiren Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, COVİD- 19 salgınına rağmen, hizmet etmekten geri kalmadıklarını ifade etti. Başkanımız, şehrimizi hak ettiği yere getirmek ve hizmet kalitesini arttırmak için gece gündüz çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

“GARNİZON MİLLET BAHÇESİNE EN GEÇ HAZİRAN’DA BAŞLAYACAĞIZ”

Zeybek; “Yine seçimlerde söz verdiğimiz bir projemiz vardı. Garnizon Millet Bahçesi… Milli Savunma Bakanımız Hulusi Akar’ı Milletvekillerimizle birlikte makamında ziyaret ettik.  Anayol güzergahı üzerindeki 80 bin metrekarelik arazinin tahsis yazıları geldi. En geç Haziran ayı ile birlikte Belediye imkanlarımızla Millet Bahçesi’ni oluşturmayı hedefliyoruz. O bölgedeki insanlarımız için nefis, hoşça vakit geçirebilecekleri bir alan yapacağız.”

“HİÇBİR VATANDAŞIMIZIN MAĞDUR OLMASINA MÜSADE ETMEYECEĞİZ”

İlk etapta Mısri Mahallesi iki bölgeye bölündü. Çevre Şehircilik Bakanımızın talimatlarıyla 1. Bölgede ihale aşamasına gelindi. Burada en az 300-350 konut yapılacak. 25 Şubat’ta ihalesi gerçekleştirilecekti. Kafalarda soru işareti kalmasın diye Mısri ve İmaret Camii etrafındaki vatandaşlarımızı da haberdar ederek TOKİ yetkilileri, projeye alan GEDAŞ firması, Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğündeki yetkililer ve milletvekillerimizle birlikte bilgilendirme toplantısı yaptık. Toplantıdan istediğimiz verimi alamadık, yanlış anlaşılmalar oldu. Değerlendirmelerde belki hata olmuş olabilir. “Yanlış Hesap Bağdat’tan Döner” diye bir atasözümüz var. Milletvekillerimizle birlikte önümüzdeki haftalarda Çevre Şehircilik Bakanımızdan randevu alarak buradaki sıkıntıları bire bir bakanımıza aktararak hiçbir vatandaşımızın mağdur olmasına müsaade etmeyeceğimizi belirtileceğiz. Sayın Bakanımızda açıklamalarında ve uygulamalarda vatandaşımızı mağdur etmeyeceğini ifade etmektedirler.

“TARİHE MAL OLMUŞ BİR CAMİYİ GÜN YÜZÜNE ÇIKARDIK”

Bildiğiniz üzere Paşa Camiimiz vardı. 1933 yılında bu cami yıktırılmış ve meydan olarak kullanıma açılmış. Vakıf eseri olduğu için tekrar bunu Afyonkarahisar’ımıza kazandıralım istedik. Bizden önceki başkanımız, Afyon’lu bir hayırsever ile yapımına başlamışlar. Biz göreve geldiğimizde sadece 4 duvarı bitmiş, ağaç direkleri dikilmiş ve üzeri açıktı. Oraya ciddi bir gayret sarf ederek ve ilimizdeki hayırseverleri harekete geçirdik ve belediyemiz buraya çok ciddi bir yatırım yaptı. Tarihe mal olmuş bir camiyi gün yüzüne çıkardık.

“PARK ALANI OLMAYAN MAHALLELERE CEP PARK YAPIYORUZ”

Seçim vaatlerimizden olan  ‘Cep Parkları’ yapmaya başladık. Park alanı olmayan yerlerde minikte olsa o mahallede çocuklarımızın kullanabileceği mini spor aletleri ve kaydırakların olduğu minik Cep Parklar yapıyoruz. Cep Parkları Hamidiye ve Taşpınar Mahallelerimizde gerçekleştirdik.

“CİRİT KAYALIĞI MİLLET BAHÇESİ’NİN İHALESİ 15 ŞUBAT’TA”

Cirit Kayalığının bulunduğu alana kazandıracağımız Millet Bahçesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız TOKİ kanalı ile yapılacak. Projeleri çizildi,  15 Şubatta ihalesi yapılarak müteahhide teslim edilecek.

“HOBİ BAHÇELERİ İÇİN MERKEZDE İKAMET ŞARTI OLACAK”

Hobi Bahçeleriyle ilgili yer sıkıntımız vardı. Ama Devlet Parkında bir alan oluşturduk.  229 tane Hobi bahçesi tamamlanma aşamasına geldi. Bir iki ay içerisinde tamamen şeffaf bir şekilde şartlara uygun olarak vatandaşlarımıza kura usulü ile özellikle Afyonkarahisar merkezde ikamet etme şartı ile hak sahiplerine teslim edeceğiz.

“TARİHİ MEKÂNLARIMIZI TURİZME KAZANDIRACAĞIZ”

Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, ilimize geldiğinde turizm kuşağı ilan edilen konaklarımızı gördü. Bakanımız bu bölgede sokak sağlıklaştırması olmayan konakları sordu Bizde  kendisine 250 konak kaldığını söyledik. Bakanımız bize kredi göndereceğini ve kalan kısmının da belediye tarafından yapılması talimatı verdi. Bir kısmı hibe ve bir miktarı da kredi olması şartıyla ödeneğimiz geldi ve ihalemizi yaptık. İhaleyi alan firma çalışmalara başladı. Sokak sağlıklaştırmamızı bitirdikten sonra o bölgeyi ciddi bir şekilde turizme kazandırmış olacağız.

 1. VAKIF İŞHANI MİLLET KÜTÜPHANESİ

Seçim vaatlerimiz arasında olmamasına rağmen Zafer Meydanı’mızın yanında bulunan 2. Vakıf İşhanımızın bulunduğu alana Millet Kütüphanesi  yapacağız. Sosyal dokuya uygun ve meydanla bütünleşmesi için projemizi halkımızın kullanımına açmak istiyoruz.

“İZMİR İSTASYONU GASTRONOMİ MERKEZİ OLACAK”

TCDD’ye ait ve halk arasında İzmir İstasyonu olarak bilinen yerin tahsisini, ilgililerle görüştük. Burası atıl bir vaziyette. Bu tarihi dokuyu bozmadan önündeki geniş alanı Gastronomi şehri olduğumuz için belediye sosyal tesisleri haline getirmeyi hedefliyoruz.

DEVLET HASTANESİNE KREŞ

Devlet Hastanemizin bulunduğu bölgeye kreş yapacağız.  500’e yakın çocuğumuzun kalabileceği nefis bir proje hazırladık. İhale aşamasına geldi. İnşallah en kısa sürede yaparak hayata geçireceğiz. Şehrimizin güzelleşmesi acısından yapacağımız çok güzel yatırımlar var. İnşallah bu yatırımları başladığımız tarihte halkımıza açıklayacağız. 2021 yılı bizim yatırım yılımız olacak” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM