• DOLAR
  $1.982,68
 • EURO
  $0,3818
 • ALTIN
  $24.501,97
 • BIST
  1,0260
2020 YILINI  ACISIYLA TATLISIYLA GERİDE BIRAKTIK

2020 YILINI  ACISIYLA TATLISIYLA GERİDE BIRAKTIK

 

2020 yılını geride bıraktık. Artık önümüzde yepyeni bir sayfa yepyeni umutla dolu güzel bir yıl var. Peki 2020 yılında Afyonkarahisar’da neler oldu. İşte önemli konu başlıklarıyla 2020 yılı.

FRİGLERİN YAKTIKLARI ÖLÜLERİNİN KÜLLERİNİ SAKLADIKLARI OYUKLAR BULUNDU

Afyonkarahisar’ın İhsaniye ilçesinde tarihi Frig Vadisi’nde gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında yakılan ölülerin küllerinin saklandığı oyuklar bulundu.

YILDIRIM GAZETEMİZ İLE YAKINDAN İLGİLENDİ

Türkiye Cumhuriyeti son Başbakanı TBMM 28’nci Başkanı ve AK Parti İzmir Milletvekili  Binali Yıldırım Afyonkarahisar’da. Ziyaretlerde bulunmak ve TÜGVA öğrencileri ile buluşmak için Afyonkarahisar’a gelen Yıldırım Gazetemizi yakından inceledi.

HİSARCIKLIOĞLU GAZETE PERSONELİ BİR ARAYA GELDİ

Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından iş dünyasını motive etmek ve başarıları ödüllendirmek amacıyla Büyüyen ve Gelişen Afyonkarahisar Ödül Töreni düzenlendi. Törene katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği M. Rifat Hisarcıklıoğlu Gazetemizi yakından inceledi.

GASTRONOMİ EVİ AFYON’UN MİHENK TAŞI OLACAK 24 ŞUBAT

Afyonkarahisar Belediyesi restorasyonunu tamamladığı Gastronomi Evi’nin tefrişatı için kolları sıvadı.

İŞ ARAYANLARA DANIŞMANLIK EDECEK İŞ KULÜBÜ HİZMETE AÇILDI 17 ŞUBAT

İŞKUR bünyesinde hizmet verecek olan iş arama sürecini daha başarılı yönetmek isteyen, Nasıl iş aramalıyım? İş başvurum neden reddedildi? gibi sorulara cevap arayan işsizler ve daha iyi şartlarda iş arayanlar için tasarlanmış bir eğitim birimi olan İş Kulübü açıldı.

HEDEFİMİZ CEZA ADALETİ SİSTEMİNİ DOĞRU VE ADİL İŞLETMEKTİR 15 ŞUBAT

Türkiye Adalet Akademisi ve Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düzenlenen “Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı 2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı ve Meslek İçi Eğitimi” Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün katılımıyla yapılmıştı.

SANDIKLI ŞEHİDİNİ SON YOLCUĞUNA UĞURLADI 5 ŞUBAT

Rejim unsurlarınca İdlib’de gerçekleştirilen yoğun topçu ateşi sonucu şehit olan Ulaştırma Uzman Çavuş Gökhan Orhan, memleketi Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı

DİLEK, GÜVEN TAZELEDİ 4 ŞUBAT

Afyonkarahisar’da inşa edilen ve küçük esnafın kendi işini yapmasına olanak sağlayacak S.S Afyonkarahisar Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi  olağan kongresi yapıldı. Yapılan kongre sonucunda Modern Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Dilek güven tazeledi.

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ YENİDEN BELİRLENDİ 11 MART

Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’nin genel kurul toplantısında yönetim kurulu üyeleri yeniden belirlendi.

4 BİLİM İNSANI, YOĞUN BAKIMDA VİRÜSÜ SÜZEN BİR CİHAZ GELİŞTİRDİ 4 NİSAN

Afyonkarahisar’da bir gurup bilim insanının, Covid-19 hastalarının tedavi gördüğü yoğun bakımlarında kullanılan ventiletörler için kısa sürede geliştirdiği “UV-C” sterilizatör filtre ile sağlık çalışanlarının daha güvenilir bir ortamda çalışmaları sağladı.

23 NİSAN 100.YILINDA COSKU İLE KUTLANDI

Türkiye’nin her noktasında saatler 21.00’i gösterince, vatandaşlar evlerinden İstiklal Marşı’nı okudu.

YEŞİLAY SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Afyonkarahisar’ın önde gelen iş adamlarından, iyiliksever, ömrünü zararlı alışkanlıklarla mücadele ederek kendini topluma hizmete adamış mümtaz şahsiyetlerinden olan Ahmet Yeşilay hayatını kaybetti.

PAŞA CAMİİ’NDE İLK CUMA NAMAZI KILINDI 30 MAYIS

Afyonkarahisar bugün tarihi günlerinden birini yaşadı. Afyonkarahisarlılar’ın hasretle beklediği Paşa Camii tarihin en önemli dönüm noktalarından olan biri olan İstanbul’un Fethi’nin 567. Yıl dönümünde ibadete açıldı.

VALİ GÖKMEN ÇİÇEK GÖREVİNE BAŞLADI 18 HAZİRAN

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görevinden Afyonkarahisar Valiliği görevine atanan Vali Gökmen Çiçek görevine başladı.

ERDOĞAN, F KLAVYE TÜRKİYE BİRİNCİSİ NİSA MAYA TUNÇOĞLU’NU TEBRİK ETTİ 8 HAZİRAN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, F Klavye Türkiye Birincisi Nisa Maya Tunçoğlu’nu telefonla arayarak tebrik etti.

DEVE ARTIK GÖREVDE 9 TEMMUZ

Tamamen Türk mühendisleri tarafından üretimi gerçekleştirilen Yerli Kaya Kamyonu “De-Ve”, mermer ocaklarında fiilen hizmet vermeye başladı.

AYASOFYADA 86 YIL SONRA İLK NAMAZ

Afyonkarahisar Belediyesi Ayasofya’nın ibadete açılması nedeniyle Cuma namazı çıkışı Eyüpsultan Camii’nde dünyaca ünlü Afyonkarahisar Lokumunu vatandaşlara  ikram etti.

AFYONKARAHİSAR YERÜSTÜ İLE BİRLİKTE YERALTI ZENGİNLİĞİYLE DE YASAYAN SEHİR 21 TEM

Afyonkarahisar Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zaman da Hisar Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Dilek ve Hisar Gazetesi Personeli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görevinden Afyonkarahisar Valiliği görevine atanan Vali Gökmen Çiçek’i ziyaret etti.

EMİRDAĞ’DA BİZANSLI’LARDAN KALMA TAHIL AMBARI BULUNDU 4 Ağustos

Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesindeki Amorium Antik Kenti’nde yapılan kazılarda, 9. yüzyıl Bizans dönemine tarihlenen, içi buğday dolu 11 küpün (pitos) yer aldığı tahıl ambarı bulundu.

FRİG MEDENİYET BAHÇESİ” PROJESİNİ TANITILDI

İhsaniye İlçesi’n de Tarihi Frig Vadisi’nde yapılacak olan “Emre Gölü Çevre ve Frig Medeniyet Bahçesi” Projesini tanıtıldı. 35 bin metrekare alanda yapılacak proje için ödenek temin edildi.

SEVİLEN ESNAF BUCAK VEFAT ETTİ

Afyon’un sevilen esnaflarından Marangoz ve Keresteci Ali Bucak vefat etti.

İYİ PARTİ’DE MISIRLIOĞLU DÖNEMİ

İYİ Parti İl Başkanlığı olağan kongresi gerçekleşti. Kongrede 3 aday başkanlık için yarıştı. Yapılan yarışta  Muhammet Mustafa Mısırlıoğlu başkanlığa seçildi.

31 YENİ ARACI HALKIN HİZMETİNE SUNULDU 19 MAYIS

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, çevre hizmetlerinde kullanılmak üzere yaklaşık 11 Milyon TL tutarında 31 yeni aracı belediye araç filosuna katarak dev bir yatırıma imza attı.

BAKAN PAKDEMİRLİ’DEN AFYONKARAHİSR’A TARIM LİSESİ SÖZÜ 22 AĞUSTOS

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Tarım ve Orman Bakanı  Bekir Pakdemirli’yi ziyaret etti.

FRİGYAYI ŞAHLANDIRACAK PROJE HAYATA GEÇİRİLDİ 24 AĞUSTOS

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’in göreve başlaması ile FrigyaVadileri’nde ki turizm potansiyelini artıracak projelere hız verildi.

BÜYÜK TAARRUZ ZAFERİ’NİN 98. YILINI KUTLADI 26 AĞUSTOS

Türkiye Cumhuriyetinin temellerinin atıldığı, Büyük Taarruz ’un sevk ve idare edildiği ve mili mücadelenin karargâhı Afyonkarahisar Büyük Zaferin 98. yılını kutladı.

TÜRKİYEYİ YASA BOGAN PATLAMA ÜZERİNDEN 8 YIL GEÇTİ 4 EYLÜL

Afyonkarahisar Ataköy 500. İstihkâm Ana Depo Komutanlığı Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’nda tüm Türkiye’nin yüreğini yakan patlama meydana gelmiş, 8’i asker 11 kişi yaralanırken 25 askerimizde şehadet mertebesine ulaşmıştı. O acı olayın 8. Yılında aziz şehitlerimiz bir kez daha dualarla anıldı.

BÖLGENİN EN BÜYÜK BARAJI ÇAY BARAJI’NDA SU TUTULMAYA BAŞLANDI 8 EYLÜL

DSİ Afyonkarahisar’da yaptığı yatırımlarla mümbit toprakları su ile buluşturmaya, vatandaşların verimli topraklarını sulanabilir hale getirerek ülke ekonomisine fayda sağlamaya ve yerleşim yerlerine memba kalitesinde içme suyu temin etmeye devam ediyor.

ÇÜRÜKLÜ KÖYÜ TÜRKMEN KÖYÜ OLDU 10 EKİM

Afyonkarahisar il Genel Meclisi, Dinar’ın Çürüklü köyünün isminin köy ihtiyar heyetinin isteği doğrultusunda verilen önergeye istinaden Türkmen olarak değiştirilmesine karar verdi.

AFYONKARAHİSAR İL BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRÜ OLARAK ATANDI 17 EKM

Afyonkarahisar Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini vekâleten yürüten İbrahim Kayar, 15.10.2020 tarihi itibariyle İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü olarak atandı.

GAZETEMİZİN HABERLERİ HER MECRAYA ULAŞIYOR 27EKİM

Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Hisar Gazetesini beğendi.Karaismailoğlu  korumasına “ayrıca  okuyacağım,  yanına al”  demesinin ardından Hisar Gazetesi  İmtiyaz Sahibi Hakan  Dilek’le vedalaştı.

CUMHURİYETİN 97. YILI NEDENİYLE ATATÜRK ANITI’NA ÇELENK SUNULDU

Milli Mücadelenin en kritik şehirlerinden, Cumhuriyetin kazanıldığı topraklar Afyonkarahisar’da Cumhuriyetimizin 97. Yıl dönümü nedeniyle Vali Gökmen Çiçek ve İl Protokolü Kocatepe Parkı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

YILDIRIM, ÇİÇEK’İ ZİYARET ETTİ. 31EKİM

Eski Başbakan ve AK Parti  Milletvekili Binali Yıldırım, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’i makamında ziyaret etti.

AMANLIYEV, ÇİÇEK’E NEZAKET ZİYARETİNDE BULUNDU.7 KASIM

Türkmenistan’ın Ankara Büyükelçisi İsankuliAmanlıyev, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek’e nezaket ziyaretinde bulundu.

10 KASIM ATATÜRK YAD EDİLDİ

HAYVAN HASTANESİ’NİN TEMELLERİ ATILDI 14 KSM

Veteriner Sağlık, Uygulama ve Araştırma Merkezi Kocatepe Hayvan Hastanesi’nin temeli düzenlenen törenle atıldı.Temeli atılan Hayvan Hastanesinde toplam 7 Bin 400 metrekarelik alana sahip olacak olan Hastanede 8 adet ameliyathane, 5 adet yoğun bakım, 4adet acil müdahale odası, 15 muayene odası, 6 doğumhane 2 adet laboratuvar ile 2 adet derslik bulunacak. Hastane ayrıca bölgeye hizmet verecek.

HALİL ÇOBAN HOCA, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI 24 KSM

Afyonkarahisar eski Belediye Başkanı ve İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban’ın babası Halil Çoban hayatını kaybetti.  Halil Çoban’ın vefatı ailesini, akrabalarını, dostlarını, sevenlerini ve öğrencilerini derinden sarstı.

EMNİYET MÜDÜRÜ ALİ TEMİZ ANJİYO OLDU 28 KSM

Kalp rahatsızlığı geçiren Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Ali Temiz anjiyo oldu.

“ŞEHRİMİZİN LEZZETLERİNİ VE TANITIMINI BÜYÜK BİR TİTİZLİKLE SÜRDÜRÜYORUZ” 4 ARALIK

Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven ve Mehmet Taytak, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Ankara’da çeşitli temaslarda bulundular. Şehrin tescilli meşhur lezzetleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Milletvekillerine dağıtılmak üzere Meclis İdare Amirliğine teslim etti.

“KAR MÜCADELESİNDE GECE GÜNDÜZ DEMEDEN HİZMETİNİZDE OLACAĞIZ” 11 ARALIK

İl Özel İdaresi kış hazırlıklarını tamamladı. merkezde 106 ilçe ve köylerde 100 araç ve ekiple oluşabilecek her hangi bir kapanmaya anında müdahale edecek.

“İLLEGAL İŞLERLE UĞRAŞANLARIN ÜZERİNE KÂBUS GİBİ ÇÖKÜP,  BURALARI DAR EDECEĞİZ”

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürü Ali Temiz; “Devletin şefkat yüzünü öğrencilerimize göstereceğiz.  Yok, eğer suç örgütleri Erenler Mahallesi başta olmak üzere İl sınırları içinde dolaşmaya kalkarsa Devletin demir yumruğunu tepelerine indireceğiz.

DEMOKRAT PARTİYE GECİSLER BASLADI

Bağımsız Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un Demokrat Parti’ye geçmesiyle ilgili katılım ve rozet takma töreni yapıldı.

UYSAL, DSP BAŞKANI AKSAL İLE GÖRÜŞTÜ

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal ile görüştü.

UYSAL, CHP LİDERİ İLE GÖRÜŞTÜ  3 ARALIK

Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluile Genel Merkezdeki makamında görüştü.

AFSÜ REKTÖRLÜK İHMALİ AZ DAHA CAN ALIYORDU

AFSÜ içerisinde kimin tarafından yaptığı ve yaptırıldığı belli olmayan inşaat alanında hiçbir inşaat tedbiri alınmaması sebebiyle 4-5 metrelik inşaat temeline düşen yemek dağıtım kuryesi AFSÜ Rektörlüğünün ihmali sebebiyle ölümden döndü.

“TÜRKİYE, TERÖRLE MÜCADELEDE TARİHİNDE OLMADIĞI KADAR BAŞARILI”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Afyonkarahisar’da çeşitli temaslarda bulundu. Bakan Soylu; “ Türkiye’deki eleman mevcudu 320’nin altındadır” dedi.

AK PARTİDE HÜSEYİN CEYLAN ULUÇAY DÖNEMİ

AK Parti’nin 7. Olağan İl Kongresi bugün yoğun bir katılımla gerçekleşti. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, “Kongreler partimizin bayram günleridir” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM