• DOLAR
  $1.017,5
 • EURO
  $0,3091
 • ALTIN
  $19.076,6
 • BIST
  1,0393

 

Gastronomi alanında tanıtım çalışmalarına devam eden Afyonkarahisar Belediyesi, daha önce 81 ilin Valisine, Belediye Başkanına ve Milletvekillerine gönderdiği lezzet paketlerine bir yenisini daha ekledi. Gastronomi Alanında UNESCO’nun Yaratıcı Şehirler Ağına dahil olan Afyonkarahisar’da tanıtım atağı devam ediyor.

Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek’in talimatı, Valimiz Gökmen Çiçek’in destekleriyle Afyonkarahisar’dan Ankara’daki büyükelçiliklere yöresel ürünlerimizin yer aldığı lezzet paketi gönderildi.

Şehrimizin seçkin markalarının ürettiği, tescilli lezzetlerden oluşan lokum, sucuk, patatesli köy ekmeği ve haşhaşın bulunduğu hediye paketleri, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Gastronomi Birimi tarafından hazırlandı.

TANITIMA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ

Markalaşma ve tanıtım çalışmalarına büyük bir önem verdiklerini belirten Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek, “Valimiz Sayın Gökmen Çiçek’in de destekleriyle şehrimizin başta termal turizmi olmak üzere, tüm tarihi ve kültürel değerlerini ‘gastronomi’ ekseninde toplayarak, markalaşma ve tanıtım çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürüyoruz. Şehrimizin lezzetlerini ciddi bir tanıtım kampanyasına giriştik. Termal turizmin başkenti Afyonkarahisar, 2019 yılı Ekim ayında ‘gastronomi’ alanında UNESCO’nun Yaratıcı Şehirler Ağına dâhil edilerek, Gaziantep ve Hatay’ın ardından ülkemizin üçüncü gastronomi şehri ilan edildi. Ciddi bir tanıtım atağına geçerek Afyonumuzun yöresel ürünlerini tanıtmaya başladık. 81 İlin Valilerine, bazıları olmamak şartıyla 81 İlin Belediye Başkanlarına yine TBMM İdari Amirliğine yöresel ürünlerimizden olan 600 paketi göndererek ilimizin ürünlerini tanıtmaya gayret sarf ettik.  Bugün itibariyle de Dışişleri Bakanlığımızdan aldığımız listeye göre ülkemizde faaliyet gösteren büyükelçilere 10 farklı dilden oluşan tanıtım broşürü de içine katarak gönderiyoruz.

“EMEĞİ GEÇENLERİ TEBRİK EDİYORUM”

Afyonumuzun yöresel ürünlerini ülkemiz de tanıttığımız gibi dış temsilciliklerde de büyükelçiler vasıtasıyla tanıtmaya gayret sarf ediyoruz. Tabii bunu yaparken de Belediyemiz Gastronomi Birimi ekiplerimiz ciddi çalışma sergilediler. Onlara ayrıca teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar’ın tanıtımı, gelişmesi ve yöresel ürünlerimizin geniş kitlelere tanıtılması için belediye olarak elimizden gelenin fazlasını göstermeye gayret sarf ediyoruz. Bu da tabi ki üreticilerimize olumlu olarak döneceğinden hiçbir şüphemiz yok. Kazanan Afyon olacak. Katkıda bulunan ve emeği bulunan herkese teşekkür ediyorum” dedi. Başkanımız Zeybek, son olarak lezzet paketlerine katkı sağlayan  Dan-Et, Ahmet İpek Sucukları, Alko Şekerleme ve Aşpa Gıda’ya teşekkür etti.

“SON ZAMANLARDA GÖRDÜĞÜM EN PROFESYONEL BROŞÜR”

Afyonkarahisar Belediyesi’nin gastronomi alanında yaptığı çalışmaları takdirle takip ettiğini söyleyen Valimiz Gökmen Çiçek ise “Lezzetlerimizin ve ilimizin tanıtımı ile ilgili yine muhteşem bir organizasyonun eşiğindeyiz. Özellikle yurt dışındaki vatandaşlarımızın sorunlarını çözmek için gece gündüz çalışan bu uğurda mücadele eden büyükelçilerimizi unutmayarak lezzet paketlerimizi gönderen Afyonkarahisar Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek ve Kültür Müdürümüz İhsan Akar’a teşekkür ediyorum. Organizasyon için hazırlanan tanıtım broşüründen övgüyle bahseden Valimiz Gökmen Çiçek, “Gördüğüm bu broşür son zamanlarda gördüğüm en profesyonel broşürlerden bir tanesi. Özellikle kapağına Afyonkarahisarımızın önemli bir değeri Frigya’nın resminin konulması ve Almanca, İtalyanca, İngilizce, Arapça, Japonca, İspanyolca gibi 10 dilde hazırlanması bizim için çok önemli. Estetik zarfların hazırlanarak Afyonkarahisar mührüyle gönderilmiş olması bizi ayrıca mutlu etti. Projenin düşünülmesinden uygulanmasına kadar geçen süreçte emeği geçen başta Belediye Başkanımız Mehmet Zeybek olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM