• DOLAR
  $3.236,2300
 • EURO
  $0,7681
 • ALTIN
  $42.372,4100
 • BIST
  1,1420
19 ay aradan sonra nihayet başlıyor… Hadi hayırlısı

19 ay aradan sonra nihayet başlıyor… Hadi hayırlısı

 

Futbol özlemi bitiyor… Futbolseverleri Süper Amatör Lig heyecanı sardı

 

Pandemi nedeniyle 14 Mart 2020’den bu yana büyük bir sessizliğin yaşandığı Süper Amatör Lig, uzun aradan sonra tekrar başlayacak. 14 takımın yer aldığı ligde ilk düdük 31 Ekim Pazar günü çalacak.

 

19 ay aradan sonra start alacak lig bu sezon farklı bir statüyle oynanacak. 12 takımın ligde mücadele edeceği Süper amatör ligde çift devreli oynanacak. Çift devreli lig usulüne göre oynanacak maçlar sonunda gruplarda şampiyon olan takım bölgesel ligde alt sırada olan takım ile play of oynama hakkını elde edecek.

Bölgesel statüye göre ise

BAL Kontenjanı 2 (iki) Takım Olup, 3 (üç) Takımla Temsil Edilen İller:(Afyonkarahisar, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Kırklareli, Ordu, Rize, Şanlıurfa,Yalova)Bu illerin 2022-2023 sezonunda yeniden 2 (iki) takımla temsil edileceği dikkate alınarak:3 takımdan biri TFF 3.Lig’e yükselir, iki takım küme düşerse, ilin yerel liginde birinci ve ikinciolan takımlar BAL’a yükselir.3 takımdan biri TFF 3.Lig’e yükselir, bir takım küme düşerse, ilin yerel liginde birinci olan takımBAL’a yükselir. Kalan takım BAL’a oynamaya devam eder.3 takımdan biri TFF 3.Lig’e yükselir, iki takımda küme düşmezse, bu takımlardan sezon sonupuan tablosunda alt sırada olan takım yerel lig birincisi ile baraj müsabakası oynar. Üst sıradaolan takım ise BAL’da kalır.3 takımdan hiçbiri TFF 3.Lig’e yükselmez, iki takım küme düşerse, ligde kalan takım BAL’dakalır, yerel lig birincisi ise BAL’a yükselir.3 takımdan hiçbiri TFF 3.Lig’e yükselmez, bir takım küme düşerse, kalan iki takımdan sezonsonu puan tablosunda alt sırada olan takım yerel lig birincisi ile baraj müsabakası oynar. Üstsırada olan takım BAL’da kalır. 3 takımdan hiçbiri TFF 3.Lig’e yükselmez ve küme düşmezlerse, sezon sonu puan tablosunda enüst sırada olan takım BAL’da kalır, en alt sırada olan takım yerel lige düşer. İkinci olan takım iseyerel lig birincisi ile baraj müsabakası oynar. Süper Amatör Lig klasman gruplarında ilk hafta maçları belli. Maç saatleri ve sahalar, Futbol İl Temsilciliği tarafından belirlendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM