• DOLAR
  $1.241,18
 • EURO
  $0,3669
 • ALTIN
  $21.447,14
 • BIST
  1,0557

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’la görüştü.

Görüşmenin ardından Bosna-Hersek Büyükelçisini Mecliste misafir eden Özkaya, Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’i de ziyaret ederek ilimiz sağlık sorunlarını masaya yatırdı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’u Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ile birlikte makamında ziyaret eden Milletvekili Özkaya, ziyarette Afyonkarahisar’ın eğitim alanında sorunlarını ve yapılacak eğitim yatırımlarının konuşulduğunu kaydetti. Özkaya açıklamasında, “ Sayın Bakanımıza ilimizin eğitim alanında sorunlarını ilettik. Bunun yanı sıra ilimizde bulunan Afyonkarahisar Merkez İmam Hatip Lisesi’nin yeniden yapılması hususunda Milli Eğitim Bakanımızdan destek istedik. Tüm taleplerimize olumlu yaklaşan Sayın Bakanımıza ayrıca, ilimiz bölgemizde yeni yapılacak okullarla ilgili de desteklerini istedik. Çay ve Emirdağ ilçelerimize Merkezi Sınavla öğrenci alacak yeni lise kazandırılmasını ve Çobanlar İlçemize Tarım Meslek Lisesi kazandırılması taleplerimizi ileterek destek talebinde bulunduk. İlimizde Milli Eğitim camiasında bulunan personel eksikleri hususunu Bakanımıza ilettik. İnşallah bu alandaki eksiklikleri de gidereceğiz” dedi.

“Sorunların takibini birlikte gerçekleştiriyoruz”

Gün boyu ziyaretlerini gerçekleştiren Milletvekili Özkaya, Sağlık Bakanlığı Bakan Yardımcısı Halil Eldemir’i ziyaret etti. Ziyarette Afyonkarahisar’ın sağlık alanında sorunları ile görüşme gerçekleştiren Özkaya, “İlimizdeki sağlık alanında yapılacak ve yarım kalan sağlık projelerini değerli Bakan Yardımcımıza ilettik, sağ olsun konuya yakınlık gösterdiler. Afyonkarahisar’da yapılması planlanan Bölge Hastanesi, Başmakçı, Evciler, Çobanlar ve Bolvadin ilçelerimize yeni hastane kazandırılması ile ilgili taleplerimizi ilettik. Sağlık alanında Afyonkarahisar’ımızın eksiklerinin giderilmesi hususunda destek sözü aldık” dedi. Milletvekili Özkaya ve Yurdunuseven birlikte gerçekleştirdikleri ziyarette, Bakan Yardımcısı Eldemir’e ilimizdeki personel ve uzman doktor eksiklikleri hususunda da talepte bulunduğunu kaydederek, “Afyonkarahisar’ımız için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Sağlık alanındaki sorunların giderilmesi, eğitim alanındaki eksikliklerimizin tamamlanması için Afyonkarahisar Milletvekilleri olarak ortak akıl ile hareket ediyor, tüm sorunların takibini birlikte gerçekleştiriyoruz” dediler.

“Bosna Hersek ve Türkiye kardeş kalacak”

Ziyaretleri esnasında Milletvekili Özkaya, Bosna Hersek Büyükelçisi Adis Alagiç’i TBMM’de misafir etti. Büyükelçi Alagiç ile AK Partili Milletvekilleri ile birlikte görüşen Özkaya, Bosna Hersek halkı ile Türkiye’nin kader birlikteliği olduğunu ve sonsuza dek kardeş hukukunu muhafaza eden iki ulus olduğunu söyledi. Özkaya, Türkiye’nin tüm imkânları ile Bosna Hersek halkının yanında olduğuna vurgu yaparak, Büyükelçi Alagiç’e hediye takdiminde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM