• DOLAR
  $1.974,53
 • EURO
  $0,4084
 • ALTIN
  $29.608,62
 • BIST
  1,0734
15 Temmuz’da verdiği mücadele ile TBMM,  ikinci defa gazilik unvanıyla şereflenmiştir

15 Temmuz’da verdiği mücadele ile TBMM,  ikinci defa gazilik unvanıyla şereflenmiştir

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu; “101 yıl önce İstiklal Harbiyle başlayan kutlu seferberliğimiz; Samsun, Amasya, Erzurum, Sivas Kongrelerinin ardından Ankara’da ilk menziline ulaşmıştır. Bu kutlu seferberlik; 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışıyla yeni bir safhaya ulaşmıştır.”

Eroğlu; “İstiklal Harbimizi bizzat sevk ve idare eden Türkiye Büyük Millet Meclisi, dönemin bütün zorluklarına göğüs gererek, bu mücadeleyi zaferle taçlandırmıştır”

“Milletimiz, Anadolu topraklarında bin yıllık varlığı döneminde Selçuklu, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti olarak üç devlet kurmuş olup; 2 bin 200 yıllık bir mirasa sahiptir. Dünyada böylesine derin, yaygın ve kesintisiz devlet tecrübesine sahip bir başka millet yoktur” diyerek sözlerine başlayan Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu; “ Son dönemde de Gazi Meclisimiz PKK’dan DEAŞ’a ve FETÖ’ye kadar birçok terör örgütünün hain girişimlerine boyun eğmeyerek Milletimizle birlikte; istiklaline ve istikbaline olan bağlılığını göstermiştir. 15 Temmuz’da verdiği mücadele ile Türkiye Büyük Millet Meclisimiz de,  ikinci defa gazilik unvanıyla şereflenmiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi, İstiklal Harbini yönetirken de, 15 Temmuz’da FETÖ’nun karşısına cesaretle dikilirken de, milletimiz adına tarihte eşine az rastlanır  bir mücadele vermiştir. Bu düşüncelerle Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 27. Dönem 4. Yasama Yılının ülkemize, milletimize, milletvekillerimize hayırlı olmasını diliyor, Meclis çalışmalarında üstün muvaffakiyetler temenni ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı. HİSAR

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM