301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Yazı Detayı
14 Ekim 2019 - Pazartesi 09:59 Bu yazı 70 kez okundu
 
Trafik canavarı olmayalım!
Selçuk Taşkın
selcuktaskin1987@gmail.com
 
 

Ülkemizin gündeminden bir türlü düşmeyen trafik kazaları maalesef ciddi boyutlarda can ve mal kayıplarına neden olmakta, gerek insan kaybı ve gerekse yol açtığı ekonomik sıkıntılar sebebiyle yani hem maddi hem de mani açıdan milletçe hepimizi içten bir şekil de etkilemektedir.

Resmi açıklamalara göre trafik kazalarında her yıl ortalama 5 bin kişinin öldüğü 100 binden fazla kişinin yaralandığı kaydedilmektedir. Ancak istatistiklere girmeyenlere yaralı olarak kayıtlara geçtiği hal de daha sonra ölenleri de buna eklersek her yıl ortalama 10 bin insanımız trafik kazaların da hayatını kaybetmektedir. Trafik kazalarının birçok sebebi vardır. Bunlardan bir tanesi direksiyon başında telefonla uğraşmak gibi birçok nedenleri vardır. Trafik kuralları hayat kurtarır. Ve trafik kurallarına uymalıyız uymayanları da uymalıyız.Trafik kazalarını önlemek için bizi bazı sorumluluklar bekliyor. Bunlar dikkatli bir şekil de sürmek, aşırı fazla hız yapmamaklevhalara uymak trafik kurallarına uyalım ki günlük trafik kazasını azaltalım.

Türkiye de trafik kazaları dünya ortalamalarına göre oldukça fazladır. Tüyleri diken diken eden bu durum kötü bir sonuçla karşılaşmamamız için önceden önemlerimizialıpyola öyle çıkmamız lazım. Aksi takdir de pişman olacağımız sonuçlarla baş etmemiz gerekir. Ve kaynaklanan bencillik, kendini hakız olduğu konular da haklı gösterme duygusu, nasihat dinlememe ihmalkarlık,aşırı hız, içkili araç kullanma gibi hususlarla kazalara sebep olan insanlar hem cezalandırılmalı hem de artık bu soruna bir son vermeleri şart. Trafik kazaları sebebiyle meydana gelen milyonlarca dolarlık ekonomik kayıp ta büyük bir israftır. Trafik kurallarına ve yetkililerin ikaz ve uyarılarına harfiyen uymak suretiyle bu israftan kaçınmamız ise pekala mümkündür. Araç kullanırken sadece kendileri değil diğer insanlarında mesuliyetlerini üstlendikleri bilinciyle dikkatli ve tedbirli olmaları trafik kurallarına ve yetkililerin ikazlarına saygılı ve titizlikle uymaları gerekir. Bunu konuyu hiçbir zaman aklımızdan çıkartmamız gerekiyor. “Eğer direksiyon da oturan kişi onu aklıyla kullanmayı becerebiliyorsa o araç hem güzeldir, hem de sevimli dosttur.”

 
Etiketler: Trafik, canavarı, olmayalım!,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Sisli
Güncelleme: 22.11.2019
Bugün
- 17°
Cumartesi
-2° - 12°
Pazar
- 13°
Afyon

Güncelleme: 22.11.2019
İmsak
06:13
Sabah
07:39
Öğle
12:49
İkindi
15:25
Akşam
17:48
Yatsı
19:09
Arşiv Arama
Haber Yazılımı