Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Yazı Detayı
03 Nisan 2019 - Çarşamba 10:11 Bu yazı 252 kez okundu
 
Mazlumların duası
Aysel BÜYÜKKORKMAZ
 
 

 

Ülke olarak bir seçimin sürecini geride bırakmanın ardından etrafımızdaki mazlumların sesi olmaya, onlara kol kanat germeye devam edeceğiz.

Mazlumun yanında olan ve onlara sahip çıkan tek ülke Türkiye.

Belkide onca badirelere rağmen dimdik ayakta durmamızın bir denedeni de bu mazlumların duası.

İslam’ın geleceği üzerinde ciddi oyun oynayan İslam düşmanı birçok Siyonistler, bir takım terör ve iç savaş oyunlarıyla bizim geleceğimizi bitirme hedefindeler.

Bir şehir düşünün; insanların evlerine bombaların, sofralarına açlığın düştüğü. Bir şehir düşünün; kimyasal silahların acımasızca insanların üzerinde denendiği.

Bir şehir düşünün; kadın, çocuk, yaşlı demeden her gün onlarca masumun hunharca katledildiği. Bir şehir düşünün; mazlumların, mağdurların feryadının her an Rahman’ı titrettiği. Kardeşlerim! Bir şehir düşünün; hastanelerin ağır bombardıman altında yıkıldığı.

Çaresizlikten yaralıların tedavi edilemediği. İlaca hasret bekleyen hastaların yardım çığlığının, sokaklarda yankılandığı.

Bir şehir düşünün; yiyecek ekmeğin, içecek suyun, sığınılacak bir evin bulunmadığı. İnsanların soğuktan donarak can verdiği.

 Kardeşlerim! İşte bu şehir, asırlardır gönül bağımızın olduğu Halep’tir. Bugün Halep’te bir medeniyet, bir tarih, bütün insanlığın gözü önünde yok ediliyor. Kadim şehir, insanlarıyla birlikte haritadan siliniyor.

Sözün tükendiği noktadayız. İnsanlık olarak tarihin en büyük acılarından birisine, tarifi imkânsız üzüntülere şahit oluyoruz.

Egemen güçlerin bölgemizdeki hırs, menfaat ve iktidar kavgası uğruna İslam beldeleri harabeye dönüyor. Bir adım ötemizdeki topraklar feryat, kan ve gözyaşına doydu. Sınırımızın bittiği yerde şiddet ve nefret başlıyor.

Kardeşlerim! Soralım şimdi hep birlikte kendimize: Zalimler, zaferler devşirirken, mazlumlar tel örgüler önünde beklerken biz susacak mıyız? Kudret sahipleri karşısında dünya Müslümanları olarak sadece yutkunacak mıyız? Buğzetmekle, kahretmekle, ağlayıp, sızlanmakla mı yetineceğiz?

 Elbette hayır! Millet olarak bizler hakkı ve hakikati söylemeye, insaf ve vicdana çağırmaya, mazlumların sesi, mağdurların ümidi olmaya devam edeceğiz.

Devam edeceğiz ki, insanlık ölmesin! Bizler, Halep’ten yükselen ve yüreklerimizi dağlayan çocuk çığlıklarını, annelerin çaresiz feryadını, babaların, yaşlıların ahu eninlerini elbette duyacağız. Duyacağız ki insanlık ölmesin…

 

 

 
Etiketler: Mazlumların, duası,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 07.07.2020
Bugün
20° - 34°
Çarşamba
19° - 30°
Perşembe
17° - 30°
Afyon

Güncelleme: 07.07.2020
İmsak
03:44
Sabah
05:33
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:13
Arşiv Arama
Haber Yazılımı