Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
18 Nisan 2019 - Perşembe 10:10 Bu haber 172 kez okundu
 
YAYINEVLERİMİZ VE YAZARLARIMIZ OKURLARIYLA BULUŞMAYA DEVAM EDİYOR
2. Kitap Fuarı’nda yazarlarımız hızla kitaplarına imza atmaya devam ediyor. Fuarla ilgili genellikle olumlu değerlendirmeler yapan yayınevlerimiz organizasyondan memnun olduklarını dile getirirken Afyon’da ki okur kitlesinin arttığını söylediler.
Gündem Haberi


ALFA YAYINLARI

 

Alfa Yayınları’nda Taner Malkoç fuarla ilgili değerlendirmeler yaptı. Malkoç,” Fuarda öğrencilerin yoğunluğu yüksek ve yetişkinlerimizin de kitaplara olan ilgisi yüksekmiş bunu da görmüş olduk. Afyon’la daha önce bu kadar çalışmamıştım beni şaşırttı çok güzel bir fuar geçiriyoruz. Okuyucu kitlesi gelişmiş durumda yazarları takip ediyorlar bu bizi memnun etti. Biz buraya geldiğimiz için çok mutluyuz ve şuan için bir eksiklik göremedik ama tabiî ki daha sonra ki fuarlar daha da iyi olacak” dedi.

 

SİHİRLİ KALEM YAYINLARI

 

Sihirli Kalem Yayınları’nda Hulusi Gökhan Demir Afyon’un çok şaşırttığını söyleyerek devam etti; “ Umarım kitap fuarı çocuklarımız için daha gelişerek devam eder. Kitaplarla çocuklarımızı kötülüklerden koruyabiliriz. Bu fuarın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ederim ve yoğun bir şekilde talep gösteren çocuklarımıza ailelerine sevgilerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

 

İŞLER KİTABEVİ

 

İşler Kitabevi Matematik yazarı Uğurcan Aydın ve Coğrafya öğretmeni Mehmet Zor fuarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Aydın Fuarla ilgili olarak,” Fuar genel anlamda güzel öğrencilerimiz de ilgili ve kitapla ilgili yazarından bilgi almakta onları tatmin ediyor. Öğrencilerin genel anlamda bu tür fuarlara katılması ve yazarları görmesi güzel bir durum organizasyon çalışmasını da beğendik” ifadelerini kullanırken Mehmet Zor’ da düşüncelerini aktardı. Zor,” Sınava hazırlanan arkadaşlarımız bir yılını feda etmek durumundadır eğer bu bir yılda sosyal hayatlarından biraz kısıtlamalar yaparlarsa yaşamlarını güzel yerlere getirebilirler. Allah hiçbir kardeşimizin emeğini ziyan etmesin” dedi.

 

HAYY KİTAP

 

Hayy Kitap’ta Adnan Ünal 30 yıldır bu işi yaptığını ve birçok yabancı insanla çalıştığını söyledi. Ünal, “ Gerçekçi olmak gerekirse geçen sene ki fuara göre bu sene katılım çok ama halkımız ekonomik durumlardan dolayı kitap alamıyorlar. Organizasyondan gayet memnun kaldık hem böyle devam etmesini diliyorum ve okuyucularımızı buraya bekliyoruz” şeklinde konuştu.

 

EPHESUS YAYINLARI

 

Ephesus Yayınları çalışanı olan Mehmet Ersöz fuarla ilgili olarak; “ Beklediğimizden daha iyi geçiyor ama ben okullardan daha çok öğrencilerin gelmesini ve buna daha çok imkan sağlanmasını talep ediyorum. Önümüzde ki senelerde gerçekleşen olacak olan fuarların daha da iyi olacağını düşünüyorum. Reklam ve tanıtım daha çok yapılırsa katılımcı daha çok olur” dedi.

 

ÇINARALTI YAYINLARI

 

Çınaraltı Yayınları’nda Toğan Kuter Eren ile röportaj gerçekleştirdik. Gerçekleştirdiğimiz röportaj da fuarla ilgili değerlendirmelerde bulunan Eren,” İşin açığı diğer şehirleri kıyasladığımızda buradaki fuar biraz kötü geçiyor benim için. Genel olarak şehirlere baktığımızda her şehirde her şey yapılmamalı. Arz talep olarak bence olumlu olmadı ama daha yöresel etkinlikler yapılsa daha iyi olur” ifadelerini kullandı.

 

PRESTİJ LİNZA YAYINLARI

 

Prestij Linza Yayınları’nda Gırgır Dergisi Yazarı Mehmet Ali Çatal ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik. Röportaj sırasında düşüncelerini aktaran Çatal,” Gayet kalabalık bir fuarla karşılaştık. Valiliğin ve organizasyoncuların katkılarıyla öğrencilerimizde gelmiş ben memnun kaldım. Bir etkinlik yapılıyorsa üstüne bir şeyler katılarak yapılmalı bir sonra ki fuarında daha geniş bir yerde yapılmasını talep ediyorum ve kitapseverlerimizden Mehmet Ali Çatal’ı sevmelerini diliyorum” şeklinde konuştu.

 

NEMESİS YAYINLARI

 

Nemesis Yayınları’nda hem oyuncu hem de yazar olan Murat Tavlı ile konuştuk. Konuşma sırasında Tavlı,” Beni insanlar oyunculuk kariyerimden dolayı tanıyor ama bunun yanı sıra 2014 yılından beri yazarlık kariyerim de oluştu. Vazgeçtim Sanma Sadece Büyüdüm adlı kitabım dört gün önce çıktı. Onun heyecanı var ve Afyon’da okurlarımızla buluşup kitaplarımızı imzaladık. Son kitabım benim için çok özel bir kitap oldu çünkü bir kadının gözünden ve duygu dilinden bir eseri kaleme aldım. Toplumsal bir kitap aileyi işleyen bir kitap beni çok heyecanlandırdı. Burada Afyon’da sevenlerimle buluştum ve siz Afyon’lulara ilginizden dolayı çok teşekkür ederim. Söyleşim ve imzan gayet yoğun evimizden kilometrelerce uzakta bu kadar yoğun bir sevgiyle karşılaşmak bizi mutlu ediyor. Vazgeçtim Sanma Sadece Büyüdüm hepinize emanet” dedi.

 

İLESAM

 

İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği’nde Taşların Yüreği Yok adlı kitabın yazarı Ertuğrul Kalafat ve Öğretmen olan yazarımız Reşit Keskin fuarla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Kalafat,” Fuarlarda bana göre kategori olarak ayrılma yapılmalı yani çocuklar için ayrı büyükler için ayrı olmalı. Burada küçük çaplı bir fuar olmuş çocuklara daha çok hediye çekleri verilmeliydi. Şuan burada olan çocukların birçoğu kitap alamıyor kalabalık gözüküyor sadece. Bir sonraki fuarda çocukların gireceği yer ve büyüklerin gireceği yerler belirlenmeli. Yani sırf kitap satmak için çocukların yaşına ve bilincine uygun olmayan kitaplar önerilmemeli ve kitaplar pahalıya satılmamalı” ifadelerini kullandı.

Keskin fuarla ilgili olarak,” Fuarlarda çocukların gelişimi için etkinlikler yapılmalıdır. Mesela burada yarışmalar yapılabilirdi şiir yarışmaları gibi bir amaca hizmet etmek gerekir. Sayın valimiz fuarın canlanması ve daha güzel olması için elinden geleni yapmıştır. Dağıtılan çeklerle çocuklarımız bir sürü kitaplar aldı. Bunun dışında ailelerimiz ekonomik durumlardan dolayı kitaplara çok bakamazdı. Ama Zafer Bayramı gibi zamanlarda da bu tür etkinlikler yapılmalı” şeklinde konuştu.

 

AYSEL BÜYÜKKORKMAZ/ÖZEL

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: YAYINEVLERİMİZ, VE, YAZARLARIMIZ, OKURLARIYLA, BULUŞMAYA, DEVAM, EDİYOR,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 10.07.2020
Bugün
16° - 30°
Cumartesi
16° - 31°
Pazar
16° - 33°
Afyon

Güncelleme: 10.07.2020
İmsak
03:46
Sabah
05:34
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:32
Yatsı
22:12
Arşiv Arama
Haber Yazılımı