Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
02 Mayıs 2019 - Perşembe 11:16 Bu haber 201 kez okundu
 
Yaşasın 1 Mayıs
Gündem Haberi


Afyonkarahisar Demiryol-İş Sen Şube Başkanı ve Türk İş İl Temsilcisi Muharrem Uslu 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü için basın toplantısı düzenledi. Kıdem Tazminatı ile ilgili önemli bilgiler aktardı.

“Eşit işe eşit ücret” diyen Muharrem Uslu şöyle devam etti, " 1 Mayıs'ta gündemimizi, geçim sıkıntısı ve emeğin haklarına yapılan saldırılar oluşturuyor. Bugün burada daha da artan sorunlarımızı dile getirmek ve ortak mücadelemizi güçlendirmek için bir aradayız. Adımız, inancımız, ten rengimiz, yaşam biçimlerimiz, yaşadığımız şehir, çalıştığımız işyeri farklı olsa bile emekçi olmanın ortak paydasında buluşuyoruz" dedi.

ZAMLAR EMEKÇİLERİN BELİNİ BÜKÜYOR

Ekonomi ile ilgili konuşan Muharrem Uslu dünya ekonomisinin geliştiğini söyledi. Uslu," Dünya ekonomisi gelişiyor, ticaret artıyor, karlar artıyor ama emeğin bütün zenginlikten aldığı pay azalıyor; bu nedenle sosyal adalet git gide bozuluyor. Pasta büyüyor ama geniş kesimlerin yoksulluğu bitmiyor. Üretilen zenginliğin adaletsiz bir şekilde paylaşılması tüm insanlığı tehdit ediyor. Yaşadığımız sorunları mücadeleyle aşmamız gerekiyor. Ancak aramızda ki pay ayrımlarını ortadan kaldırıp birlik olduğumuzda mücadeleyi kazanma şansımız ortaya çıkıyor. Ekonomik kriz satın alma gücümüzü her geçen gün düşürüyor. Birbiri ardına gelen zamlar emekçilerin belini büküyor! Bizler için temel gıda maddeleri dahi artık lüks haline geliyor! Krizden kurtulmanın yolu, işçi hak ve özgürlüklerinin baş düşmanı olan IMF programlarına benzer uygulamalarda aranmamalıdır" ifadelerini kullandı.

KIZIMIZIN GELİNLİĞİ OĞLUMUZUN DAMATLIĞI

1 Mayıs'ı haykıran Uslu emekçilere seslendi. Uslu," İşçi sınıfının örgütlü gücü olarak bugün 1 Mayıs'ı haykırıyoruz! Başta kıdem tazminatı olmak üzere, işçi hak ve özgürlüklerinde gerilemeye yol açan, emeklilikte yaşa takılmamıza neden olan her türlü program, adı ne olursa olsun bizler için bir IMF programıdır. Bu programa karşı olmak ve haklarımıza sahip çıkmak hepimizin sorumluluğudur. Buradan güçlü bir şekilde bir kez daha söylüyoruz. Kıdem tazminatı örgütlü-örgütsüz tüm emekçilerin hakkıdır. Kıdem tazminatı kırmızı çizgimizdir. Kıdem tazminatı işçi sınıfının vazgeçilmezidir. Kızımın gelinliği oğlumuzun damatlığıdır. Emeklilikte yaşa takılmak istemiyoruz" şeklinde konuştu.

AYSEL BÜYÜKKORKMAZ

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yaşasın, 1, Mayıs,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 11.07.2020
Bugün
16° - 31°
Pazar
16° - 33°
Pazartesi
17° - 33°
Afyon

Güncelleme: 11.07.2020
İmsak
03:47
Sabah
05:35
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:32
Yatsı
22:12
Arşiv Arama
Haber Yazılımı