Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
08 Şubat 2020 - Cumartesi 10:22 Bu haber 787 kez okundu
 
Ürün takip sistemi bilgilendirme semineri düzenlendi
Tıbbi cihaz ve kozmetik ürünlerinin takibi için kurulan Ürün Takip Sistemi hakkında, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu işbirliğinde bilgilendirme semineri düzenlendi.
Ekonomi Haberi


Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası ile Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu işbirliğinde Ürün Takip Sistemi Bilgilendirme Semineri düzenlendi.

ATSO hizmet binasında gerçekleştirilen seminere Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Tıbbi Cihaz Kayıt ve Koordinasyon Daire Başkanı Aydın Kaplan, ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, ATSO Meclis Üyeleri Cemil Uluışık ve Sefa Eroğlu, ATSO 7. Meslek Komitesi (İlaç Medikal Satıcıları) . Başkanı Zekeriya Türk, 7. Meslek Komitesi Başkan Yardımcısı Ahmet Postalcı ile çok sayıda medikalci katıldı. Seminerin açılış konuşmasını yapan ATSO Genel Sekreteri Ali Şenol, “Oda olarak üyelerimizden gelen talepleri değerlendiriyor, Meslek Komitelerimiz’de istişare edilen sorunların çözümü için çalışmalar yapıyoruz. Üye şirketlerimizin yöneticilerinin ve çalışanlarının kendilerini daha da geliştirmeleri için eğitimler ve seminerler düzenliyoruz. Eğitim ve seminerlerimize gösterdiğiniz ilgi bizi mutlu ediyor, daha çok çalışmamız için bizleri teşvik ediyor. Bu nedenle katılımınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Bu seminerin ATSO 7. Meslek Komitesi’nin girişimleri ile düzenlendiğini kaydeden Şenol, “Ecza Depoları ile, medikal cihaz alım ve satımı yapan şirketlerin yeni gündemine gelen Ürün Takip Sistemi hakkında merak edilen birçok konu var. Bu alanla iştigal eden 7. Meslek Komitemiz’in girişimleri ile düzenlediğimiz seminerimizde, Ürün Takip Sistemi’nin uygulama aşamasının nasıl sürdürüleceği konusunda değerli bilgiler edineceğiz” şeklinde konuştu.

ÜRÜN TAKİP SİSTEMİ’NE İLİŞKİN MOBİL UYGULAMA GELİŞTİRİLDİ

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Tıbbi Cihaz Kayıt ve Koordinasyon Daire Başkanı Aydın Kaplan ise Ürün Takip Sistemi için akıllı telefonlarla uyumlu bir program geliştirildiğini kaydetti. Kaplan, “Ürün Takip Sistemi, ülkemizin tıbbi cihaz ve kozmetik ürünlerde izlenebilirliğin sağlandığı bir proje olarak hayata geçmiştir. 2018 yılının sonunda Ürün Takip Sistemi’ne ilişkin mobil uygulama geliştirdik. Telefonlarınıza bu uygulamalarınızı indirebilirsiniz. Bu uygulama hem bizler için hem sizler için, hem de vatandaşlarımız için önemli bir uygulama. Hem kamera yardımıyla, hem el yordamıyla ürününün üzerindeki barkod bilgisini okutarak kayıtlı ürünün bilgileri geliyor. Kayıtlı değilse ‘sistemde kayıtlı değildir’ ibaresi geliyor. Kayıtlı ürün için de, kayıtlı olmayan ürün için de Kurum’a bildirimde bulunabilirsiniz. Ürün üzerindeki bilgilerle sistemdeki bilgilerin birbiri ile örtüşmemesi halinde, bu durumu da Kurum’a bildirebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Seminerde Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’ndan Biyomedikal Mühendisi Halil Yasin Parlak, “ÜTS Tekil Takip Süreçleri” ile ilgili sunum yaptı. Selçuk Taşkın

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Ürün, takip, sistemi, bilgilendirme, semineri, düzenlendi,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 12.08.2020
Bugün
16° - 30°
Perşembe
15° - 30°
Cuma
15° - 30°
Afyon

Güncelleme: 12.08.2020
İmsak
04:27
Sabah
06:01
Öğle
13:08
İkindi
16:56
Akşam
20:05
Yatsı
21:32
Arşiv Arama
Haber Yazılımı