Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
02 Mayıs 2019 - Perşembe 11:18 Bu haber 151 kez okundu
 
“Umudu ve mücadeleyi büyütmek için alanlardayız”
Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (EĞİTİM-SEN)Afyonkarahisar Şubesi umudu ve mücadeleyi büyütmek için 1 Mayıs'ta alanlardaydı. Nasıl bir memleket istediklerini dile getiren EĞİTİM-SEN Şube Başkanı Ender Karaaslan Emekçilerin Bayramı'nı kutladı.
Gündem Haberi


 

Konuşma yapan Karaaslan tüm emekçilerin bayramını kutlayarak sözlerine devam etti. Karaaslan," İşçisi, emekçisi,işsizi,emeklisi,aydını, sanatçısı, gazetecisi, öğrencisi, esnafı, kadını, genci yaşlısıyla doldurduğumuz 1 Mayıs meydanlarında nasıl bir memleket istediğimizi kol kola, omuz omuza dile getiriyoruz. İşçilerin kıdem tazminatlarına göz koyanları, işsizlik fonunu talan edenleri, emeklilik hakkını gasp edenleri, iş güvencesini kaldırmak isteyenleri, atamalarda kariyer ve likayati ortadan kaldıranları, angarya çalışmayı arttıranları, ülkenin fabrikalarını birkaç yıllık karı karşılığında, arazileri ile birlikte satıp sorgusuz, sualsiz işinden ekmeğinden edenleri, işsizliğe çare bulamayanlatı, ülkede hukun düzenini ve haber alma hakkını bütünüyle ortadan kaldıranları bizler çok iyi biliyoruz" ifadelerini kullandı.

İŞSİZLİK REKOR KIRIYOR

“Adına ister kriz diyelim ister ekonomik dalgalanma” diyen Karaaslan," Ülkemizin adım adım içine itildiği ekonomik, siyasal ve toplumsal bunalım gittikçe genişliyor. Rekor üstüne rekor kıran işsizlik, hayat pahalılığı soframızda ki ekmeği küçültüp, geleceğe güvenle bakmamızın önüne set çekiyor. Ekmek kadar su kadar, hava kadar ihtiyaç duyduğumuz haklarımız ve özgürlüklerimiz demokrasinin, adaletin, hukukun son kırıntılarının da rafa kaldırıldığı bu dönemde her geçen gün daha fazla sınırlanıyor" şeklinde konuştu.

OMUZ OMUZA YÜRÜYECEĞİZ

“Kazanılmış haklarımızın gasp edilmek istenmesine, yaşamın her alanındaki hukuksuzluğa, haksızlığa ve keyfiliğe en gür sesimizle dur diyoruz. Emeğimize, ekmeğimize, işimize, geleceğimize ve memleketimize sahip çıkarak, barış içinde savaşsız sömürüsüz bir dünya da yaşama ve yaşatma umudumuzu 1 Mayıs meydanlarında yükseltiyoruz. Güvencesizliğe, İşsizliğe, Yoksulluğa  teslim olmayacağız. Barış huzur içinde kardeşçe yaşayacağımız güzel günlere hep birlikte omuz omuza yürüyeceğiz. Dayanışma ruhumuzla; ekmek, gül ve hürriyet günlerine olan inancımızla yaşasın 1 Mayıs" dedi.

AYSEL BÜYÜKKORKMAZ

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “Umudu, ve, mücadeleyi, büyütmek, için, alanlardayız”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 10.07.2020
Bugün
16° - 30°
Cumartesi
16° - 31°
Pazar
16° - 33°
Afyon

Güncelleme: 10.07.2020
İmsak
03:46
Sabah
05:34
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:32
Yatsı
22:12
Arşiv Arama
Haber Yazılımı