301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Eylül 2019 - Cumartesi 15:19 Bu haber 70 kez okundu
 
SAĞLIK EVLERİNE UĞRAYAN YOK
Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz İl Genel Meclisi Eylül Ayı son toplantısında Meclis Üyelerini bilgilendirdi. Korkmaz ; “Nüfusu az olan Köylerimizde ki Sağlık Evlerine uğrayan yok ama Bakanlık politikası gereği bulundurmak mecburiyetindeyiz” dedi.
Sağlık Haberi


Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz; “ 80’den fazla Sağlık Evi bulunduğunu belirterek nüfusu 1500’ün altında olan Sağlık evlerimizde çok işlem yapılmadığını belirtti.

 Isparta Şehir Hastanesi ile sürekli temas halindeyiz

Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz İl Genel Meclisi Eylül Ayı son toplantısında Meclis Üyelerini bilgilendirdi. Korkmaz ilk olarak Afyonkarahisar Hastaneleri ve Hastalar hakkında konuştu.  Korkmaz; “ Teknisyenlerimiz sağlık evlerini gezip baktıklarında Bayat İlçesi entegre Hastanesi, Sinanpaşa Kırka, Çobanlar Sağlık Evlerinin işlerinin daha acil olduğunu gördük. Geçen yıl bizim önerdiğimiz ilçeler ve beldeler bakım işleri devam etmekte.  Bunun için İl Genel Meclisi Üyelerinden ek ödenek isteyeceğiz. Sizden bu konuda ödenek değişikliği hakkında ricamız olacak.  Ayrıca acil hastanın döner sermayesi yok. 2 yıl önce 112 tarafından bir genelge yayınlandı. Hasta en yakın Hastane neresiyse oraya yönlendirilmek zorunda, şu anda Dazkırı İlçemizin hastaları Denizli’ye gidiyor, Dinar Merkez İlçemiz ise Isparta’ya gidiyor. Isparta’yı aradığımız zaman, benim yerim yok alamam dediği zaman mecbur Afyonkarahisar’a çekiyorum hastaları. Isparta Şehir Hastanesi ile sürekli temas halindeyiz. Acil olaylarda ben almıyorum dediği zaman Dinar Merkeze oradan da Afyon Merkeze çekmek zorundayız. Bizde hastalarımızın oradan oraya hastane hastane dolaştırılması taraftarı değiliz” diyerek sözlerine Sağlık Evleri hakkında devam etti.

 Sağlık Evlerimize 5 hasta geliyor  gelmiyor

Bizde 80 küsur sağlık evimiz var bunlardan yaklaşık 45 tanesi aktif diyerek sözlerine başlayan Afyonkarahisar İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz; “ Nüfusu 1500 altında olan Beldelerimizde Sağlık Evlerinde çok işlem yapılmıyor. Afyonkarahisar ortalaması 2,83 bunu mobil hizmet olarak söylüyorum. Bazı Sağlık Evlerimizde Hafta’da 1 tane hasta geliyor, bazı haftalar o 1 hastanın gelmediği oluyor. Nüfusu 1500 üzerinde ki Köylerimiz de Beldelerimiz de Haftada 5 işlem zar zor oluyor, eğer bir hasta ameliyat olduysa o ameliyat pansumanlarına 15 gün geliyor onun haricinde boş geçiyor. Biz 2 hafta önce bakanlıkta bir toplantı yaptık. Genel Müdürümüze bu konuyu aktardık, konu Türkiye’nin her yerinde aynı dedi. Nüfusu Bin’in altında ki Sağlık Evlerine günde 1 bazen hafta boyunca hasta gelmediği oluyor. Personelimiz oturuyor, maaşını alıyor, elektrik, su ve sürekli bir bakım masrafımız var. Bize Bakanlık politikamız gereği Sağlık Evlerimiz çalışacak dediler, bizde bize verilen talimatlar doğrultusunda görevimizi en iyi şekilde aksatmadan yapmaya çalışıyoruz. Personel sıkıntımız yavaş yavaş çözülüyor. Selçuk Taşkın

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: SAĞLIK, EVLERİNE, UĞRAYAN, YOK, ,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 17.10.2019
Bugün
12° - 23°
Cuma
13° - 22°
Cumartesi
13° - 21°
Afyon

Güncelleme: 17.10.2019
İmsak
05:40
Sabah
07:01
Öğle
12:48
İkindi
15:54
Akşam
18:25
Yatsı
19:42
Arşiv Arama
Haber Yazılımı