Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
04 Mayıs 2019 - Cumartesi 10:59 Bu haber 139 kez okundu
 
“S 400 alımında dik durmalıyız”
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Afyonkarahisar Şube Başkanı İbrahim Birliktir’i ziyaret etti. Destici burada önemli açıklamalarda bulunarak, özellikle Hükümetin S 400 alımında dik durması gerektiğini vurguladı.
Gündem Haberi


Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde partisinin belediye başkanlığını kazandığı Afyonkarahisar’da kazandığı iki belde belediye başkanlarını ziyarete geldi. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Afyonkarahisar Şube Başkanı İbrahim Birliktir’i ziyaret etti. TÜMSİAD binasında düzenlenen ziyarette; BBP Genel Başkanı Mustafa Destici yanı sıra dernek üyeleri ve yöneticileri, parti üyeleri ile parti yöneticileri katıldı. Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Afyonkarahisar Şube Başkanı İbrahim Birliktir, Türkiye’de 52 ilde faaliyet yaptıklarını ve yurt dışında da birçok temsilcisi olan bir sivil kuruluşu olduğunu kaydetti. Birliktir “TÜMSİAD milli beka ile ekonomi projeler üreten ve bu projeleri hayata geçiren bir sivil kuruluştur” dedi. 

“Beka sorunumuz vardır”

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, ziyarette birçok önemli konulara değindi. Bugüne kadar sadece Allah'ın huzurunda eğildiklerini belirten Destici, şu değerlendirmelerde bulundu: "(Devletin beka sorunu yok) diyenler gaflet içerisindeler. Hemen yanı başımızda YPG/PKK'ya ABD özel kuvvetlerinin desteğiyle bir terör devleti kurulmaya çalışırken, Esed rejimi tüm uluslararası güçlerle Türkmenlerin tepesindeyken, biz 'beka sorunumuz yok' diyemeyiz. Bunları görmezden gelemeyiz. Bizim bekamızın devamı için sonuna kadar bir olacağız, beraber olacağız, güçlü olacağız ve çalışacağız. " BP Genel Başkanı Mustafa Destici,  Destici, partisinin 31 Mart yerel seçimlerinde biri bağımsız olmak üzere 6 ilçe ve 5 belde kazandığını aktararak, İl Genel Meclisi seçimlerinde alınan 900 bin civarında oyun medyada doğru yansıtılmadığını iddia etti.

“S 400 konusunda dik durmalıyız”

ABD'nin, Türkiye'nin S-400 füzelerini almasına karşı çıkmasını da değerlendiren Destici, Türkiye'nin kendi hava savunma sistemini kurması ve anlaşmadan vazgeçmemesi gerektiğini söyledi. Destici, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın "Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları 2019"u açıkladığını hatırlatarak, Türkiye'nin 4,5 yılı seçimsiz tamamladığı takdirde ekonomik anlamda alınacak tedbirlerin güçlü bir şekilde uygulanacağını kaydetti.

“Bu bize yakışmaz”

CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın yabancı uyruklulara yapılan yardımların durdurulması talimatının sorulması üzerine Destici, bu talimatın insani ve ahlaki olmadığına, Türk örf ve adetine yakışmadığına işaret etti. Destici, "İçişleri Bakanlığının bu açıklamayı yapan Belediye Başkanı hakkında gerekli işlemi yapacağını, ondan önce de belediye meclis üyeleri ve Bolu halkının ermeyeceğine inanıyorum" dedi.

"Türkiye İttifakı çerçevesinde buluşabiliriz"

Destici, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Kızgın demiri soğutmak" sözleriyle ortaya koyduğu kucaklaşma mesajını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi."Türkiye İttifakı" açıklamalarını da değerli bulduklarını vurgulayan Destici, sözlerini şöyle sürdürdü:"Siyasi bölücüler dışında, al yıldızlı bayrağın altında bir ve beraber yaşama iradesi ortaya koyan herkesle her siyasi görüşe sahip insanla büyük, güçlü Türkiye idealinde Türkiye ittifakı çerçevesinde buluşabiliriz. Türkiye üzerinde oynanan çok büyük oyunlar var. Bizim bu oyunların üstesinden gelebilmemiz adına, Türkiye'de bölücülüğü yenebilmemiz adına, terörü yenebilmemiz ve kökünü kazımamız adına, Türkiye'nin her coğrafyasında güvenliği sağlama adına bizim birlikten başka çıkar yolumuz yok. Onun için bir olacağız. Bütün meseleleri birlikte aşacağız."

Destici, İstanbul'da seçimin yenilenmesi önerisiyle ilgili soru üzerine, Türkiye'nin seçim sistemindeki eksikliklerin süreci bu noktaya getirdiğini, her seçim döneminde aylar öncesinden oy taşımaların yapıldığına dikkati çekti.

YSK ‘ya uymak lazım

İstanbul'da alınan oyların birbirine çok yakın olduğunu belirten Destici, şu değerlendirmede bulundu;

"Eğer bu iddialar, şaibe boyutundaki bu iddiaların bir usulsüzlük olduğu ortaya çıkarılırsa, bu da delilleriyle birlikte Yüksek Seçim Kurulu’na sunulursa, YSK buna göre bir karar verecektir. Ama 'YSK illa iptal ya da ret kararı verecektir' diye bir şey söylemek de doğru değil. Burada YSK'nın kararına herkesin saygı duyması gerekir. Nasıl diğer kararlarına saygı duyuyoruz, buradaki kararına da saygı duyacağız. Efendim işte 'Yüksek Seçim Kurulu vereceği kararla ya Türkiye'yi kaosa sürükleyecek ya da aydınlığa çıkaracak' demek çok yanlış bir şeydir. Yüksek Seçim Kurulu hangi yönde karar verirse versin, herkesin bu karara bence saygı duyması gerekir. Ondan sonra da o karara göre hareket etmesi gerekir" dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , “S, 400, alımında, dik, durmalıyız”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 06.07.2020
Bugün
19° - 33°
Salı
20° - 34°
Çarşamba
17° - 29°
Afyon

Güncelleme: 06.07.2020
İmsak
03:43
Sabah
05:32
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:14
Arşiv Arama
Haber Yazılımı