301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 10:04 Bu haber 158 kez okundu
 
Rus Balerin Afyon’da kız öğrencilerle buluşacak
Rusya'dan 12 yıl önce Türkiye'ye yerleşen Nataliya Gorelova, Afyonkarahisar’da kurs açıyor.
Spor Haberi


Kursta, 4 yaşından itibaren küçük çocuklara bale eğitimi verecek olan Gorelova, vereceği eğitim hakkında bilgi vermek için veliler ile bir araya geldi. Moskova Devlet Üniversitesi Koreografı Pedagojik Bölümünden mezun olan Bale eğitmeni Nataliya Gorelova:"Bale eğitimine küçük yaşta başlanması gerekiyor. Çocuklar bale eğitimindeki disipline alışıyorlar" dedi.

Eğitime küçük yaşta başlanması gerekiyor

Küçük çocuklar  Rus eğitmen Nataliya Gorelova'dan eğitim alacak. Rusya’da Moskova Devlet Üniversitesi Koreografi ve Bale Pedagoji Bölümü'nden mezun olan Gorelova, uzun yıllar ülkesinde bu sanatla ilgilendi. 2009 yılından itibaren Isparta'da bale kursu açan Gorelova, eğitim verdiği çocukların gösterilerinden çok etkilenen Afyonkarahisar’lı ailelerin talebi üzerine Afyonkarahisar’da da kurs açmayı hedefledi.

Çocuklar daha çok sosyalleşiyor

Balerin ve balet olmak için aldıkları disiplin eğitimleriyle esnek bir vücuda sahip olduklarını söyleyen Gorelova çok sayıda kız çocuğunun konservatuar ve bale bölümlerini kazandığını belirtti.  Öğrenci ve velilerin bale eğitimine ciddi ve akademik olarak batkılarını aktaran Gorelova. “Bale eğitimleri uzun yıllar sürüyor. Hedefimiz bu geleceğimiz olan çocukları yetiştirerek güzel sanatlar ve bale bölümlerini kazandırmak" diye konuştu. Çocukların çok küçük olduğunu belirten olan Bale eğitmeni Nataliya Gorelova bale eğitimine küçük yaşta başlanması gerekiyor dedi.  Gorelova ; “Çocuklar bale eğitiminde ki disipline alışıyorlar. Bale çok sabır isteyen bir eğitimdir. Eğitimler ile küçük yaşta sorumluluk ve disiplin sahibi oluyorlar. Bu, davranışlarına, okula ve özel hayatlarına da yansıyor. Aynı zamanda çocuklarımız sağlıklı yaşamaya başlıyorlar” dedi.

Sağlıklı bir hayat yaşantımız var

Balerin vücudu, sağlıklı olmanın göstergesidir diyen Gorelova, “ Zayıf olduğumuza bakmayın, Balerinler çok fazla kilo almazlar ve esnek olurlar.Güzel bir duruşa sahip olurlarf. Doğru egzersizlerle, omuzlar ve sırt duruşlarıyla sağlık kazanırlar” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Rus, Balerin, Afyon’da, kız, öğrencilerle, buluşacak,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 15.09.2019
Bugün
15° - 27°
Pazartesi
11° - 26°
Salı
11° - 25°
Afyon

Güncelleme: 14.09.2019
İmsak
04:53
Sabah
06:20
Öğle
12:52
İkindi
16:22
Akşam
19:11
Yatsı
20:31
Arşiv Arama
Haber Yazılımı