301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 10:07 Bu haber 165 kez okundu
 
“Paylaşmak kardeşliktir”
Afyonkarahisar’ın önde gelen iş adamlarının oluşturduğu Afyon Sanayici Ve İş Adamları Derneği üyeleri iftar yemeğinde bir araya geldi. Birlik ve beraberlik vurgusu yapılan iftar yemeğine Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, İl Genel Meclis Başkanı Burhanettin Çoban, AFSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri başta olmak üzere, Askeri Erkan, Afyon Kocatepe Üniversitesi temsilcileri, STK temsilcileri de eşlik etti.
Gündem Haberi


İftar programının açılış konuşmasını yapan Afyon Sanayici Ve İş Adamları Derneği (AFSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Şehitoğlu: “Ramazan İslam merhametini hakkaniyetini ve ibadetini bilgi ve erdemle bütünleşmiş ahlakını tüm insanlığa anlatan mukaddes bir aydır. Ramazan her bireyin içtenlikle kendisi ile yüzleştiği iyiliğe taşınmak üzere gelen hareketli bir aydır. İnsanlar arasında dayanışma ruhunu yardımlaşmanın ve kalp birliğinin perçinleşmesine vesile olan Ramazan Ayı iyilik duygusunu arttıran sahip olduğumuz nimetlere de şükretmemizi ve bu nimetlere sahip olmayan ihtiyaç sahiplerini düşünmemizi hatırlatır. Ramazan Ayı ihtiyacı olanları hatırlamanın onlara yardım etmenin ayı olduğu için mukaddes ve bereketli bir aydır. AFSİAD olarak vatanımıza ve milletimize olan sadakatimizle beraber yardım konusunda en iyi mücadelesini veren istihdam sağlayan emeğin karşılığında edindiklerini aynı zamanda iyiliklerini paylaşarak taçlandıran bir sivil toplum örgütüdür. Eğitime, kültüre, ihtiyacı olan sosyal projelere elinden geldiği kadar destek olmaya gayreti içerisindedir. Esas zenginliğin paylaşmaktan geçtiğinin farkındayız. Toplumda sosyal paylaşıma da önem vermekteyiz. İnsanın eşya ile yani maddiyat ile imtihanı bu serüveni özellikle son yıllarda Müslüman bir toplum olarak geçirdiğimiz dönüşümün dışa vurumunu üzülerek gözlemliyoruz. Birçok Müslüman ülkesi vurdumduymaz bir yaşam sürerken diğer Müslüman ülkeler açlık ve sefalet içerisindedir. Zenginleştikçe erdem sahibi olmamız gerekirken önümüzdeki günlerde paylaşmayı bilen sosyal adaleti gaye edinmiş bir toplum bilinci ile yaşayan milletimize bölgemize ilimize olduğu kadar tüm dünyaya barış huzur ve hayırlar getirmesini diliyoruz” dedi.

“YILDIZIMIZ DAHA ÇOK PARLAYACAK”

Afyon Sanayici Ve İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Şehitoğlu’nun konuşmasının ardından kürsüye çıkan Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ise konuşmasında birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti. Tutulmaz: “AFSİAD’ın geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldik. Hem ilimiz protokolü hem de ilimiz iş adamlarımızın kaynaşmasına birbirleri ile hasbihal ortamı oluşmasına vesile olan bu ortamda sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Ramazan Ayı rahmet ve mağfiret ayı, iyilik ayı dayanışma ayı paylaşma ayı. Bu ay içerisinde birçok iftara katılıyoruz, bu iftarlar hemşerilerimiz ile bir araya gelmeye çalışıyoruz. Her iftarın her bulunduğumuz toplumun ayrı bir değeri var. Ancak bugünkü bulunduğumuz değerli iş adamlarımız ile bulunmaktan gerçekten ayrı bir mutluluk duyduğumu ifade etmek isterim. Çünkü sizler yaptığınız yatırımlarla hem ilimizin kalkınmasına hem de ülkemizin kalkınmasına önemli bir katkı sağlıyorsunuz. İlimizin yüzde sekseni iş kapasitesi potansiyeli şu an itibari ile sizin bulunduğunuz derneğe üye iş adamlarıma ait. Bu şunu ifade ediyor artık ilimizdeki kalkınmanın ivmesi motoru sizlersiniz bundan sonra daha iyi ve ileriye gidebilmekte sizlerin katkıları ile olacaktır. İlimiz gerçekten potansiyeli yüksek bir il önümüzdeki 10 yıl içinde yıldızı en çok parlayacak olan illerden birisi olacağını ifade etmek istiyorum. Eğer hızlı tren ve uçakla ilgili problemler çözülürse burası önümüzdeki 10 yıllık süreçte kendinden daha çok bahsettirecek bir konuma gelecektir. Termal turizmi ve bu alanda yapacağı ivme önemli bir kalkınma bir artısı olacaktır. Genelde mermer üzerine kalkınma hamlesi yapıyoruz ancak bunun yanında tabi et sektörü başta olmak üzere birçok alanda artımız var. Makine sanayisini özellikle önemsiyorum. 20 kadar makine yapan fabrikamız bulunmaktadır. Kalkınmanın en büyük temellerinden biriside makine sektörüdür. Makine sektörüne yapılan bu yatırımı önemsiyorum çünkü kalkınmanın ivmesini büyük ölçüde bu sektör sağlayacaktır. Dışarıdan alınacak makinelerle yapılan üretimde kazanılan gelirin bir kısmı yine dışarıya gidecektir fakat kendi makinemiz ile yaptığımız üretimde bütün gelir ülkemizde kalacaktır. Bizim katma değeri daha yüksek ürünlere yönelmemiz gerekiyor. Şu anda ilimizin en büyük problemi ürünlerin katma değeri düşük ürünler olması. Katma değeri düşük ürünlerde hamallık daha ön planda. Bizim daha çok teknolojik ve katma değeri üstün olan ürünlere yönelmemiz lazım. Mermer yapıyoruz evet ama bunu işleyerek pazarlayabilirsek getirisi hem ilimize, hem kendimize hem de ülkemize daha yüksek olacaktır. Bir sevindirici tarafta genelde kredi ile çalışmayan ağırlıklı olarak öz sermaye ile iş yapan kişilersiniz. Bunun sonucu olarak da sıkıntıları daha kolay atlatabilen bir iş grubusunuz” ifadelerini kullandı.

“MARKA DEĞER OLMA YOLUNDA ADIMLARI ATIYORUZ”

Tutulmaz: “İlimizin tanıtılması yönünde de gayretle çalışıyorsunuz. Marka değer olabilme adına önemli çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalarda da her zaman iş adamlarımızı yanımızda gördük görmeye de devam ediyoruz. Marka değer olduğumuz zaman ilimizin değeri arttığı zaman kazanç önem yine sizlerin üzerinden bu topraklara gelecektir. Onun için ilimizin marka değerini arttırma yönünde de hep beraber çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: , “Paylaşmak, kardeşliktir”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 28.05.2020
Bugün
- 19°
Cuma
- 16°
Cumartesi
- 18°
Afyon

Güncelleme: 27.05.2020
İmsak
03:44
Sabah
05:30
Öğle
13:00
İkindi
16:54
Akşam
20:20
Yatsı
21:58
Arşiv Arama
Haber Yazılımı