Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
09 Kasım 2019 - Cumartesi 13:36 Bu haber 214 kez okundu
 
"Ölünceye kadar bu ülkeye hizmet edeceğiz"
Hisar Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Dilek ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Günay Doğar Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu'nu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ziyaret ederek gündemi değerlendirdi.
Gündem Haberi


Hisar Gazetesi'nin Afyonkarahisar’da önemli bir yere sahip olduğunu belirten Eroğlu Afyonkarahisar’da yayın yapan Gazete ve Televizyonlara büyük görev düştüğünü belirtti. Eroğlu; “Özelikle Basın Birliği bir arada olması bizim için sevindirici bir husus. Afyonkarahisar’da her gelişmenin temelinde birlik, beraberlik, kardeşlik gerekiyor. Sende olanın daha fazlası kardeşinde de olsun istersin. Bir insanın kardeşi, akrabası, hemşehrisi için yaptığı dua kendi için yaptığı duadan daha çok makbuldür. Dolayısıyla bende Afyonkarahisar Gazete ve Televizyonlarına yeni fikirler üretmeleri teklifinde bulunuyorum.Hisar Gazetesi'nin iyi bir geçmişi var. Mühim olan güzel, doğru haber vermek. Bazı Gazeteler ve İnternet Sitelerinde asparagas haberler çıkıyor bunlara tenezzül edilmemeli. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar mutlaka ortaya çıkıyor. Afyonkarahisar’ı daha ileriye taşımak için ne yapabiliriz diye düşünmemiz lazım gazetelerimizde buna destek olmalı" ifadelerini kullandı.

"Ünvana layık olduğumuzu bütün dünyaya gösterelim"

UNESCO ile ilgili olarak Eroğlu,"Afyonkarahisar çok güzel bir hamle yaptı. Dünya’da Afyonkarahisar’la beraber 27 şehrin sahip olduğu UNESCO tarafından tescil edilen gastronomi unvanına sahip oldu. Afyonkarahisar nasıl termalin, sağlığın, turizmin, sporun, doğa, turizm ve kültür turizmin başkenti ise şu anda lezzetinde başkenti olma yolunda büyük adımlar atıyor. Unvan kazanmak zor ama devam ettirmek daha da zor. Bunun için bütün Afyonkarahisar’lı vatandaşlarımdan ricam bu unvana sahip çıksınlar. Biz lezzet şehriyiz, yakında hızlı tren gelince icabında Ankara İstanbul gibi farklı şehirlerde yaşayan vatandaşlar hızlı trene binerek Afyonkarahisar’ın lezzetlerini tadıp tekrar dönecekler. Afyon kaplıcalarında birkaç gece kalıp dönecekler. Bütün lokantalar, oteller lezzet konusunda bir hassasiyet göstersin. Bu unvana layık olduğumuzu bütün dünyaya gösterelim" şeklinde konuştu.

"Dünya Afyonkarahisar'ı tanıdı"

Motokros şampiyonası ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Eroğlu,"Motokros şampiyonasının Afyonkarahisar’da yapılması bizim için büyük bir tanıtım oldu. Dünya Afyonkarahisar’ı daha yakından tanıdı. 2 milyar insan Motokros dolayısıyla Afyonkarahisar’ı izledi. Afyonkarahisar neresi diye merak etti. Afyonkarahisar Motokros pisti dünya’nın en iyi pisti seçildi. Bundan sonra lezzette Dünya’nın en iyisi Afyonkarahisar diyeceğiz. Hile karıştırmayacağız, temizliğe, hijyene, dikkat edeceğiz. Binlerce şehir arasından bizim kazanmamız Afyonkarahisar için çok büyük bir mutluluk ve imkândır. Ben kendimi Afyonkarahisar’ın hizmetkârı olarak görüyorum. Afyonkarahisar’a vefa borcum var. Ne yapsam bu borcu ödeyemem ölünceye kadar bu ülkeye hizmet etmek gerekir. Biz her zaman hizmetinizdeyiz” diyerek sözlerini tamamladı. GÜNAY DOĞAR/ÖZEL

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: "Ölünceye, kadar, bu, ülkeye, hizmet, edeceğiz",
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 06.08.2020
Bugün
17° - 33°
Cuma
18° - 35°
Cumartesi
19° - 35°
Afyon

Güncelleme: 06.08.2020
İmsak
04:21
Sabah
05:57
Öğle
13:09
İkindi
16:58
Akşam
20:11
Yatsı
21:40
Arşiv Arama
Haber Yazılımı