Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
17 Mayıs 2019 - Cuma 10:19 Bu haber 185 kez okundu
 
MHP HAFTALIK TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar İl başkanlığı olağan haftalık basın toplantısını gerçekleştirdi. İl Başkanı Mehmet KOCACAN yerel ve ulusal gündemi değerlendirdi.
Siyaset Haberi


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Afyonkarahisar İl Başkanlığı tarafından haftalık basın toplantısı düzenlendi. Düzenlenen basın toplantısında İl Başkanı Mehmet KOCACAN gündemi değerlendirdi. KOCACAN konuşmasında ilk olarak 31 Mart yerel seçimlerine değindi.

SEÇİLEN TÜM BAŞKANLARA BAŞARILAR DİLİYORUM

Kocacan: “ Bilindiği üzere 31 Mart 2019 yerel seçimleri yapıldı, bu seçimlere göre milliyetçi Hareket partisi olarak tüm seçim boyunca maddi manevi desteklerimizi sağladık. Ancak seçimin sonucu olarak da iki ilçe on beş Belde Belediyesi olmak üzere toplamda on yedi Belediye Başkanlığını kazanmış olduk. Kazanmış olduğumuz bu Belediye Başkanlıklarının makamların da MHP’li arkadaşlarımız görev yapmak üzere yerlerinde aldılar. Bu seçimlerde gördüğümüz eksiklileri tamamlayarak bunda sonra gelecek olan seçimlere daha verimli daha güzel hazırlanmak için şimdiden seçim için çalışmalarımız devam ediyor. Tüm Türkiye genelinde bir büyük şehir on il yüz otuz beş ilçe seksen dokuz belde toplam iki yüz otuz beş belediye başkanlığı kazanılmıştır. Partimiz 2014 yerel seçimlerinde toplamda yüz yirmi beş olan belediye başkanlığı sayısını yurt genelinde arttırmıştır. Bize güvenen inanan seçim boyunca adaylarımızı yalnız bırakmayan Afyonkarahisar halkımıza Medya kuruluşlarımıza Yöneticilerimize bize inanan herkese teşekkür ederiz. Seçim atmosferi boyunca il başkanı olarak ben ve dava arkadaşlarımı adaylarımızı yalnız bırakmayan genel merkezimize merkez yürütme kurulu üyesi aynı zamanda milletvekilimiz olan Sayın Mehmet TAYTAK’A ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ. Bu vesile ile yeni görevine başlayan tüm Belediye Başkanlarıma ve Afyonkarahisar hizmet verecek olan tüm belediye başkanlarına hayırlı olsun der görevlerinde başarılar dilerim. Adaletli hakkaniyetli haram ve helale dikkat eden kullar arası fark gözetmeyen halka hizmet hakka hizmettir anlayışı ile çalışacak olan belediye başkanlarımıza başarılar temenni ediyorum.

Yerel gündemi değerlendirdikten sonra Ulusal gündemi de değerlendiren MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet KOCACAN Beka meselesine de değindi. KOCACAN: “Ülkemizin içinde bulunduğu durum belli.  15 Temmuz’dan bu yana her türlü stratejik, ekonomik, fiziki ve sonunda siyasi baskılara maruz bırakılması göz ardı edilemez.” Diyen Milliyetçi Hareket partisi İl başkanı Mehmet KOCACAN şunları söyledi. “Türkiye Cumhuriyeti’ni önce döviz sıkıştırmaya çalıştılar başaramadılar. Şimdi de Türkiye’ye ayar vermeye çalışıyorlar. Sınır boylarında bataklığa çekilmeye çalışılması uluslararası arenada itibarsızlaştırma operasyonları parası ödenen şartname ve sözleşmesi yapılan güvenliğe dayalı silah, uçak füze gibi savunma refleksimizin daraltılmaya çalışılması beka değil de nedir. İşte Türk insanı gözünü bir gün bile kırpmadan tüm bu gelişmeleri takip etmeli, üzerinde yaşadığı bu kutsal olan topraklar için aklıselim olmalı, doğru olanların yanında milli beka için dimdik durulmalıdır.

CUMHUR İTTİFAKININ KARŞISINDA DURANLARININ NİYETİ BELLİ

Yenilecek İstanbul seçimlerine de değinen Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet KOCAN sözlerine şöyle devam etti; “İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı başta olmak üzere cumhur ittifakının karşısında duranların yapmış olduğu ilk icraatlardan bir tanesi bilgisayarlarda bulunan bilgi ve belgelerin kopyalanması olmuştur. Daha neler görecekti İstanbul ve tüm Türkiye’deki gözler. Diğer Belediyelere ne demeli, Ankara’sı Bolu’su Adana’sı işçi kıyımlarına başlıyor. Toplumların kendi gelecekleri ile ilgili her türlü ekonomik, siyasi ,ülkeler arası ithalat ve ihracat gibi konularda üretken bir millet olmayı hedeflerine koymalı bizler aldığımız nefes dahil özgür demokrasi altında ailelerimizle, bütünümüzle Ulus olabilmenin gereğini yerine getirmeliyiz. Eğitimde ileri gitmeli ihracatta Dünya ve İnsanlık yararına gelişmeli tertemiz bir dünya ile gelişmiş devletler arasında konumumuzu perçinlemeliyiz”.

YSK’YA SAHİP ÇIKMALIYIZ

“Yüksek Seçim Kurulu Türkiye’de yapılmış bir seçimde zarar uğratılmış hileli bir duruma düşürülmüştür. Ancak Devlet olarak Yüksek Seçim Kuruluna dört kuruluşun daha yardımcı olması gerekiyor. Bunlar İçişleri Bakanlığı, Asayiş ve Emniyetten sorumlu Bakanlıklar, Adalet Bakanlığıdır. Bu söz benim sözüm değildir, bu Genel Merkezimiz’de Sayın Doktor Devlet BAHÇELİ Beyin’de söylediği gibi Yüksek Seçim Kurulu  yalnız bırakılmamalı kararlar ne veriliyorsa destek olunmalı. Biz seçimler de bir oy fazlası ile hak etmiş bir siyasi parti varsa anasının ak sütü gibi helal olsun deriz. Ancak bu oy helal oy ise bunu deriz. Hile veya bazı belge ve bilgilerde oynama ile yapılacak bir oysa İnsanların iradesine karşı konuluyor ya da hırsızlık yapılıyorsa buna asla müsaade etmeyiz.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti stratejik bir konumda olduğu için Dünyanın göz bebeğidir. Son günlerde millet ittifakına iki teröristin girme çabası var. Türkiye’de şimdiye kadar hiç görülmemiş bir şeydir. Bu beka sorunu değil de nedir.  Türkiye’yi yönetecek beyinlerin olduğu demokrasinin temsil edildiği altı yüz milletvekili ile birlikte cayır cayır çalışması gereken Meclis’te Türkiye Cumhuriyeti Devletinin reflekslerini daraltmak teröristlerin içeriye sızma hareketinde bulunması tamamen beka sorunudur. Bir milletvekilinin ismini vererek onunla görüşme talebinde bulunarak içeri girilip görüşülmesi de düşündürücü bir olaydır. Tabi milletvekili açıklama yapmıştır, Ancak neden özellikle televizyonda çok öne çıkmış Mahmut Tanal milletvekilini seçiyor. Bu kapıları aralı bırakırsanız çalmadan girerler içeri diyorum dedi.”

ADALET İÇİN HUKUKÇU ARKADAŞLARIMIZ GÖREV YAPACAK

İyi parti (İP) ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Seçimlerine otobüs kaldırıp destek olması hakkında da konuşan Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Mehmet KOCACAN şunları söyledi. “ Daha öncede kendimize hep anlatamadığımız için üzerimize bir sürü çamur at izi kalsın hesabı yapılan işler olmuştur. İstanbul  seçimlerinde’ de biz aday çıkarmadığımız için sandık sorumlularını biz kendimizden vermedik. Bazı siyasiyi görüşe sahip insanlar bizim sandık sandık başlarında nöbet tutmadığımız gibi bir şeyler söylemişlerdir, doğrudur. Adayı olmadığımız yerde sandık görevlisi yazamadığımız için sandık başında olmadık. Ancak biliyorsunuz ki ilçeler hariç büyük Şehir Belediye Başkanlığında İstanbul’ da bir tetiklenme olmuştur. Yüksek Seçim Kurulu’nun vermiş olduğu karardan sonra artık bütün siyasi partiler karargâhını İstanbul’a kuruyor. Genel Merkez’imizden gelen bize gelen emir doğrultusunda Afyonkarahisar’dan sadece hukukçu arkadaşlarımız sadece 23 Haziran ve 27 Haziran’da Hukuk adına Adaleti temsilen orada bulunacaklardır” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: MHP, HAFTALIK, TOPLANTISINI, GERÇEKLEŞTİRDİ,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 11.07.2020
Bugün
16° - 31°
Pazar
16° - 33°
Pazartesi
17° - 33°
Afyon

Güncelleme: 11.07.2020
İmsak
03:47
Sabah
05:35
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:32
Yatsı
22:12
Arşiv Arama
Haber Yazılımı