301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Kasım 2019 - Salı 11:25 Bu haber 82 kez okundu
 
“Memur Sen geleceğe sahip çıkmanın adresidir”
Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Afyonkarahisar Kadın Komisyonu teşkilat programı, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Merkez Kadın Komisyonu Başkanı Sıdıka Aydın’ın katılımıyla, gerçekleştirildi.
Yaşam Haberi


Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mustafa Arslan; devam eden eylem kararları ve çalışmalarıyla ilgili katılımcıları bilgilendirdi.Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Kadın Komisyonu Afyonkarahisar İl Başkanı İlknur Tutumlu kısa hitaplarında tüm katılımcılara  ve katkı  sunan teşkilata teşekkür etti.

Daha sonra kürsüye Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Merkez Kadın Komisyonu Sıdıka Aydın çıktı. Aydın; “’Memur-Sen hak, emek ve adalet mücadelesi olduğu kadar Erdemliler hareketidir de. Hakka hakikate, huzura ve kardeşliğe giden yolda, birlikte mücadele ederek, örgütlenmeye önem vererek, geleceğe sahip çıkmanın adresidir. Biz Türkiye’nin niceliği ile en büyük niteliği ile en etkin emek örgütüyüz. Bu birlikteliğin temeli adalet harcı muhabbet, inşası inançtır Bizler emek hakkını korumak ve yeni kazanımlar elde etmek için çalışırken adeta damlalardan ummanlar oluşturuyoruz. Bugün Kamu görevlilerinin sahip olduğu mali ve sosyal hakların kazanılmasında mücadelemizin imzası vardır.Biz kadınların cinsiyetlerinden dolayı yaşadıkları sorunların inkarını ne kadar sorunlu biliyorsak tüm sorunların cinsiyet temelli olduğu genellemesini de reddediyoruz. Tüm hastalıklar aynı mikropla bulaşmayacağı gibi tek reçete ile de tedavi edilemez.Kadın emeğinin kitlesel olarak piyasaya girmesi, dünyayı değiştirdi. Kadın hakları tarihine bakın, kapitalizmin ezdiği insanlık onurunu görüyoruz Bu emek sömürüsü tarihidir.işte tam da bu nedenle, kadınların sendikal mücadele’deki yeri, hayatidir, eksikliği telafi edilemezdir.

“Çözümler üretmek zorundayız”

Aydın ; “Hız ve haz arasında gidip gelen bu çağda, değerler eksenli bir sendikacılık, iddiası ile büyük bir olaydır. Öncelikle bu iddianın birer parçası olduğunuz için hepinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum Çünkü kadın ve erkek çatışması diye bize anlatılan şeyin kökeninde, sermaye-emek çatışması olduğunu en iyi görecek olan bu teşkilattır.Örgütlü gücümüzle sendikacı kadın kimliğimizle sorunları doğru tahlil etmek ve doğru çözümler üretmek zorundayız.Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen kadınlar komisyonu olarak bu meyanda en yeni çabamızı 5. dönem toplu sözleşmesinde de ortaya koyduk. Biz memur-sen’in teşkilatçı kadınları olarak tüm sorunların ve yanlış çözümlerin toplumsal yaşamda ürettiği sosyal maliyetlerin farkındayız. Sorunların tespiti, çözümlerin temini için alanda etkiyi arttıracak saha çalışmalarımızda ter dökmeye devam edeceğiz. Bize ‘’yol açık yola çık’’ diyen genel başkanımız Sayın Ali Yalçın’a, gıyabında tüm yüreklendirmeleri ve bize duyduğu inanç için teşekkür ediyorum. Alın terimiz ve mücadelemizle, sendikacılık da bugün olduğumuzdan çok daha iyi bir noktaya geleceğimize duyduğum inanç tamdır. Bugün burada olmak için birçok şeyden fedakârlık yapmamızı sağlayan inançtır. Bu inanç, yarın yeni kadın sendikacılara kılavuz olacağını hatırda tutalım” diyerek sözlerini tamamladı.

Selçuk Taşkın

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: “Memur, Sen, geleceğe, sahip, çıkmanın, adresidir”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 28.05.2020
Bugün
- 19°
Cuma
- 16°
Cumartesi
- 18°
Afyon

Güncelleme: 28.05.2020
İmsak
03:44
Sabah
05:30
Öğle
13:00
İkindi
16:54
Akşam
20:21
Yatsı
21:59
Arşiv Arama
Haber Yazılımı