301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
29 Nisan 2019 - Pazartesi 10:41 Bu haber 682 kez okundu
 
“Mahşer gününe kadar aç kalmaya razıyım”
Bir tür kas hastalığına yakalanan ve hastalığının tedavisi bulanmayan Ahmet Bostan’ın Babası İsmail Bostan, 8 yaşındaki küçük Ahmet’in tedavi süreciyle ilgili olarak Hisar’a konuştu.
Gündem Haberi


Öncelikle sizi tanıyalım

İ.BOSTAN: Ben İsmail Bostan. Ahmet’in babasıyım.

Sizi en son haberlerde görmüştük, konuyu en baştan anlatabilir misiniz?

İ.BOSTAN: Biz haberlere çıktık. Allah Razı olsun değerli yetkililer elimizden tuttular nasıl tuttularsa. Bizim bu mülki amirimiz bize  ‘siz hayal peşinde koşuyorsunuz’ dedi yine bir başka vekilimiz ‘Aç mı kaldınız, açlığınızdan mı ölüyorsunuz?2 dedi. Ben aç falan değilim ben sadece çocuğumun tedavisinin yapılmasını istiyorum. Benim çocuğumun gerekirse yurt dışına götürülmesi için ben haber kanallarına çıktım. Bizim gittiğimiz hastanelere yönlendiriyorlar. Yapılan tedavilerin tekrarını yapıyorlar ama elimizde şu an hiç bir şey yok. Yardım etmek için valilikten hesap numarası istiyorlar onu açtıramadım çünkü yurt dışına gitsek de bunun tedavisinin olmadığını söylüyorlar kullanması gereken ilaçların çok pahalı olmadığını söylüyorlar bunun için karşılayabileceğimi söylüyorlar amenna karşılarım da ama benim başıma gelen bu durumun aynısı mülki amirimizin başına gelse acaba ne yapacaktı o da mı bana söylediği gibi ümit peşinde koşacaktı. Ben bunu merak ediyorum.

Hastalığı ilk nasıl öğrendik?

İ.BOSTAN:  İlkokul birinci sınıfa başladı. Öğretmeni bizleri hareketleri ağır koşamıyor şeklinde bizi uyardı.  Allah razı olsun ondan. Düşmeleri başlayınca biz özel bir hastaneye götürdük. Orada MR çekildi ve bir şey olmadığı söylendi. Hatta çocuğa bakamadığımız iddia edilerek adli vaka durumuna bile düştük ama daha sonra çok şükür o durumdan kurtulduk. Gezmediğimiz hastane kalmadı ben hani ümit peşinde koşuyorum ya  bu ümitlerimin peşinde koşmaya devam edeceğim. Gerekirse çocuğumu kucağıma basıp cami avlularında yatmak pahasına elimden ne geliyorsa yapacağım. Devlet kaynaklı olmasa bile bir şekilde bu parayı toplayıp kendim götüreceğim çocuğumu. Yani siyasilerin sözde çok yardımı oldu boy boy reklamımızı yaptılar ama sonrasında hiçbir şekilde ilerleme kaydedemedik. Bizlerin elinden tutarken sonradan ya ilgilerini çekmedik ya da bizim üzerimizden politika yapamadılar. Nedense sessiz kaldılar.

Peki şu an yurt dışında tedavisinin olmadığı doğru mudur?

 İ.BOSTAN:  Bu yurt dışında sadece Hindistan da ve Fransa’nın Lyon şehrinde varmış. Fransa da olan tedavi de yüzde onbeş ağırlaşma ihtimali varmış Hindistan da ki tedavide de sadece 15-20 yıl kadar süreyi uzatıyormuş.Biz gerekirse yetkililerden bize bir çare bulmalarını istiyoruz. Ben yine diyorum isterse mahşer gününe kadar aç kalayım kimsenin bir lira parasını istemiyorum. Bize maddi olarak yardım etmek isteyen arkadaşlar  sağ olsunlar siyasilerin ve mülki amirimizin hesap numarası açamadığından biz hesap numarası alamadık. Siyasiler sözde diyorlardı ki maddi manevi yanınızdayız. Ben afgan değilim Suriyeli de değilim. Ben İscehisar da çalışıyorum. Suriyeli ya da Afgan bir çocuğa bir şey olduğu zaman ulusal kanallarda boy boy yayın yapıyorlar şunu yaptık bunu yaptık diye. En azından benim çocuğumun da elinden tutsunlar. İyileşsin ki vatana millete faydası olsun inşallah.

Özel Röportaj: Ali Küçükkartal

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “Mahşer, gününe, kadar, aç, kalmaya, razıyım”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 30.05.2020
Bugün
- 19°
Pazar
- 20°
Pazartesi
- 18°
Afyon

Güncelleme: 30.05.2020
İmsak
03:42
Sabah
05:29
Öğle
13:00
İkindi
16:54
Akşam
20:22
Yatsı
22:01
Arşiv Arama
Haber Yazılımı