Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 11:19 Bu haber 118 kez okundu
 
Konuşmalarımız ‘Hz Ömer’ icraatlarımız ‘Turist Ömer’ olmayacak
Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna; “Yeniden Refah Partisi olarak Milletimiz için biz varız. Bizim konuşmalarımız ‘Hz Ömer’ icraatlarımız ‘Turist Ömer’ olmayacak” dedi.
Gündem Haberi


 

 

 

Yeniden Refah Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, haftalık olağan basın toplantısında gündemi değerlendirerek, iktidara gelmeleri halinde yapacaklarını anlattı. Suna şunları söyledi: "Şanlıurfa'da operasyon esnasında şehit olan, İscehisar Karaağaç köyü nüfusuna kayıtlı hemşehrimiz P.Uzman Onbaşı Mustafa Akkaya'ya Allah'tan rahmet, aziz milletimize ve yakınlarına başsağlığı dileriz.”

 

Toprak uğrunda akan şehit kanlarıyla vatan olur diyerek sözlerine başlayan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna; “.Siyaset de bütün insanlığın kurtuluşu için, zalimin zulmüne dur demek için, mazlumların, ezilenlerin, gariplerin haklarını korumak için yapılırsa ibadet olur. İşte bizim siyasetimiz. İşte Milli Görüş siyaseti. Yeniden Refah siyaseti böyle bir siyasettir. Her şeyin başı adaletle başlar. Adalet olmazsa devlet olmaz. Adalet olmazsa huzur olmaz. Adalet olmazsa yaşanabilir bir Türkiye olmaz.Bizim inancımızın temeli bütün insanlığa ve bütün canlılara şefkat ve merhametten geçer. Bütün insanlarımıza din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin adil bir şekilde davranacağız. Üretim olmadan, İstihdam olmadan, ihracat olmadan bu ekonomi düzelmez. Fakat bu faiz oranlarıyla, bu acımasız vergilerle, bu döviz kurlarıyla,  alım gücünün sıfıra düştüğü bu piyasada, bu astronomik enerji fiyatlarıyla, Bu mevzuatla, iş adamımızdan, sanayicimizden; yatırım yapmasını, üretim yapmasını, istihdam sağlamasını,  risk almasını beklemek en büyük haksızlık olur. Biz Yeniden Refah Partisi olarak ilk günden beri ne diyoruz, Bu aziz milleti bu ekonomik esaretten kurtarmak bizim boynumuzun borcudur. Bu aziz milleti açlık sınırının altındaki maaşlardan, Yoksulluk sınırının altındaki maaşlardan kurtaracağız” ifadelerini kullandı.

 

“Yeniden Refah Partisi olarak bizim boynumuzun borcudur”

 

Suna ; “Üretimle, istihdamla, ihracatla, Arge ve teknoloji seferberliğiyle,  har vurup harman savuran anlayışa son vererek, israfa son vererek milli gelirimizi, üretimle reel olarak artırıp adil bir şekilde paylaşarak kurtaracağız. Biz Yeniden Refah iktidarında Beton - çimento ekonomisi yerine,  Borç - faiz ekonomisi yerine, Üretim, İstihdam ve İhracat ekonomisini uygulayacağız. Yeniden Refah iktidarında,

devlet bütçesi, Belediye bütçeleri mutlaka denk bütçe olarak gerçekleştirilecek, devletin yeniden borçlanmasının ve faiz ödemesinin önüne geçilecek. Yeniden Refah iktidarında bu devlet borca ve faize mahkûm olmaktan kurtarılacaktır. Zam, vergi ve borçlanma yerine,  halka yük yüklemek yerine zamsız, Borçsuz, Vergisiz, Halkın boğazını sıkmadan milli kaynak paketleriyle kaynak üreteceğiz. Bu ürettiğimiz kaynakla, akrabayı, Partiliyi zengin etmeyeceğiz. Bu kaynağı 82 milyona adil bir şekilde paylaştıracağız. Devleti ve milleti borca esir etmeden, Bir kuruş yeni borç almadan, bir kuruş yeni faiz ödemeden, bir tane yeni vergi ihdas etmeden,bir kuruş zam yapmadan farklı reçetelerle, Milli zenginliklerimizle, Milli kaynak paketleri ortaya koyacağız.Bu kaynaklarımızla, yatırım, üretim ve ihracat seferberliği başlatarak, güçlü ve dışa bağımlı olmayan bir Türkiye inşa edeceğiz.Her zaman dediğimiz gibi biz Yeniden Refahız” dedi.

 

“Gençlerimizi meslek sahibi yapacağız”

 

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna; “Biz Yeniden Refah olarak gençlerimize en büyük iyiliği onlara yatkın oldukları, sevdikleri alanda kaliteli ve tüm dünyada geçerli bir eğitim vererek, onların sevdikleri ve yatkın oldukları alanda meslek sahibi ve iş sahaları açacağız.  İnşallah gençlerimize evliliklerinde, ev sahibi olmalarında, düğün masraflarında bir kereye mahsus olmak üzere devlet olarak geri ödemesiz katkıda bulunacağız.Bu ülkede gençlerimiz hayata ilk adımını atarken burs borcu ile düğün ve ev kurma borcu ile başlamayacaklar. Bu ülkede gençlerin yüzü de Yeniden Refah'la gülecek.Burada Gelecek Var.Müjdeler Olsun Yeniden Refah geliyor” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Açıklamanın ardından İl Başkanı İbrahim Derviş Suna, Abdülkadir Kiper’e rozet takarak, Çay İlçe Başkanlığını tevdi etti. Düzenlenen basın toplantısında; İl Başkan Yardımcıları Mustafa Dağhan, Av. İbrahim Köken, Mustafa Sunay, ve Çay İlçe Başkanı Abdülkadir Kiper hazır bulundu.

 

 

 

Gülşen Kumral 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Konuşmalarımız, ‘Hz, Ömer’, icraatlarımız, ‘Turist, Ömer’, olmayacak,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 06.07.2020
Bugün
19° - 33°
Salı
20° - 34°
Çarşamba
17° - 29°
Afyon

Güncelleme: 06.07.2020
İmsak
03:43
Sabah
05:32
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:14
Arşiv Arama
Haber Yazılımı