301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 10:27 Bu haber 95 kez okundu
 
Kasım ayı itibariyle 667 adet analiz raporu düzenlendi
Afyonkarahisar Belediyesi Atıksu Arıtma Birliği çevre Şehirlere de hizmet veriyor. Birlik bünyesinde 2012 yılında kurulan Atıksu Laboratuarı’nın Kütahya, Uşak, Eskişehir ve diğer çevre illerindeki tesis ve işletmelere hizmet veriyor.
Gündem Haberi


Afyonkarahisar Belediyesi Atıksu Arıtma Birliği tarafından 2012 yılında kurulan Afyonkarahisar Atıksu Laboratuarı, doğayı ve çevreyi korumak amacıyla faaliyet gösteren atıksu arıtma tesisleri başta olmak üzere sanayi kuruluşları, otel, hastane ve işletmelerin su ve atıksu analizleri yapmak üzere kurulmuştur.

 2013 yılında Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilen laboratuar, 2014 yılında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yetkilendirildi. Afyonkarahisar Belediyesi Atıksu Arıtma Birliği tarafından işletilen arıtma tesisleri başta olmak üzere Afyonkarahisar’da bulunan atıksu arıtma tesislerinin arıtım performanslarının sağlanması ve işletme maliyetlerinin düşürülmesi için düzenli atıksu analizlerinin yapılması büyük önem arz ediyor. Bu nedenle laboratuar kamu kaynaklarının verimli kullanılması ve çevrenin korunması için Afyonkarahisar’da bulunan tüm atıksu arıtma tesislerine hizmet veriliyor. Laboratuar su ve atıksu alanlarında 25 parametrede Çevre ve Şehircilik Bakanlığı talimatlarına uygun olarak analizleri gerçekleştiriliyor.  2019 yılı Kasım ayı itibariyle 667 adet analiz raporu düzenlenmiştir. Laboratuar personellerimiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ve Türk Akreditasyon Kurumu’nun açtığı eğitim programlarına katılarak ve sınavlarda gerekli başarıyı sağlayarak numune alma ve analiz hizmetlerinde gerekli yetkilendirmeleri almışlardır. TS EN ISO/IEC 17025 standardına uygun olarak kurulan laboratuar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Ölçüm ve Analiz Laboratuarları Yeterlik Yönetmeliği kapsamında bağımsız ve tarafsız bir hizmet anlayışı içinde, konularında uzman ve eğitimli 10 personel ile su/atıksu analizlerini ve numune alma faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. Laboratuar, Afyonkarahisar’a ve Merkezi Laboratuar Belirleme Sistemi (MELBES) ile Kütahya, Uşak, Eskişehir ve diğer çevre illerindeki tesis ve işletmelere hizmet vermektedir.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kasım, ayı, itibariyle, 667, adet, analiz, raporu, düzenlendi,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 04.06.2020
Bugün
- 21°
Cuma
- 25°
Cumartesi
11° - 26°
Afyon

Güncelleme: 04.06.2020
İmsak
03:38
Sabah
05:27
Öğle
13:01
İkindi
16:56
Akşam
20:26
Yatsı
22:06
Arşiv Arama
Haber Yazılımı