Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
06 Aralık 2019 - Cuma 13:32 Bu haber 190 kez okundu
 
Karakaş engelli öğrencilerle bir araya geldi
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Afyon Kocatepe Üniversitesinde eğitim-öğretim hayatına devam eden öğrencilerle bir araya geldi.
Yaşam Haberi


AKÜ Sosyal Tesisleri toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Peker ve Prof. Dr. Yılmaz Yalçın, AKÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Yücel Ocak, daire başkanları ile ilgili birim sorumluları ve öğrenciler katıldı.

Toplantı öncesi konuşma yapan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, öğrencilerin 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutladı. Hayatı özellikle engelliler için engelsiz kılma adına geliştirilen politikalar doğrultusunda çalıştıklarını ifade eden Karakaş, “Bizim amacımız; arkadaşlarımızı bir araya getirip özellikle kampüs içinde ulaşım alanından hayatın diğer boyutlarına kadar görmediğimiz sorunların, taleplerin veya şikayetlerin var olup olmadığını tespit etmektir. Onları dinlemek, hem de bir araya gelip hasbihal etmek için bu toplantıyı düzenledik. Bu konu ile ilgili çok söylenecek şey var; ama önemli olan icraattır. Bundan sonra da diğer arkadaşlarla birlikte, bir araya gelerek etkinlikler yapmayı planlıyoruz” diye konuştu.

“Hepimiz engelli adayıyız”

Engelsiz hayatın önemli olduğunu vurgulayan Karakaş, yapılan çalışmalar hakkında şöyle konuştu: “Engelsiz hayat önemli. Ülkemiz bu konuda gerçekten önemli yol kat etti. Hem çevrenin düzenlenmesi hem de istihdam alanları ile ilgili hayal edilemeyecek noktalara gelindi. Ancak özellikle toplumun bilinçlenmesi noktasında almamız gereken çok yol var.  Hepimiz birer engelli adayıyız. O bilinçle çevremizi ve dünyamızı böyle şekillendirmemiz ve yaşamımızı böyle dizayn etmemiz gerekiyor. Biz de yönetici olarak bu duyarlılıktayız. Bizim görmediğimiz eksik hususlar olabilir. Her konuda bize ulaşabilirsiniz. Yönetim olarak da öğrenci merkezli, kalite odaklı bir anlayışa sahibiz. Bize kolaylıkla ulaşılabilirsiniz. Öğrencilerimizden, hocalarımızdan, çalışanlarımızdan gelecek taleplere açığız. Çünkü yönetim olarak burada iyi bir ortam oluşturmak ve bunu işletmekle mükellefiz. Bunun içinde bütün iletişim kanallarını açık tutuyoruz.”

“Sorunlarınızla ilgili bize her zaman ulaşabileceksiniz”

AKÜ Spor Bilimleri Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Yücel Ocak ise görme sorunu yaşayan öğrencilerle ilgili ders kitaplarının dijital ortama ya da sesli okunan sitemlere aktarılması ile ilgili belirli aşamaya gelindiğini söyledi. Ocak, “Üniversitemizin Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker Hocamızın başkanlığında Engelsiz Üniversite Koordinatörlük birimimiz var. Bu birimin içinde sorumlu arkadaşlarımız var. Birebir o birimle ilgili sorunlarınız olduğu zaman, sorunlarınıza çözüm noktasında biz her zaman sizlerin ulaşabileceği durumdayız. Çoğunluğunu sizin oluşturmasını istediğimiz, Engelsiz Kocatepe Topluluğumuz var. Sosyal-kültürel etkinlikler noktasında sizlere daha yakın olacağımız birimlerimiz var. Bundan sonraki arzumuz, bu birimlerle birlikte sizlerle daha fazla bir araya gelebilmek. Sizlerin içerisinde olmak ve bu bilgileri paylaşmak” dedi.

Toplantı öğrencilerin istekleri, talepleri ve şikayetlerinin dinlenmesinin ardından hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi. Hisar

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Karakaş, engelli, öğrencilerle, bir, araya, geldi,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Mevzi Sağanak
Güncelleme: 04.08.2020
Bugün
17° - 30°
Çarşamba
17° - 33°
Perşembe
17° - 34°
Afyon

Güncelleme: 04.08.2020
İmsak
04:17
Sabah
05:54
Öğle
13:09
İkindi
16:59
Akşam
20:14
Yatsı
21:45
Arşiv Arama
Haber Yazılımı