Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
16 Nisan 2019 - Salı 11:16 Bu haber 203 kez okundu
 
Kader böyle imiş
Dün görevini yeni başkan Mehmet Zeybek’e devir teslim eden Burhanettin Çoban” 2009 Ak Parti il başkanlığını devir ettiğim değerli dava arkadaşım Mehmet Zeybek’e Belediye Başkanlığını teslim etmek çok güzel bir duygu. ” Dedi.
Gündem Haberi


Afyonkarahisar Belediye Başkanlığı’nda yeni dönem resmen başladı. Belediye Başkanı seçilen Mehmet Zeybek ve Belediye Meclis Üyesi seçilen isimler mazbatalarını İl Seçim Kurulu’ndan aldı. İl Seçim Kurulu’ndaki ‘Mazbata Töreni’ nin ardından Belediye Binasında da devir teslimi gerçekleşti. Devir teslim töreninde konuşan 2009 yılında Belediye Başkanlığı görevine layık olmasının ardından İl parti başkanlığını dava arkadaşı olan Mehmet Zeybek’e bıraktığını dile getiren Çoban, 2009 yılında il başkanlığını bıraktığı Mehmet Zeybek’e bu sefer belediye Başkanlığını devir ettiğini bundan kader olduğunu belirtti. eski Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, göreve geldiğinden doğru dürüst bir arabalarının olmadığını şimdi ise 32 Milyonluk araç sahibi olduklarını dile getirdi. İller Bankasına 70 milyon liralık borcu ödediklerini dile getiren Çoban,  “Afyonkarahisar Belediyesi 15 Eylül 2017'de mali milat yaşayarak haklı gururu taşımaya da başladı inşallah. Mali kaynaklarımızı iyi yöneterek geçtiğimiz dönemlerden kalan İller Bankası borcunu yaklaşık 8,5 yılda borç aslı ve faizleri ile birlikte toplamda 70 milyon lira olarak ödedik “dedi. Hiçbir kurum ve kişiye borcumuz olmadan kendi öz kaynaklarımızla yatırım ve hizmetlerimizi katlayarak sürdürdüklerini belirten Çoban “ Bu takvimimizin konusunu 9 yıla yaklaşan Belediye Başkanlığım döneminde Afyonkarahisar'daki değişimi, kısacası Afyonkarahisar'da yaşayanların hayatında nelerin değiştiğini konu edindik. İçtiğimiz sudan; atık suya, hepimizin ihtiyacı tematik parklara, Akarçay Rekreasyon Alanına,  battı-çıktılara, Belediyemizce ilk kez yapılan restorasyonlara, Cumhuriyet Meydanı'na, Spor Kompleksimiz ve Kulüplerimize, motor sporları merkezimize, teleferik yatırımına, 1957 yılında kurulan Çimento Fabrikamızın taşınma öyküsüne, kapalı pazaryerlerine,  bilgi evlerimiz ve eğitim burslarımıza, engellilerimize yapılan desteğe, alt yapı için oluşturduğumuz üretim tesislerine, kültürel yayınlarımıza,  mahalle mahalle alt yapı yenileme çalışmalarımıza kadar pek çok şeyi takvimimizde bulabileceksiniz” şeklinde konuştu.

 “EKİPLERİMİZLE GÜZEL ÇALIŞMALARA İMZA ATTIK”

Ekip olarak vatandaşlara hizmet noktasında pek çok başarılı çalışmalar yaptıklarını ifade eden Çoban,  “Takvimimizi incelediğinizde sizlerin hayatında pek çok şeye dokunarak yatırım ve hizmet yaptığımızı göreceksiniz. Seçilmiş olarak tabi ki bu benim ve çalışma arkadaşlarımın görevi. Bu görevi yaparken sizlere hizmet etmenin haklı gururunu her zaman çalışma arkadaşlarımla birlikte yaşıyorum. Belediye olarak şehrin yönetilmesinde kurum ve kuruluşların ve yöneticileriyle her zaman uyum içinde bulunduğumuzu söyledim. Uyumun bir parçası olarak sinerjiyi Afyonkarahisar yöneticileri olarak birlikte yakaladık. Geçmişinde iyi öyküleri olmayan Afyonkarahisar'da şimdi takım ruhu var. Aynı anlayışla koşturan değerli yöneticilerimiz ve takım arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 “DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Çoban,   “Belediye olarak yatırım ve hizmetlerimizi üretirken hemşerilerim büyük zorluklara katlanmaktadır. Günlük yaşamları değişmekte ve üzülmektedirler. Ama maalesef bu zorlukları yaşamadan yatırım ve hizmetlerimizi yerleşik alanlarda yapmak mümkün görünmemektedir. Yatırımlarımızdan kaynaklanan sıkıntılara katlanan hemşerilerimiz ile bu yatırım ve hizmetlere sahip çıkan tüm yaşayanlarımıza teşekkür ediyorum. Yatırım ve hizmetlerimizi yaparken her zaman yanımızda bulunan Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu'na, milletvekillerimize, partimizin yöneticilerine, ilimizin yöneticilerine, Belediye Meclis Üyelerimize, Belediyemizin yönetici ve çalışanlarına, çalışmalarımızı kamuoyuna ileten ve tanıtılmasında rol oynayan medya kuruluşlarımız ile çalışanlarına Belediyemiz adına teşekkür ediyorum. Yüce Allah'tan 2018 takvim yılının; Ülkemize, Milletimize, Afyonkarahisar'a ve İslam Âlemi'ne hayırlar getirmesini niyaz ediyorum. Hemşerilerime, Afyonkarahisar'da yaşayan herkese yeni takvim yılında barış, kardeşlik, huzur, sağlık dileğimle selam ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

 “BELEDİYEMİZİ GÜÇLENDİRDİK”

Afyonkarahisar Belediyesi’ni geçen süreçte ekonomik anlamda güçlendirdiklerini söyleyen Çoban,  “9 yıla yaklaşan yönetimimizde Belediyemizi izlediğimiz akıllı politikalarla mali yönden güçlendirdik. Yıllar itibariyle gelir ve yatırım miktarlarını artıran Belediyemize 15 Eylül 2017 tarihinde de mali milat yaşattık. Belediyemizi 2009 yılı öncesi dönemlerden kalma 48 milyon lira borçla devir alırken, İller Bankası'na faizleri ile birlikte toplam 70 milyon lirayı ödeyerek borçsuz Belediye unvanına sahip olduk. 2008 yılında 52 milyon liralık bütçeye sahip Belediyemizi 2018 yılı için 318 milyon liralık tahmini gelir bütçesine kavuşturduk. 2008 yılında 17 milyon lira yatırım yapabilen Belediyemizi yalnızca 2017 yılı için yaklaşık 103 milyon lira yatırım yapabilen güce kavuşturduk. Afyonkarahisar'a hizmet için Orman ve Su İşleri Bakanımız Veysel Eroğlu'nun liderliğinde, Valimiz, Milletvekillerimiz, siyasi parti temsilcilerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımızın yöneticileri, işadamlarımız sivil toplum kuruluşlarımız ve mahalle muhtarlarımızla işbirliğine ve uyuma önem verdik” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Kader, böyle, imiş,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 14.07.2020
Bugün
14° - 30°
Çarşamba
15° - 30°
Perşembe
14° - 33°
Afyon

Güncelleme: 14.07.2020
İmsak
03:50
Sabah
05:37
Öğle
13:09
İkindi
17:03
Akşam
20:30
Yatsı
22:09
Arşiv Arama
Haber Yazılımı