Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
01 Mayıs 2019 - Çarşamba 10:35 Bu haber 132 kez okundu
 
“İstihdam için işbirliği yapmalıyız”
Gündem Haberi


 

İş gücü potansiyelinin istihdama yönlendirilmesi ve işsizliğin giderilmesi amacıyla Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü toplantı salonunda yapılan toplantıya Vali Mustafa Tutulmaz’ın yanı sıra Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu üyeleri, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü 2019 yılı 2. Dönem İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısının açılış konuşmasını yapan Vali Mustafa Tutulmaz, “İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu olarak 2019 yılı 2. Dönem toplantısını yapıyoruz. Toplumu ayakta tutmanın en büyük etkenlerinden birisi istihdamdır. İlin yöneticileri olarak istihdam sağlamalı ve istihdam konusunda vasıflı personel yetiştirmemiz gerekir. Her işi yaparım diyen kişiler yerine ben bu işin uzmanıyım diyen kişiler yetiştirmemiz gerekir. İstihdamı artırmak için tüm kamu kurum ve kuruluşları özel sektör temsilcileri ile işbirliği içerisinde çalışmalar yapmaları gerekir. Toplantımızda istihdama yönelik yapabileceklerimizi değerlendireceğiz ”dedi.

Toplantının devamında Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Ahmet Karakaya tarafından 2019 yılında gerçekleştirilen Mesleki Eğitim Faaliyetleri, İş Gücü Yerleştirme Toplum Yararına Çalışma, İş Başı Eğitim Faaliyetleri ve Girişimcilik,  İşe yerleştirme, İşsizlik Sigortası olmak üzere Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğünün çalışma ve faaliyetleri hakkında bir sunum yapıldı.

Ayrıca toplantı sırasında SYDV Müdürü Yaman Şenol ile Mikro Kredi sorumlusu Semih Çangal tarafından kurumlarının istihdama yönelik projeleri hakkında detaylı bilgilendirmelerde bulunuldu.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün istihdam ve mesleki eğitim konularındaki faaliyetleri ile yapılan çalışmalar ve diğer faaliyetlerin değerlendirildiği toplantı gündemde bulunan konuların görüşülmesi ve karara bağlanması ile sona erdi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “İstihdam, için, işbirliği, yapmalıyız”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 10.07.2020
Bugün
16° - 30°
Cumartesi
16° - 31°
Pazar
16° - 33°
Afyon

Güncelleme: 10.07.2020
İmsak
03:46
Sabah
05:34
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:32
Yatsı
22:12
Arşiv Arama
Haber Yazılımı