301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 10:22 Bu haber 142 kez okundu
 
İsmi Afyon’da yaşayacak
Şehit Kütüphaneleri Gönüllüler Gurubunun çabalarıyla hayata geçirilen ve yapımı tamamlanarak hizmete sunulan Şehit Ahmet Altun Kütüphanesi, Afyonkarahisar Hamidiye Ortaokulunda kullanımına açıldı.
Gündem Haberi


2018 yılında bir avuç gönüllü ile şehitlerin de kütüphaneleri olsun diyerek yola çıkan Yaşayan Şehit Kütüphaneleri Topluluğu Gençlik ve Spor Bakanlığı destekli projeleri kapsamında Merkez Hamidiye Ortaokuluna kütüphane kazandırdı. Van’ın İpekyolu ilçesinde 18 Temmuz 2018’de terör örgütü PKK mensuplarıyla girdiği çatışmada şehit olan özel harekat polis memuru Ahmet Altun ismi  hamidiye ortaokulu açılan kütüphaneye verildi.   Oluşturulan kütüphanenin açılış törenine şehidin annesi Elife Altun ile babası Osman Altun,ve erkek kardeşi ile Vali Mustafa Tutulmaz, Garnizon Komutanı Tuğg. Özdemir Şan, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın, okul idarecileri, Yaşayan Şehit Kütüphaneleri Topluluğu gönüllüleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Nevzat Çakar Hamidiye Ortaoklu hakkında bilgiler verdi. 22 derslikte toplamda 508 öğrencisi bulunan okulda, milli ve manevi değerlere bağlı öğrenciler yetiştirme hedefinde olduklarını vurguladı. Ardından Yaşayan Şehit Kütüphaneleri Topluluğu Koordinatörü Hilal Kalafat yaptığı konuşmada gönüllüler tarafından oluşturulan topluluğun temel hedefinin şehitlerimize olan vefa ve saygı duygusunu kütüphaneler aracılığıyla yaşatmak ve isimlerini unutturmamak olduğunu belirtti.

“Babamın isteği ile polis olmuştu”

Şehidin ağabeyi Akif Altun ise gözyaşları içerisinde yaptığı kısa konuşmada, "Allah bize bunu nasip eyledi. Bu vatan uğruna, bayrak uğruna dik durmak için, kardeşimiz için buraya geldik. Vatan sağ olsun. Kardeşim babamın isteği ile polis olmuştu. " ifadelerini kullandı.

Ailesi hem ağladılar hem ağlattılar

Van’ın İpekyolu ilçesinde 18 Temmuz 2018’de terör örgütü PKK mensuplarıyla girdiği çatışmada şehit olan özel harekat polis memuru Ahmet Altun 2018 yılında bir avuç gönüllü ile şehitlerin de kütüphaneleri olsun diyerek yola çıkan Yaşayan Şehit Kütüphaneleri Topluluğu Gençlik ve Spor Bakanlığı destekli projeleri kapsamında Merkez Hamidiye Ortaokuluna  kütüphane açılışında anne Elife Altun ve baba Osman Altun zor dakikalar geçirdi. Açılış töreninde gözyaşlarını tutamayan aile salonda bulunan davetlileri de ağlattı.

“Güçlü olmak için okumalıyız”

Güçlü olmanın yolunun okumak ve kütüphanelerden yararlanmaktan geçtiğini ifade eden Vali Tutulmaz, “Duygu dolu bir programda bir aradayız. Şehitlerimizin adının geçtiği her yerde hüzün ve minnettarlık duygusu bir arada oluyor. Burada iki büyük şahsiyet var. Birisi şehidimiz Ahmet Altun, diğeri okula ismini veren Hamidiye Orta Okulu. Şehidimiz kanıyla bu toprakları vatan yaparken, diğeri ise teriyle bu toprakları vatan yaptı. Yani özetle şunu ifade etmek istiyorum. Bu toprakları ilelebet vatan olarak tutabilmemiz için gerekirse kanımızı akıtacağız, gerekirse de terimizi. Eğer çok çalışıp alın terimizle bu ülkeyi güçlü hale getirirsek kan akıtmaya gerek kalmaz. Güçlü olmanın yolu okumak ve kütüphanelerden yararlanmaktan geçer. Çok kitap okuyacağız, çok çalışacağız ve siz gençler sayesinde güçlü bir ülke olacağız” dedi.

Plaket verildi.

Konuşmaların ardından şehidin annesi Elife Altun ile babası Osman Altun,ve erkek kardeşi Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz tarafından plaket verildi.  Vali Tutulmaz’a Kütahya ilinden gelen şehit ailesi plaket verilmesi ile tören son buldu. Şehit Polis Memuru Ahmet Altun, 1 Temmuz 1996 Kahramanmaraş doğumlu olup, 27 Ekim 2016 tarihinde Van Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şube Müdürlüğünde göreve başlamıştı. 15 Temmuz 2018 tarihinde terör örgütüyle girişilen çatışmada ağır yaralanmış ve 18 Temmuz 2018 tarihinde şehit olmuştur.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İsmi, Afyon’da, yaşayacak,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 15.09.2019
Bugün
15° - 27°
Pazartesi
11° - 26°
Salı
11° - 25°
Afyon

Güncelleme: 14.09.2019
İmsak
04:53
Sabah
06:20
Öğle
12:52
İkindi
16:22
Akşam
19:11
Yatsı
20:31
Arşiv Arama
Haber Yazılımı