Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
11 Mart 2020 - Çarşamba 10:00 Bu haber 749 kez okundu
 
İŞLETMELERİN GELİŞMESİNE KATKIDA BULUNUYORUZ
Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Vali Mustafa Tutulmaz ilk olarak KOSGEB Müdürü Şakir Özen Vali Mustafa Tutulmaz’ı makamında ziyaret etti.
Ekonomi Haberi


 

 

Afyonkarahisar KOSGEB Müdürü Şakir ÖzenVali Mustafa Tutulmaz’ı makamında ziyaret etti. Özen yaptıkları çalışmalar ve desteklemeler konusunda bilgiler verdi. Özen ; “Ticarete atılmak ve kendi işini kurmak isteyen herkes bu planlarını hayata geçirmek için sermaye ve desteğe ihtiyaç duyar. Maalesef günümüzde herkes hemen iş kurarak gelir elde edecek sermayeye sahip değildir. İşte bu noktada KOSGEB ortaya çıkmakta ve girişimcileri yeni iş alanları yaratması hususunda desteklemektedir. Bu hem Türkiye’nin ekonomisine katkı sağlamakta hem de istihdam yaratarak işsizlikle mücadelede büyük paya sahip olmaktadır. KOSGEB bu nedenle günümüzde oldukça önemli bir projedir. Bir iş konusunda planınız ve hayaliniz var ama bunu hayata geçirmek için yeterli sermayeniz yok. Bu noktada girişimcileri desteklemek için ortaya çıkan içinde devletin de olduğu destek kredileri öne çıkmaktadır.KOSGEB, ülkemizde küçük ve orta ölçekli işletmecilerin sanayideki payı ve etkisini arttırmak amacıyla hayata geçirilmiştir. KOSGEB sayesinde birçok işletme kurulmakta bununla beraber hali hazırda faaliyet gösteren işletmeler de rekabet düzeyi anlamında kendilerini sürekli olarak geliştirebilmektedir” dedi.

EKONOMİYE CİDDİ ANLAMDA KATKI SAĞLIYORUZ

KOSGEB Avantajlarından da bahseden Şakir; “ KOSGEB şirketin kuruluş sürecindeki masrafların bir kısmını karşılayarak, kişilerin rahat etmesini sağlar, insanların aklında olan projelerin geliştirilip kamuoyuna sunulmasını sağlar,yeni istihdam alanları yaratır, Türkiye ekonomisine ciddi anlamda katkı sağlar, faizsiz geri ödeme imkanı sunar,kadınların iş hayatında öne geçmesi için pozitif ayrımcılık yaparak onlara yardımcı olur, hali hazırda mevcut olan işletmelerin gelişmesine katkıda bulunur ifadelerini kullandı. HİSAR

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İŞLETMELERİN, GELİŞMESİNE, KATKIDA, BULUNUYORUZ,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 12.08.2020
Bugün
16° - 30°
Perşembe
15° - 30°
Cuma
15° - 30°
Afyon

Güncelleme: 12.08.2020
İmsak
04:27
Sabah
06:01
Öğle
13:08
İkindi
16:56
Akşam
20:05
Yatsı
21:32
Arşiv Arama
Haber Yazılımı