Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
02 Mayıs 2019 - Perşembe 11:07 Bu haber 135 kez okundu
 
İş, aş, emek dediler emeklilerle kutladılar
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Nevzat Ercan 1 Mayıs'la ilgili basın toplantısı gerçekleştirdi. İşçi Bayramı'nda emekçiden çok emeklinin olması gözlerden kaçmadı.
Gündem Haberi


Gerçekleştirdiği basın toplantısında konuşma yapan Ercan," Sivil Toplum Örgütü'nün değerli üyeleri, değerli katılımcılar ve sevgili Afyon halkı bugün 1 Mayıs İşçi ve Emekçilerin Bayramı bütün umutların yeşerdiği baharın geldiği bir gün ama değerli arkadaşlarım 1 Mayıs aslında Amerika'da 1886 yılında sırf çalışma saatleri sekiz saate indirilsin diye yoruluyoruz mahvoluyoruz diyen  dört emekçinin idam edildiği bir gündür. Bu sözünüzden vazgeçin sizleri idamdan kurtaracağız diyenlere o dört işçi biz suçlu değiliz cani değiliz biz işçilerin emekçilerin hakkı için ölmeye razıyız diye cevap vermiştir. İstanbul Taksim'de ölen otuz dört emekçimizi saygıyla ve rahmetle anıyorum" şeklinde konuştu.

EKONOMİK KRİZ EMEKÇİLERİ ZORLUYOR

İşçilere ve çalışanlara seslenen Ercan," Bugün işçilerimizin ve çalışanlarımızın geldiği nokta malumdur. Ekonomik kriz işçilerin ve emekçilerin yaşamını zor hale getirmekte yoksulluğu Türkiye toplumuna dayatmaktadır. Kendi yarattıkları krizi milyonlarca insana ödetmeye çalışmaktalar. Ülkemizde işsiz sayısı 4 milyona kadar yükselmiştir. Kayıt dışı işçi çalıştırma olağan hale getirilmiştir. Asgari ücret yoksulluk sınırının altındadır ve milyonlar yoksulluğa açlığa mahkum edilmiştir. Değerli arkadaşlarım işçilerin hakkı olan grevler erteleme adı altında yasaklanmaktadır" dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İş,, aş,, emek, dediler, emeklilerle, kutladılar,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 04.07.2020
Bugün
17° - 33°
Pazar
19° - 34°
Pazartesi
19° - 34°
Afyon

Güncelleme: 04.07.2020
İmsak
03:42
Sabah
05:31
Öğle
13:07
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:15
Arşiv Arama
Haber Yazılımı