Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
11 Aralık 2019 - Çarşamba 10:28 Bu haber 176 kez okundu
 
İnsan haklarına saygı gösterilmelidir
İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. İl Başkanı Mehmet İnkaya; “geçtiğimiz günlerde şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diledi.”
Yaşam Haberi


İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı olağan haftalık değerlendirme toplantısını gerçekleştirdi. İl Başkanı Mehmet İnkaya; “geçtiğimiz günlerde şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diledi.”

İnkaya; “Bingöl’de Ast. Halil Ulaş Yıldırım Şırnak’ta bomba uzmanı Esma Çevik’ e rahmet diliyorum.  Esma Çevik Dinar İlçemiz Haydarlı nüfusuna kayıtlı Ramazan Çevik’in eşi İyi Parti Sultanhisar Kurucu İlçe yönetim kurulu üyemiz Hüseyin Akgün ün kızıdır Aynı olayda şehit olan Kemal Sayar’a Allahtan rahmet  Yüce Türk Milletine sabır ve başsağlığı dileriz” ifadelerini kullandı.

Bomba patlaması olayında 7 Mehmetçiğimiz de gazi olmuştur diyerek sözlerine devam eden İyi Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya; “ Yaralı askerlerimize Allahtan acil şifalar dileriz. İnsan hakları tüm insanların sahip olduğu temel hak ve özgürlüklere denir. İnsan hakları ırk, millet, etnik köken, din, dil ve cinsiyet ayırımı gözetmeden tüm insanların yararlanabileceği haklardır. Bu hakları kullanmakta herkes eşittir. Hem insani anlamda hem dini anlamda hem de milli anlamda insan haklarına saygı gösterilmelidir. İnsan hakları gönümüz kutlu olsun” dedi.

“KONTEYNIRLARA ÇÖP TOPLAMA İŞİNDEN VAZGEÇİN”

İnkaya sözlerini şöyle sürdürdü; “Yaklaşık yirmi yıllık bir çalışmanın sonucunda, poşetli çöplerini saatinde bırakmayı öğrenip davranış haline getiren insanımıza ‘’Geri dönüyoruz’’ demenin ne anlamı var. Siz ilimizi çevre koruma anlamında ileriye götüreceğinize eski model çöp saklamayı düşünüyorsunuz.Yazın sinek toplayan,evcil hayvanların devirdiği, etrafa  yazın kötü kokular yayan konteynırları geri getiriyorsunuz. 1999-2000 ve daha sonraki yıllarda Afyonkarahisar Belediyesi bu renkli poşetlere çöp koyma uygulamasını başlatmıştı. İnanmayan mahalli gazete arşivlerine bakabilir. Bu konteynırlara çöp toplama işinden vazgeçin deriz” diyerek sözlerini tamamladı. Hamza Yılmaz

 

 

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: İnsan, haklarına, saygı, gösterilmelidir,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 06.08.2020
Bugün
17° - 33°
Cuma
18° - 35°
Cumartesi
19° - 35°
Afyon

Güncelleme: 06.08.2020
İmsak
04:21
Sabah
05:57
Öğle
13:09
İkindi
16:58
Akşam
20:11
Yatsı
21:40
Arşiv Arama
Haber Yazılımı