Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
17 Nisan 2019 - Çarşamba 11:21 Bu haber 216 kez okundu
 
“İLK GÜNKÜ AŞK İLE ÇALIŞACAĞIZ”
31 Mart Mahalli İdareler yerel seçimlerinde seçilen AK Parti Afyonkarahisar İl Genel Meclis Üyeleri İl Seçim Kurulu'ndan mazbatalarını teslim aldı.
Gündem Haberi


31 Mart Mahalli İdareler yerel seçimlerinde seçilen AK Parti Afyonkarahisar İl Genel Meclis Üyeleri İl Seçim Kurulu'ndan mazbatalarını teslim aldı. AK Parti İl Genel Meclis Üyesi seçilen Burhanettin Çoban Ferda Ertürk, Nurettin Birliktir,Mustafa Yılmazaslan, Ali Karkı ve Hasan Hüseyin Düşgün Afyonkarahisar Adliyesinde merkez il seçim kurulu başkanında mazbatasını aldılar.  Afyonkarahisar Merkez İl Seçim Kurulu’ndaki mazbata törenine il genel meclis üyelerinin yanı sıra AK Parti AK Parti İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen katıldı.   AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen, İl Genel Meclis Üyeleri’nin mazbatalarını almalarının sonrasında açıklamalarda bulunarak, "31 Mart yerel seçimlerinin Afyonkarahisar’e ve Afyonkarahisar halkına hayırlı olsun. Bize oy veren vermeyen tüm Afyonkarahisarlılara teşekkür ederim. Partimizden seçilen 6 il genel meclisi üyemiz mazbatalarını aldılar. Mazbatalarını alan İl Genel Meclis Üyelerimiz yeni dönem içerisinde Afyonkarahisar ve köylerine en güzel şekilde hizmet edeceklerdir. Köylerimizdeki yol, su ve alt yapı hizmetlerindeki iyileştirme çalışmaları başta olmak üzere diğer alanlardaki il genel meclisinin görev alanına giren tüm alanlara da bu güne kadar yapılan çalışmaların artarak devam etmesi sağlanacaktır. Seçilen tüm il genel meclis üyesi arkadaşlarımıza başarılar diliyorum" dedi.

“İlk günkü aşk ile çalışacağız”

Afyonkarahisar İl Genel Meclis Üyesi Burhnaettin Çoban ise; "31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimi sonucu Afyonkarahisar İl Genel Meclis Üyesi Mazbatamızı İl Seçim Kurulu Başkanının elinden almış bulunmaktayız. Bu süreçte bizlere desteklerini esirgemeyen tüm hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. 51 ilde  İlçe  İl genel meclis ve belediye meclis üyelerini seçti 81 ilimiz ve Belediye meclis üyelerini seçti muhtarların seçti. Afyonkarahisar 18 ilçesinde 17'sinde bir sorun yoktur Sadece Merkez ilçede bir partimiz sonuçlara itiraz etmişti. Bu nedenle biraz mazbata işlemi geciktik. Bugün itibarı Yüksek Seçim Kurulu bu itirazları reddetmiş bize de saat 17 itibari az önce seçim kurulu iletti.  Afyonkarahisar'ın 7 İl Genel Meclisi'nin 5 tanesini AK Parti,1 tanesini Milliyetçi Hareket Partisi , 1 tanesin iyi Parti almış oldu. Afyonkarahisar'ın genelinde de 50 tane il genel meclis üyesi var. Bunlardan 36 tanesini AK Parti oluşturuyor. 2014'te Bu sayı 33 düşük 36'ya çıkmış. Arkadaşlar 7 tanesini Milliyetçi Hareket Partisi 3 tanesi iyi Parti'den 3 tanesi CHP’den bir tane, Büyük Birlik Partisi'nden toplam 50 üyemiz var. 5302 sayılı İl Özel İdaresi kanunu göre de seçimin kesinleşmesinin takip eden 5 günü o da bu Önümüzdeki pazar gününe denk ediyor. İnşallah Pazar günü de 51 dan oluşan  üyelerimizi toplayacağız Ben seçim sürecinde büyük fedakarlık yapan üstün gayret gösteren AK Parti bizim Türk teşkilatları İl başkanımızı Kadın Kolları il başkanımızı  kolları başkanımız ilçe başkanlarımız ve AK Partili üyelerimize canı gönülden tebrik ediyorum İnşallah Afyonkarahisar ülkemize hayırlı oılsun ilk günkü aşk ile çalışmaya devam edeceğiz " dedi. İl genel meclis bnaşkanlığı konusunda ise dahaa karar verilmediği ileri ki günlerde açıklanacağı AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Av. Hüseyin Sezen tarafından açıklandı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: “İLK, GÜNKÜ, AŞK, İLE, , ÇALIŞACAĞIZ”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 10.07.2020
Bugün
16° - 30°
Cumartesi
16° - 31°
Pazar
16° - 33°
Afyon

Güncelleme: 10.07.2020
İmsak
03:46
Sabah
05:34
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:32
Yatsı
22:12
Arşiv Arama
Haber Yazılımı