Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 10:25 Bu haber 162 kez okundu
 
Hayatta kalmanın tek yolu üretmektir
Afyonkarahisar Meslek ve Teknik Anadolu liseleri tarafından hazırlanan Afyonkarahisar Teknoloji Sergisi (AFTES) Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleşti. Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın konuşmasını yaptıktan sonra sergi açılışını gerçekleştirdi.
Gündem Haberi


Milli Eğitim Müdürü İlim ve Bilim'in insanlık için önemli olduğunu söyledi. Konuşmasına devam edem Yalçın," Çok değerli Rektör Yardımcımız, müdür yardımcılarımız, şube müdürlerimiz, çok kıymetli okul yöneticilerimiz, değerli öğretmenlerimiz ve sevgili öğrenciler AFTES yani Afyonkarahisar Teknoloji Sergimizin açılış programına hepiniz hoşgeldiniz sizleri en içten duygularımla selamlıyorum. Sevgili öğrenciler; gelişim bir bütündür bir çok gelişim alanı nöbetleşe de olsa hep birlikte gelişirler. Öğrencilerimiz de kendini ve Dünyasını tanımasında oluşan farkındalık mesleki gelişim sürecin de de kendini göstermektedir" şeklinde konuştu.

"NİTELİKLİ EĞİTİM ÇOK ÖNEMLİ"

Meslek farkındalıklarına da değinen Yalçın," Zamanla öğrenciler çevresinde ki insaların farklı uğraşları olduğunu ve mesleklerin farklı özellikler gösterdiklerini fark ederler. Dolayısıyla işte bu süreçte öğrenciler yönlendirmeye ihtiyaç duyarlar ve değişimi bir bütün olarak ele aldığımızda geşimekte olan sektörlere kalifiye eleman yetiştirme görevinde hem dünya da hem de ülkemizde Mesleki Teknik Eğitim üstlenmiştir. Günümüz de kıyasıya rekabetin yaşandığı dünya da ülkelerin hayatta kalmalarının tek yolu ülkelerin bilim ve sanayi de üretmekten geçer. Sanayi üretiminin vazgeçilmezi ise nitelikli eğitimdir. Bakanlığımızın 2023 yılında da üzerin de durduğu alan mesleki teknik eğitim alanıdır" ifadelerini kullandı.

AYSEL BÜYÜKKORKMAZ

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Hayatta, kalmanın, tek, yolu, üretmektir,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 04.07.2020
Bugün
17° - 33°
Pazar
19° - 34°
Pazartesi
19° - 34°
Afyon

Güncelleme: 04.07.2020
İmsak
03:42
Sabah
05:31
Öğle
13:07
İkindi
17:02
Akşam
20:33
Yatsı
22:15
Arşiv Arama
Haber Yazılımı