301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 11:42 Bu haber 126 kez okundu
 
Güneyköy köy olmak istemiyor
Güneyköy halkı 2012 yılında kasabalığı düşerek köy statüsüne geçmesi nedeniyle AK Partiyi protesto etti. Dün Afyonkarahisar AK Parti binası önünde toplanan Güneyköy sakinleri belediyeliklerini geri verilmesini talep ettiler. 31 Mart Yerel Seçimlerinde köy sakinlerinin yüzde 90'ı AK Parti'ye oy verdiğini belirterek verilen sözlerin tutulmasını istedi.
Gündem Haberi


AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya'dan aldıkları 2 Haziran'da ki yapmak istedikleri seçimin gerçekleşmemesi üzerine ve bunun yanı sıra köylerinde su problemi yaşadıklarını ve günlük hayatta ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını dile getiren Güneyköy'lüler tepkilerini eylem yaparak gösterdiler. Verilen sözlerin unutulduğunu düşünen köy sakinleri Cumhurbaşkanı'ndan memnun olduklarını ancak isteklerinin yetkililer tarafından iletilmediğini söylediler. Ayrıca verilen sözlerin tutulmaması halinde her gün haklarını savunacaklarını ve AK Parti Afyonkarahisar İl Binası önünde eylem yapacaklarını belirttiler.

 

"VERİLEN SÖZ YERİNE GETİRİLSİN"

 

2 Dönemdir Ak Parti'nin kazandığı  Güneyköy kasabası halkı 2012 yılında kasabalığı düşerek köy statüsüne geçmesi nedeniyle AK Partiyi protesto etti. Son zamanlarda  şok üstüne şokun yaşandığı ve protestoların arttığı İhsaniye genelinde Akören, Beyköy ve İhsaniye halkının yüz çevirdiği AK Parti'ye son olarak Güneyköy  Halkı da köy olmaları ve hizmet alamadıkları gerekçesi ile AK Parti'ye karşı dün Afyonkarahisar Ak parti binasın önünde eylem yaptılar. Kasabasını düşünen, hukuki ve siyasal destek arayışlarını sürdüren Güney köyünden görüştüğümüz vatandaş; "Verilen sözler yerine getirilsin. Güneyköy Kasabası yıllardır 2000'nin üzerinde olmasına rağmen maalesef yanlış hesaplarla köy statüsüne düşürülmüştür. Bizler Güneyköy halkı olarak iki dönem üst üste Ak partinin kazanması için çalıştık. Ancak şu var ki Güneyköy Kasabası 10 yıllık sürede bırakın hizmet almayı, Tek başına iktidar nimetlerinden yararlanmayı, belediyeliği elinden alınarak köy statüsüne dönüştürülmüştür. Bugün nüfusu 2000 in altında olan belediyeler teker teker kapanıyor. Bunun sebebi nedir araştırıldı mı? İnsanlar memleketlerinden dışarı çıkıyor. Bölgemizde yatırım alanlarının olmamasından kaynaklanıyor. Bizler evimiz de günde 7 saat suyu nadir görüyoruz. Bizlerden oy istenirken verilen sözler vardı. Bu nedenle Güneyköy belediyeliğinin yeniden verilmesi için sivil toplum kuruluşları, siyasi parti mensupları ve kasaba halkı ile birlikte protesto eylemleri yapıyoruz. Haklıyız, hakkımızdan ve davamızdan geri dönmeyeceğiz. "

 

GÜNEYKÖY HALKI CEVAP BEKLİYOR

 

Su problemi yaşayan ve verilen sözlerin yerine getirilmemesinden rahatsız olan Güneyköy'lüler seslerini duyurmak için geldikleri AK Parti Afyonkarahisar Merkez İl Binası önünde haklarını savunurken, AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen bina önüne gelerek protesto halinde olan vatandaşı sakinleştirdi. Köylülerden iki tane sözcü Sezen ile birlikte İl binasına çıkarak görüşmeye başladılar sonucu köy Güneyköy sakinleri ve diğer vatandaşlar merakla bekliyor.

 

AYSEL BÜYÜKKORKMAZ

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Güneyköy, köy, olmak, istemiyor,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Sisli
Güncelleme: 11.12.2019
Bugün
-2° -
Perşembe
-1° -
Cuma
-
Afyon

Güncelleme: 11.12.2019
İmsak
06:29
Sabah
07:57
Öğle
12:55
İkindi
15:22
Akşam
17:43
Yatsı
19:06
Arşiv Arama
Haber Yazılımı