Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
10 Mayıs 2019 - Cuma 11:47 Bu haber 137 kez okundu
 
Gümüş, “Gelin beraber yönetelim”
ASMMMO seçimlerine adaylığını açıklayan Serhat Gümüş, saygın ilkeli bir meslek için birlikte yönetim anlayışıyla aday olduğunu açıklayarak “Gelin hep beraber yönetelim” dedi.
Spor Haberi


 

Afyonkarahisar Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasında seçim heyecanı başladı. Cumartesi ve Pazar günü yapılacak olan seçimde adaylığını açıklayan Serhat Gümüş, saygın ilkeli bir meslek için birlikte yönetim anlayışıyla aday olduğunu dile getirdi. 2005 yılından bu yana ASMMMO üyesi olduğunu belirten Gümüş, “Bu süreçte önce bağımlı olarak çalışmaya başladığım mesleğimde, faaliyetime serbest olarak devam etmekteyim.Mesleğime başladığım ilk günden beri, mesleğin sorunlarını birebir yaşadım, gözlemledim. Meslek Mensuplarımızın mesleki sorunlarıyla ilgilenebilmek, çözüme ulaştırmak için, meslektaşlarımın da destek ve teşvikleri doğrultusunda katıldığım seçimler neticesinde 2011 yılında Odamız Başkan Yardımcılığı’na seçildim ve halen bu görevi yürütmekteyim.”

 

“Eksiklerimi görme imkanı buldum”   

Gümüş “Bu süreçte elde ettiğim tecrübelerim sayesinde kendi eksiklerimi görme imkanı buldum. “Mesleği yapmak” ile “meslek adına bir şeyler yapabilmek” arasındaki fark ve bunun için gerek bürokrasiyle gerekse kamuoyuyla olan imtihanlar başlangıçta insanı zorlar. Bu uğurda hem işten, hem özel yaşamdan, dahası aile hayatından özveride bulunmak gerekir. Şahsım olarak, görevimin her aşamasında meslektaşlarımız tarafından seçilmiş olmanın verdiği özgüven ve bunun htirdiği sorumluluk duygusuyla hareket ettim. Aynı dönemlerde benimle birlikte emek veren TÜRMOB Disiplin Kurulu Sekreteri ve Onursal Başkanımız Erdal Sayar Bey, halen görevde olan Oda Başkanımız Kadir ARIK Bey, kıymetli Yönetim, Denetim, Disiplin Kurulları ve Odamız Komisyonlarında beraber çalışma fırsatı bulduğum diğer meslek mensubu arkadaşlarım, kardeşlerim, büyüklerim ile yakaladığımız uyumun da neticesinde bugüne kadar bu görevi devam ettirdim. Bugün geldiğim noktada önceki dönemlerde verilen görevleri vicdan ve sorumluluk duygularımla elimden gelen en iyi şekilde yaptığımı düşünüyor ve kurullarımıza oy vermiş meslektaşlarımın bu tercihlerinden dolayı memnun olduğunu umuyorum” İfadelerine yer verdi.

“Ekip arkadaşlarımla bu göreve talibiz”

Gümüş “Kısaca belirtmeye çalıştığım gibi, önce odamız üyeliği, sonraları da yönetimde aldığım görevler vesilesiyle bugüne kadar mesleğime elimden geldiğince hizmet etmeye, mesai harcamaya, takdirlere layık olmaya çalıştım. Meslektaşlarımızın, mesleğimizin ve odalarımızın sorunlarını hem maddi hem de manevi olarak yakından ve birebir yaşayan, ülke ve ekonomisi için hayati ve vazgeçilmez önem taşıyan bir mesleği temsil etmenin sorumluluklarını bilen bir meslek mensubu olarak bugünden sonra meslektaşlarıma daha yakın, bürokraside ise daha etkili çalışabilmek ve mesleğime mümkün olan en yüksek faydayı sağlayabilmek için Odamız Yönetim Kurulu Başkanlığına talip oldum. Aynı aşamalardan geçen, aynı sıkıntıları yaşayan ve aynı görev ve sorumluluk bilincini paylaşan, Yönetim Kurulu üyeliklerine benimle beraber aday olan saygıdeğer meslektaşlarım Naci YILDIRIM Bey, Kadir KARAAĞAÇ Bey, Esen İNKAYA Hanım ve Erol YAMAN Bey’le beraber Odamız seçimlerinde tüm meslektaşlarımızın oylarına talip olduğumuzu kamuoyuna sunuyorum”.

Sorunlar tüm meslek camiamızın ortak sorunlarıdır”

Tek tek mesleki sorunlarımızdan bahsetmek istemediğini belirten Gümüş”  Çünkü bu sorunlar tüm meslek camiamızın ortak sorunlarıdır. Bu sorunları hep beraber aşacağımıza olan düşüncem son derece nettir ve açıktır. Yine hep beraber sorunlarımızı paylaşarak, istişare ederek,  tartışarak ama en önemlisi birlik ve beraberlik içerisinde üstesinden geleceğimize inancım da tamdır. Seçildiğimiz takdirde somut hedefler içeren, sonuç odaklı, şeffaf ve katılımcı bir çalışma dönemi geçirmek, bu esnada tüm meslektaşlarımızı sadece genel kurulda verecekleri oylarla değil, gerek fikir alışverişleri gerekse mesleki çalışmalarla, toplantılarla, aktivitelerle yanımızda görmek ve bu suretle desteklerini an be an hissederken camiamıza ve mesleğimize karşı sorumluluklarımızı bir an olsun aklımızdan çıkarmadan çalışmak en büyük arzumuzdur”.

“Sonuç ne olursa olsun kazananın mesleğimiz olsun”

Gümüş” Ortak amacımız mesleğimizin saygınlığını arttırırken zorluklarını azaltmak ve hepimiz için kaliteli bir yaşamı sağlayacak çalışma koşullarını temin etmektir. Önceki dönemlerdeki takdirleriniz sayesinde edindiğimiz naçizane tecrübeler ve mesleğimize olan sevgimizle, bu görevi hakkıyla ifa edeceğimize inanıyor, bu amaçta başkan adayı ya da kurul üyelikleri olarak yola çıkan diğer meslektaşlarıma da başarılar diliyorum. Sonuç ne olursa olsun kazananın mesleğimiz ve meslektaşlarımız olmasını temenni ederim” dedi. >>Alaattin Yeşilçay

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Gümüş,, “Gelin, beraber, yönetelim”,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 10.07.2020
Bugün
16° - 30°
Cumartesi
16° - 31°
Pazar
16° - 33°
Afyon

Güncelleme: 10.07.2020
İmsak
03:46
Sabah
05:34
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:32
Yatsı
22:12
Arşiv Arama
Haber Yazılımı