Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
02 Mayıs 2020 - Cumartesi 14:34 Bu haber 264 kez okundu
 
Gençlik Merkezleri gençlerin önünü açıyor
Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci, Afyonkarahisar Veysel Eroğlu Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Ertürk, Karahisar Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Ali Akköse ve Gençlik Merkezi Koordinasyon Müdürü Ali Çizmeci Hisar Gazetesi İmtiyaz Sahibi Hakan Dilek ve gazete çalışanlarını ziyaret etti.
Yaşam Haberi


Ziyaret sırasında bağlaması ile keyifli anlar yaşatan Hakan Dilek’e Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü Feyzullah Dereci de eşlik etti. Dilek gazete olarak Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün her zaman yanında olduklarının altını çizdi.

 “GAZETEDE KENDİLERİNİ GÖRDÜKLERİNDE CESARET GELİYOR”

Dereci ziyaret sırasında gazete ve medya ile ilgili olarak;” Öncesinden gençlerin haberleri gazetelerde yayınlanırdı. Özellikle de spor yarışmalarında izlediğimiz çocuklarımızın boy boy fotoğraflarını, takım haberlerini gazetelerde bastırıp paylaşmayı istiyoruz. Özellikle o fotoğrafların paylaşılması bizim için çok değerli çok kıymetli. Bizden çok çocuklarımız, gençlerimiz için kıymetli. Çünkü ben sporcuyum, Beden Eğitimi öğretmeniyim. Benim başarı elde ettiğim zamanda haberim gazeteye çıktığında gazeteyi aldım çerçeve yaptım odama astım. Eskiden gazeteler renksizdi siyah beyazdı. Şuan da bile yarışmalarda çocukların haberleri çıktığında ailesine söylüyorlar gazeteyi alır mısın bizim gazetede haberimiz çıkacak gibisinden. Hem gazeteyi sevdiriyoruz hem de başarılı olduğu için gazeteye çıktığını görüyor. O daha iyi bir gurur veriyor kendisine, cesaret veriyor. Gençlik merkezi faaliyetlerimiz oluyor, insanların görmesi gerekiyor birbirini. Gençlerimizin bire bir katılması gereken faaliyetler var. Bu faaliyetlerimizi de aynı şekilde buradan siz Basın mensuplarıyla paylaşırsak bizim için çok güzel onur verici bir etkinlik olur. Bunu istiyoruz biz daha çok ama gençlik merkezi faaliyetlerini tanıtmak, faaliyetlerin sergilenmesi spor faaliyetlerinin tanıtılması bizim için çok önemli. Bunu hasseden özelikle rica ediyoruz. Gazetede kendilerini gördüklerinde cesaret gelir, özgüven gelir mutlu olur. O yüzden bunu çok arzu ediyoruz. Bunu özellikle sizlerden talep ediyoruz. Bu bizim için mutluluk verici bir olay olur” ifadelerini kullandı.               

DENE-YAP PROJESİNDE AFYON’UN KATKISI BÜYÜK

 Veysel Eroğlu Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Ertürk Dene-yap projesi ile ilgili olarak;” Gençleri motive etmek bazen farkında olmadan küçük bir dokunuş kimi zaman basın yoluyla kimi zaman sosyal medyada ki bir paylaşımla oluyor. Bizim böyle bir çok hikayelerimiz var. Merkezimize genç bir arkadaşımız geldi ve bana " Kendime zarar vermeyi düşünüyordum” dedi.  Merkezimizde hasbihal ettik, sohbet ettik dertlenmiş. Kimisinin sınav derdi olabilir kimisi ailesinden derdi olabilir, kimisi aşık olmuştur, sevdiğiyle problem yaşayabilir. Müdürümüzden Allah razı olsun her konuda her zaman yanımızda. Dene-yap projemiz var çok önemli. 30 ilde şu anda yapılıyor.  Bu 30 ilden 18'inde Afyonkarahisar ilinin büyük katkısı oldu. Geçen yıl 12 ilde yapılmıştı bu yıl 18 il daha ilave edildi. Yatırım çok büyük bir etki. Oradan mezun olacak gençler aslında yaygın eğitimin mühendisi olmuş olacaklar. Örgün eğitim de diplomalı mühendislik ama bunlar 4’ncü ve 5’nci sınıflar robotik kodlamadan siber saldırılara kadar her türlü eğitimler alacaklar. Okullar da aldıkları eğitim gibi değil özel eğitim alacaklar. Gençlerimiz bildiğimiz droneler ve buna benzer işler üretecekler. Şu anda bizim gördüğümüz solunum cihazı olmasa bile ona yakın cihazlar yapma üzerine eğitim alacaklar. Oranın açılışını yaptıktan sonra da gazetecileri davet edeceğiz. Çok güzel inanılmaz bir yer oldu. Biz o bire inanıyoruz "o biri" bu memleketin daha iyileşmesi için yol açacak. Hangi alan? O alan da o birisine inanıyoruz. Gençlik merkezi nerede ne iş yapar diye konuşan arkadaşlarımız var. Burada da maalesef biraz da kendimizde suçu buluyoruz ama bu konuda sizden yardım istiyoruz. Bizim faaliyetlerimizi anlatın, yeri geldiği zaman bizi de sorgulayın. Niye bunlar yapılmıyor diye bunu da istiyoruz. Olumlu değil olumsuz taraflarımızı da yayınlayın” şeklinde konuştu. AYSEL BÜYÜKKORKMAZ/ÖZEL

Kaynak: Editör: aysel büyükkorkmaz
 
Etiketler: Gençlik, Merkezleri, gençlerin, önünü, açıyor,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 10.07.2020
Bugün
16° - 30°
Cumartesi
16° - 31°
Pazar
16° - 33°
Afyon

Güncelleme: 10.07.2020
İmsak
03:46
Sabah
05:34
Öğle
13:08
İkindi
17:02
Akşam
20:32
Yatsı
22:12
Arşiv Arama
Haber Yazılımı