Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
11 Temmuz 2020 - Cumartesi 11:25 Bu haber 101 kez okundu
 
Fizibilite eğitim faaliyetinin ilk günü tamamlandı
T.C. Zafer Kalkınma Ajansı 2019 Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen “STK’lar için Gerçekçi ve Sürdürülebilir Adımlar” fizibilite eğitim faaliyetinin ilk günü tamamlandı.
Gündem Haberi


 

 

AFİKAD ile birlikte diğer STK’lar ve kurumlardan da katılımcıların yer aldığı eğitimin ilk gününde fizibilite nedir, fizibilite hazırlanmasının aşamaları nelerdir, ihtiyaç belirlenmesi ve tanımlanması gibi fizibilite temel kavramları ile ekonomik analizin alt başlıkları olan piyasa araştırması, mevcut talebin belirlenmesi, kapasite ve yer seçimi konuları ele alındı.

TEKNOLOJİK SEÇENEKLER BELİRLENDİ

Dört gün sürecek eğitimin ikinci gününde ise fizibilite çalışması hazırlanırken gerekli olan teknik analiz konusu ele alındı. Gün sonunda katılımcılar, teknoloji seçeneklerinin belirlenmesi, değerlendirilmesi, optimum teknoloji seçimi, pazar analizi, pazarlama stratejisi geliştirilmesi, iş planı hazırlanması ve SWOT analizi konularında bilgi sahibi olarak ayrıldı.

EĞİTİM YALNIZCA TEORİK BİLGİLERDEN OLUŞMAYACAK

AFİKAD yönetim kurulu başkanı Samiye Hancıoğlu, üçüncü günün programında mali analiz konusunun işleneceğini belirtti. Eğitimin yalnızca teorik bilgilerden ibaret olmayacağını belirten Hancıoğlu, uygulama olarak, katılımcılarla ortak belirlenecek bir konu üzerinde fizibilite çalışması yapmanın ilk adımlarının atılacağını da söyledi. Projenin geliştirilmesinden, uygulanmasına kadar Afyonkarahisar Valiliği Avrupa Birliği, Dış İlişkiler ve Proje Koordinasyon Merkezi’nin değerli katkılarının olduğunu da ifade eden AFİKAD başkanı, kendilerine teşekkür etti. Kurum/ kuruluşlar arasındaki işbirliği ve dayanışmanın başarıya götüren önemli adımlardan biri olduğunu söyledi. SELÇUK TAŞKIN

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Fizibilite, eğitim, faaliyetinin, ilk, günü, tamamlandı,
Yorumlar
Resmi İlan

               

Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Öne Çıkanlar
Alıntı Yazarlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 15.08.2020
Bugün
14° - 29°
Pazar
14° - 30°
Pazartesi
13° - 30°
Afyon

Güncelleme: 15.08.2020
İmsak
04:33
Sabah
06:05
Öğle
13:07
İkindi
16:54
Akşam
20:00
Yatsı
21:26
Arşiv Arama
Haber Yazılımı